Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elhízott tacskót hogy lehet...

Elhízott tacskót hogy lehet lefogyasztani?

Figyelt kérdés
Eddig Morzsi tápot adott neki a néni, abból evett egy nagy tejfölös pohárral. Az kb. 15dkg volt. A kutya lány, a néni szerint 6 éves, 11kg.

2016. dec. 27. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Minőségi száraztápot kell neki venni. Ez az első. Rajta lesz az adagolási útmutató, azt kellene alapul venni. Emellett több mozgást kell számára biztosítani. Túlsúlyosan természetesen nem szabad futtatni, mert kikészülnek az ízületei. Inkább csak kényelmes tempójú séta lenne jó, fokozatosan növelve a távot.

Nem ismerem a Morzsi tápot, de egy nagy tejfölös pohárnyi egy tacskónak szerintem bármiből sok.

2016. dec. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Ki kene merni a normal sulyahoz mert adagolast es csak annyit adni neki plusz 2x annyit setalni mint eddig. Vagy ha nem birja a laba akkor eleinte csak kicsit tobbet.
2016. dec. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Úgy ahogy bármilyen más fajtát vagy az embert.


Át kell térni egy normális tápra (én Taste of the Wild-ál etetek prémium minőségű,nagyon egészséges jó táp)

A táp adagját csökkenteni a fizikai mozgást emelni kell.


FONTOS!! Mindezek lépcsőzetesen történjenek!


Én (bármennyire is égne mindenki előtt a pofám) elvinném állatorvoshoz hogy segítsen: Kb. mennyi időközönként mennyivel növeljük a fárasztást.


Sok sikert :) Remélem tudtam segíteni

A nénihez meg lenne pár szavam

2016. dec. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
31%
Ha nem a te kutyád, úgy nem fog menni. De egyébként eleve egy héten egyszer nem lenne szabad enni adni neki. Mielőtt valaki felháborodna, olvasson utána, hogy kutyánál az emésztést segíti elő, ha egyszer egy héten nem kap enni, ráadásul hízékony kutyáknál különösen jót tesz az egy nap kihagyás.
2016. dec. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
14%

Valóban, minden kutyánál hasznos ha egy nap nem kap enni a héten.

illetve, kevesebbet adjatok neki enni.

2017. jan. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!