Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A pedigree tényleg káros?...

Totykaaa kérdése:

A pedigree tényleg káros? Mivel etessem az egy éves kiskutyámat? Mivel teszek neki jót?

Figyelt kérdés

szóval... Van egy egy éves yorki ès havanese keverékem, és igazából, sztem a kutya Vega...legalabb is imádja a zöldségeket, gyümölcsöket... Megeszi a húst is, de inkább zöldséges...

A lényeg h pedigree juniorral etetjük, azzal az alutasakos fossal, a tápot egyáltalán nem eszi, csak az ilyen lágyabb kajákat, azokból is inkább a csirkéset... Hallottam olyat h ha nem eszik tápot, kihullik a foga, de hiába adjuk neki, nem eszik inkább napokig.. Probálkoztunk dentastix-el, azt se rágja... Csontot nem merünk neki adni mert egyszer majdnem megfulladt tőle, és az a baj h az alutasakos kajat se rágja meg a kutya, konkrétan nem rág, és úgy nyeli le az ételt...

Emellett mondtak nekem olyat is egy álateledel üzletbena, h a pedigree az nem tesz jót, mert tele van szinezékkel, és h nem is húsból van, és ez miatt csomó gyomor ès bélrendszeri betegsége lehet a kutyának, majd rámsózták a legdrágább konzerves kaját, h kostoltassam meg a kutyával, hátha Megeszi... Nos nagy nehezen falatozgatta, de az se nagyon volt ínyére....

Segítsetek légyszíves, hogy mit csináljak?!

Főzzek neki?? Van esetleg recepteket? Csináljak néki párolt húst meg zöldségeket? Vagy szoktassam rá valahogy a tápra? Vagy van valami tippetek ilyen alutasakossal kapcsolatban, vagy esetleg konzervvel h mi a Jó?! Aminek megfelelő a tápanyagtartalma?!

Mert kezdek aggódni h kárt okozok a kutyában, anélkül h tudnám, illetve ő jelezné...

Ma mondjuk elég szarul volt a kutya, nem tudom h van e köze hozzá a pedigreenek, vagy benyelt vmi vírust, ugyanis ma reggel 2x fìűosott, utána este hányt, egy kicsit, a belei gluggyognak, majd fel orara rá megint hányt egyből 2x, de hatalmas adagot, és konkrétan a pedigree faltkák, egybe kijottek belőle.. Sztem az utolsó adagot amit kapott egybe kihányta... Hozzáteszem előtte adtam neki ket kis kockát, a kinder csokibol, de nem hiszem h az volt a tré..de hnap, megprobalom elvinni allatorvoshoz, csak nem tudok egy olyat se, aki nem minel TOBB pénzzel akarja lehúzni a gazdit, ès olyat se aki lelkiismeretesen foglalkozik a kutyával... Ha esetleg tudtok ilyet, akk azt is ijátok meg légyszi itt.. Bocsi ha hosszúra sikeredett, csak kicsit belemélyültem..

Várom a válaszokat..


Köszönöm hogy végig olvastad...


Üdv....



2016. dec. 27. 00:35
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

A húslevest fűszer nélkül is lehet főzni :) a répás húsleveses voltam.

Ha a húslébe fő meg a rizs, szívesen megeszi, mert így a rizsnek is hús íze lesz.

Lassan kell főzni, hosszabb ideig. Pont úgy, mint amikor magadnak főzöl húslevest, csak répán kívül ne tegyél semmi fűszert bele. Répa nyugodtan mehet bele, azt kutya, macska, ember eheti gyomorrontás esetén.

A rizst hosszú ideig kell főzni, hogy teljesen kásás legyen.

2016. dec. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Most úgy csináltam, h répát elkezdtem főzni, amikor már félig meg főtt, beletettem a csirkemell filét, és ennyi... Rizst nem csináltam most... Az a helyzet h még mindig nem kakilt... Én már kivagyok... Attól mert nem tudom h mivel teszek neki jót...
2016. dec. 29. 11:12
 23/33 anonim ***** válasza:

Nyugi!

Ez így teljesen jó. Napokig hányt és ment a hasa. Ha már valamit eszik, az jó. Itasd sokat és nem lesz baja!

2016. dec. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
Hiába itatom, nem sűrűn kell neki... Néha néha iszik egy kicsit többet, és annyi.. Utána órákig nem iszik... És félek h nehogy bélelzáródása legyen... A doki eléggé megnyomkodta a beleit az elmúlt két napban, mert úgy vizsgálta meg... És mstmar azért evett egy keveset tegnap óta, tegnap kapott 3x egy kis adag (15szem kb.) tápot meg nagyon kicsi rizset, este kapott egy kevés mell filét, meg kevés rizset meg pár karika répát, gondoltam reggelre lesz kaki a konyhában (általában igy van), de semmi... Mst kapott fél 11 fele egy kicsi husit, meg kb 10 karika répát, és már háromszor vittem le, de semmi... Még pisi se (bár az reggel volt)... És egész nap fekszik a kosarában, néha kinéz ha mozgás van, majd visszamegy... Mst csinálok neki meg egy adagot, kicsi husi meg répa, és megprobalom belerakni az egyik husiba a gyogyszert amit be kell neki adnom mst delutan... Bár van olyan rafkós h leeszi a húst róla.. De nem birom lenyomni a torkán... És rettenetesen fosok ettől h nem kakil.. Az orvos azt mondta h akkor van gaz, ha probalkozik de nem jön... Ő egyenlőre nem probalkozik, de akkor is idegesít... Annyira stresszelek, h konkrétan kivan már az én gyomrom is... Sőt, ma nem is ettem még semmit amióta felkeltem... És nem is bírok.. Ránézek a kajára és hányingerem van... Ha legalabb kakilna egyet, kicsit megnyugodnék...
2016. dec. 29. 14:58
 25/33 A kérdező kommentje:

Attól nem kell félnem h túletetem?

Kapott tegnap amit írtam, ma fél 11 kor, mst négykor meg majd este adok még neki... Vagy este már ne adjak? Addig amíg nem kakil?

2016. dec. 29. 16:02
 26/33 anonim ***** válasza:

Miért gondolod, hogy bélelzáródása van?

Én macskával jártam úgy, hogy egy nagyon durva fosós vírus után két napig nem kakilt. Én is megijedtem, de a 3. napra kutya baja nem volt.

Én még mindig azt javaslom, hogy fűszermentes húslevest adj neki. Kevés szilárd sok lével. A húslevest sokkal szívesebben elfogyasztják, mint a sima vizet. A folyadékot kellene pótolni.

Te is egyél valamit :)

2016. dec. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Jaaa, h a levét is adjam oda neki?? Akk magyarul kicsi vízben kifőzöm a répát meg a húst fűszer nélkül simán, megvárom míg kihül, és konkrétan úgy ahogy van, tegyem elé, lével együtt? Nem fossa össze magát?


Egyébként kicsit megnyugodtam, képzeld el, adtam neki ugye du. 4körül kicsi répát meg husit, és a gyógyszert belenyomtam a húsba, megrágcsálta, de kiesett, de ugye kicsit már elkezdett feloldódni a gyogyszer, ami kiesett, azt belenyomtam egy másik húsba, abból is kiesett, de már szinte olvadt szét a gyógyszer (normál gyógyszer, mint pl az algopiryn, tudod ha a szádba tartod elkezd porladni) és akk igy szep lassan megeszegette a gyogyszert a kajával, ami meg maradt a kezemen kevés por, azt rákenegettem egy répára, és úgy megette... Szóval a gyógyszer probléma is megoldódott nagyjából, anélkül h lekellett vna nyomnom a torkán... Utána rá egy órára kb. Levittem, és kakilt pisilt :) Egy egesz jó adag ahhoz kepest amiket mostanában szokott kakilni... Meg volt kemény, de nem is volt fos, egész puha volt, de mégis kötött/rostos...szétnyomkodtam egy bottal, és nem nagyon vettem észre benne férget, és mondom olyan rostosnak tűnt mint a hús kb.. De a színe is világosbarna volt... Úgyhogy kicsit enyhült a stressz, de azért még furán viselkedik... Fekszik egész nap,bár ha meghallja a tányércsörgést, 5 másodpercen belül ott terem, meg néha hozza a maciját h jatszunk, de nem túl hiperaktív...de gondolom még azért mert gyenge...

Kicsit azért még aggódok, de remélem hamar rendbe jön... Idén még diétázik, aztán valami etetési rendszert kitalálunk neki... És köszönök minden segítséget... Írok még majd...

2016. dec. 29. 20:08
 28/33 anonim ***** válasza:

Akkor most már rendben lesz :)

Az enyémek imádják a húslevest, azért javasoltam. De én úgy főzöm nekik, mint magunknak. Kb. 2 órát, csak az övékében nincs fűszer. De ha félsz, hogy fosna tőle, ne adj neki, csak amit eddig, húst, rizst és répát.

És most már te is egyél és nyugodj meg!

2016. dec. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

Na... Reggel felkeltünk, levittem, volt kaki, pisi... Mst délbe kapott megint húst, meg répát, meg nagyon kicsi lét (kb fél decit) de Csóri úgy várja h adjak még neki.. Kivan éhezve... De nem nagyon merek még neki többet adni... Majd mst 4 kor még kap egy adagot, az mar lehet h kicsit több lesz, de max 1-2 kocka hússal, meg répával, meg megkapja még a másik fél gyógyszerét, és akk este 9 fele kap még egy adagot... Reggel meg már sztem adok neki kicsit többet, ha minden rendbe lesz...meg hnap már megpróbálom belecsempészni a probiotikumot is...


És tényleg hálásan köszönöm a folyamatos tanácsadást, és nyugtatást... Sok segítséget kaptam nagyon...


És sztem mst h ha meggyógyul teljesen, úgy fogom etetni, h kiszámolom majd miből mennyi neki a napi szükséglete, és majd osztok szorzok, h miből mennyit adjak neki egy nap...

Azt még nem tudom h h legyen, h maradjon e meg ez napi 3x kevés, vagy inkább reggel és este kicsit több...

Egy biztos, h átállunk erre az n&d tápra, vagy a happy dog tápra, és úgy fogjuk csinálni h mondjuk heti 2x kapni fog ilyet amit most eszik (kicsi répa, kicsi mell filé meg talán egy kis rizs főzve, plusz amibe főtt abból egy kevés lé)... Csak még ezt is átgondolom h mikor iktassam be az étrendjébe.. Mondjuk kedd csütörtök, pl reggelire... V meg nem tudom...


Mst egyenlőre arra nehéz rá vennem h igyon, nagyon keveset iszik, de a répában elég sok nedvesség van, meg amit öntök mellé azt is ugy felnyalogatja , remélem az elég neki nagyjabol...


Szted h csináljam majd az étrendjébe?

2016. dec. 30. 12:33
 30/33 anonim ***** válasza:

Egy ennyi idős kutyának már elég egyszer enni-ha egészséges, de ha érzékenyebb az emésztése, akkor két részre is lehet osztani a napi kajáját.

Én is kétszer etetem a kutyáimat naponta (mindkettő felnőtt) reggel, este.

Tápot kapnak. Heti egy alkalommal főzök nekik (amit már említettem neked, húslevest répával, vagy tökkel és a rizst belefőzöm a lébe, így olyan lesz, mint egy kása)

Egyébként elég volna nekik a táp is.

Valami prémium tápot vegyél neki, ha meggyógyult.

2016. dec. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!