Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valami trükk, hogy megegye a...

Valami trükk, hogy megegye a féreghajtót?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves bolognese-em és egyszerűen nem eszi meg a féreghajtót. Eleinte nem volt gond, az elmúlt pár alkalommal lenyomtam a torkán, mert máshogy nem ment, de most már azt sem engedi. Mivel nyersezünk próbáltam beletenni a húsba, - ami eleinte teljesen bevált-, porrá zúzni és a húsra rákenni, de egyszerűen nem hajlandó megenni. Ha meg a doki adja be neki pasztaként az 2000ft, ami a négyszerese a tabletta árának. Sosem spórolnék a kutyámon, de ha lenne más megoldás, akkor inkább azt választanám.

Most arra gondoltam, hogy egyszerűen nem fog enni kapni, amíg meg nem eszi a tablettát (húsba rakva). Ti mit gondoltok? Van valakinek jobb ötlete? Bármire nyitott vagyok, csak egye meg...

Előre is köszi!:)


2016. dec. 27. 22:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
tord 4 darabba es ugy rakd bele egy kaja falatba hogy ne lassa es ne fogdost nagyon ossze hogy mindenhol erezze rajta az izet hanem csak ovatosan rejtsd bele a belsejebe. igy le fogja nyelni. Ha gondolod a 4 resze kozott varhatsz nehany percet hogy ne tunjon annyira fel neki. :)
2016. dec. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Nyisd ki a szajat, és helyezd a nyelve végére, le fogja nyelni, ha ügyes vagy :)
2016. dec. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Kockasajtba próbáld elrejteni. A méretéhez igazítva a tabi széttörve és a sajt sem kell az egész, mert jóllakik hamar.
2016. dec. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%
Nálunk is volt ilyen gond de én meguntam szórakozni vele, megfogtam a kutyát kinyitottam a száját és a torkába nyomtam a tabit (nem egészet hanem darabolva) úgy hogy ne tudja kiköpni. Sokkal gyorsabb és hatásosabb volt mint sajttal meg hasonlókkal szerencsétlenkedni.
2016. dec. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha semmiképp nem megy, próbáljátok ki a Drontal Plus ízesített tablettát.

Ez az egyetlen, amit mindkét kutyám mindenféle trükközés nélkül örömmel megevett.

Nem ez a legolcsóbb féreghajtó, de lényegesen olcsóbb, mint a 2 ezres paszta.

2016. dec. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a Spánielemnek anno úgy adtam be hogy a száját kinyitottam és lenyomtam a torkát a pofáját meg összefogtam persze azért finomabban. Így is drasztikus volt, nem szeretem ezeket a módszereket alkalmazni, de az ő érdekében tettem ezt. De egyébként legtöbb esetben bevált ha kenómájasba csempésztem bele neki, meg egyszer porrá zúztam egy kis edényen amit erre fogtam be direkt, és azt meg pépes kajába jól belekevertem, és nem adtam oda neki rögtön, vártam vele pár órát és csak utána kapta meg.
2016. dec. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nyomd bele a húsba, vagy egybe vagy összetörve. Nekem bevált. Falánk kutyáknál biztos könnyebb. Az enyém nem volt az de megette.
2016. dec. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

ha leteszed ele a kajat es van ideje szagolgatni kiszurja, hogy elrejtetted benne a gygogyszert

barmilyen eros szagu husba/sajtba rejted a cuccot, a kutyak kiszagoljak...nekik ez olyan, mintha en befottes uvegbe dugok el neked szaloncukrot meg turo rudit meg beleszorok vmi eros szagu fuszert, es azt hiszem nem fogod eszrevenni, hogy a rudi meg a szaloncukor ott figyel az uvegbe, te meg ranezel es latod, hogy hol a cukor, hol a fuszer, stb. A kutyaknak ilyen jo "latasuk" van az orrukkal, kulonbseget tudnak tenni minden szag kozott


ezert azt kell jatszani, hogy fogsz nehany aprora vagott hust vagy vmi falatkat amit szeret, es fele dobod, hidd el el fogja kapni es altalaban olyankor azonnal le is nyeli


csinald azt hogy 2-3 ilyen husit dobsz fele, aztan a gyogyszer, aztan megint husi... eszre se fogja venni csak benyeli ;D

2016. dec. 28. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Így van, a kutyákat nem egyszerű becsapni, erre van az orruk.


Én nem szoktam ezzel szórakozni, egy kutyás oldalon olvastam vagy tíz éve a módszert, azóta ezt alkalmazom, macskánál is.


Megfogom a kutyát, jobbra néz. Jobb kezemben fogom a bármilyen gyógyszert. Bal kézzel felülről mindkét oldalról a szájzugába nyúlok (közben ezzel a kezemmel a fejét tartom, másikkal a testét - a gyógyszerhez csak 2 ujj kell). Az enyhe nyomástól automatikusan kinyitja a száját, nem kell feszegetni vagy ilyesmi.

Ekkor jobb kézzel a szájába nyúlok, a nyelve leghátuljára teszem a gyógyszert, mutatóujjal minél hátrább tolom, és azonnal összefogom a száját, így tartom a fejét. Ahogy embernél, úgy kutyánál is másodperceken belül beindul a nyelési reflex. (Lehet gyorsítani a torok simogatásával.)

Az egész gyógyszerbeadás így 10 másodperc alatt megvan.

Utána jön egy jó ízű (nem száraz) jutalomfalat, plusz simogatás, hogy ne nézzen olyan sértődötten.


Nagy kutyánál bonyolultabb kicsit, mert nem lehet egy kézzel két oldalról a szájzugába nyúlni, de azért megoldható bármekkora kutyánál egy embernek, ha nem túl ugrálós a kutya, és meg tudja tartani a gazdája.

2016. dec. 28. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én vágtam neki egy kis bacondarabot, abba begöngyöltem, hogy ne essen ki. Kézből odaadom neki és mivel elég kicsi darabról van szó, nem is rágja, hanem egyben lenyeli. Szerintem sose vette észre eddig hogy gyógyszert kapott.
2016. dec. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!