Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya mikortól számít...

Egy kutya mikortól számít öregnek?

Figyelt kérdés
Rengeteg félét olvastam, valahol 7, máshol 9, megint másutt 11 évet írtak. Szóval elég nagy eltérések vannak. Tudnátok nekem segíteni? :)

2016. dec. 27. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Fajtától függ, amikor az átlag életkorhoz közel van már azért öregnek mondják.
2016. dec. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
méretfüggő is, a kisebb testű kutyák tovább élnek.
2016. dec. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az előzőek leírták. Olyan mint az ember, adott korúak egészen különbözően nézhetnek ki. Annyi biztos, hogy valóban 7-9 év között érik el azt a kort, amikortól már az öregedés jeleit mutatják, pl. rohamosan jelennek meg ősz szőrszálak és mozgásproblémák is jelentkeznek. Az idegrendszeri adottságok fajtán belül is lehetnek eltérők, egyediek. A mi első vizslánk egy nyugodt természetű egyed volt, csak 11 éves kora után kezdett őszülni, bár onnan kezdve szemproblémái is voltak, erősen koptak a körmei, majd kopasz foltok jelentek meg a farkán és heredaganata is kezdett kifejlődni, 14 és fél évesen el kellett altatni. A másik egy izgága (bár szelíd) kutya volt, már 8-9 évesen őszülni kezdett, csökkent a mozgásigénye, később összeszedett egy babézia fertőzést, amiből kigyógyították ugyan, de utána vizeletürítési gondjai támadtak (idegi érintettség miatt) és 12 éves kora előtt el kellett altatni.
2016. dec. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Négy kutyusom volt eddig...

Egy tacsi mix... 18 éves koráig élt.

Egy fajtatiszta skót juhász - Ő 9 éves volt, amikor egy epilepsziás rohamban elment.

Egy szintén tacsi mix - Ő 19 éves volt.

Egy roti - husky keverék, 10 éves volt.


Általánosságban azt mondanám, egy nagytestű fajtatiszta kutya már 8-9 évesen öreg, míg egy kistestű keverék akkor még élete javában van.

2016. dec. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

pl a német dog 8-9 évet él csak,ritka amelyik ettől többet.


A legtöbb nagytestű 10-12 évet él,de náluk is előfordul a 15 év.


Kistestűek meg 15-18at is vígan elélnek,én bichonom 15 éves lesz februárban,nem látszik annyira rajta,hogy 15 éves.


11 évesen olyan aktív volt,alig lehetett leállítani annyit futkorászott a parkban a fiatal kutyánkkal.

Most már nem.

kb 1 éve már sokkal jobban belassult,szóval ő inkább 12-13 éves kora körül kezdett számomra öregnek számítani,előtte nagyon fitt volt.


Méret és egyed függő,de a tápoknál 7-9 év kor felett vannak a senior tápok.

Én kutyám 7 évesen ugyan olyan volt mint 2 évesen.



De mint írtam írták kistestűek tovább élnek,lassabban öregednek mint egy nagytestű

2016. dec. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!