Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A KÁJ-al miért bánnak így sokan?

A KÁJ-al miért bánnak így sokan?

Figyelt kérdés

Beléptem (kb. 2 hete) a Közép-ázsiai juhász Vigyázz!!! nevű csoportba. Nincs ilyen kutyusom de csodálója vagyok a fajtának. Ahogy nézem, nagyjából minden képen lánc van szegény kutyákon :( Ráadásul néhány napja két viaskodó közép-ázsiait megosztottak és (számomra) meglepő volt a tagok véleménye: Elfogadták.

Sorra mentek a "Ez a fajta múltjához tartozik. Gyönyörűek <3" kommentek!!


Értem,igaz,a fajta múltjához tartozik. De a mai civilizált ember nem harcoltat kutyákat!!! Ez normális??!! Tényleg láncon (elismerem, nem rövid, hosszú de a lánc az lánc...) kell tartani.


Tudom hogy nem az a benti kutya típus de hogy láncon??!! Meg a vidaloztatás az rendben van??! Ez mégjobban ki verte a biztosítékot...


Tényleg így KÁJ a KÁJ?



2016. dec. 28. 00:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jóféle csoportba léphettél be. Én is jártam kutyás csoportokban ahol a nagy szaporító ellenzők mosolyogva dicsérték az ott posztoló szaporítókat...aztán mikor ezt megemlítettem kibaxtak a csoportból. Szerintem csak rossz helyre tévedtél, nem feltétlen az a jó amit a(z ottani) többség elfogad.
2016. dec. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%

Egyik pásztorkutya sem gyerekjáték. Nem tutujgatni való, lelki gyenge, mimóza élhetetlen emberek kezébe valóak ezek. Amikor a legkeményebb harcikutyák megtörnek a KÁJ vagy Kuvasz, Kau akkor kezd el lihegni kb.

A KÁJ verekedése nem ölésre, hanem dominanciára megy, amíg a másik meg nem adja magát, ezért elfogadott, nem az a célja, hogy öljön, hanem hogy lenyomja a másikat, és az behódoljon neki. Ha meg őt nyomják le ő is behódol. Hozzá tartozik a múltjához, így szelektálták, hogy amelyik erősebb, jobban verekedett, az a kan fedezhetett. Attól, hogy XXI. század van még nem kell ezeknek a kutyáknak az értékeit a kukába dobni, meg modernizálni őket. Láncon nyilván akkor tartják amikor nincs munkájuk, általában szabadon vannak a kutyák, de inkább lánc, mint kennel. Nem foglal annyi helyet a teleken, ilyenek. Kényelmi szempontokból szerintem lánc jobb, ez csak ennyi. Ha a pásztorkutyát tutujgatja meg kényeszteti a gazdája akkor azt hiszi, hogy ő a főnök, és neki akarnak a kedvében járni, tehát őket nem kell kényesztetni, Nem a mai úgynevezett "civilizált" emberek meg a XXI. századi divatmajmok kutyája ez, meg ez a SWAG és YOLO meg páva gyerekek kutyája, ezt tudomásul kell venni. De nem is egy gyilkológép, nem egy vadállat, egy nagyon nyugodt, erős falkaösztönnel rendelkező kutya, sőt, az egyik legerősebb falkaösztönnel rendelkező, legtoleránsabb, leginkább elfogadó és nyugodt a falka és családtagokkal. Sajnos ma már az élhetetlen mimóza emberekre mondják azt, hogy civilizált ember, aki határozott, karakán ember, az meg egy vadállat, így a kutyák is, az a fajta akikhez határozott gazda kell azokat mindenféle vadállat gyilkológépnek lehordanak ma már, meg ezer féle sztereotípia terjeng ezekről a fajtákról. Egyébként az igaz, hogy ha egy pásztorkutya tényleg beindul, akkor ott még a jóisten is jobban teszu ha elbújik, mert ő sem tudja megfékezni. Nem tudom hallottál-e a komondorról, ami 4 pitbullt csinált ki pillanatok alatt, míg a pitbull a szőrét csipkedte, amit a 8 kiló bunda alatt meg sem érzett, addig ő szétszaggatta a piteket. Legerősebb harapásúak a pásztorkutyák, meg talán még a masztiffok, amiknek szintén olyan erős a harapása. De fájdalomküszöb, stressz tűrés, időjárási nehézségek tűrése, ezekben a pásztorkutyákat meg sem tudják közelíteni, egyik fajta sem. A legkeményebb kutyák, az biztos, de nem vadállatok, nem gyilkológépek, hanem nyugodt, toleráns kutyák, ha jó a gazda, aki 1-2x ad neki jól időzített nyakast, ha a kutya azt csinálja, amit nem szabad, meg rászól határozottan. Csak hát a mai XXI. századi "civilizált" ember az már minden csak nem határozott, és ezek az emberek ezért terjesztik a kutyáink rossz hírét...

2016. dec. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Részben egyetértek az előzővel. (nem értem miért lett lepontozva...). A pásztorkutyák nem ölebek, de még családikutyának sem mondsnám (persze van aki így tartja és teljesen jól megvannak) DE azért ahhoz elég nagy tapasztalat és magabiztosság kell, hogy jól neveld. (én sem vennék magamnak). Ráadásuk iszonyatosan nagy területre van szüksége amin járőrözhet. Láncon gondolom akkor van, ha vendég megy. azért egy 10-20 méteres lánc nem akkora kínzás neki (még mindig jobb, mintha egy 10-15 négyzetméteres kennelbe lenne zárva. (mind emellett nem vagyok a tartós láncontartás híve)
2016. dec. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%
Nekem 2 káj-om van és mindkettő kan. Nálunk csak játékos bunyó lehet. Soha sem voltak megkötve vagy kennelben. De nem is lesznek. Én a helyükre küldöm őket vagy ha nagyon úgy akkor a házba.A mieink imádják a dögönyözést. Családtagnak abszolút alárendeltség. De az idegenekkel....
2016. dec. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mondjuk aki ért hozá, mint TE annak a kezében kezesbárányok, aki meg nem annak hát....
2016. dec. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet a kutyák harcoltatásáva, ezt leszögezném.

A KÁJ egy olyan gazdi mellett, aki ért hozzá és megfelelően tudja tartani, nagyon jó kutya tud lenni.

A családban van egy ilyen kutya, a kicsi gyerekek etetik, nem bántaná őket. Ami miatt sokszor lehet látni olyan képet, ahol láncon van egy ilyen kutya, az az, hogy az idegeneket -finoman szólva- nem kedveli.

Ha vendég van náluk, vagy átugrik egy osztálytárs, előre be kell náluk jelenteni, mert olyankor a kutyát beküldik a helyére. Nem láncon van ugyan, hanem van neki egy nagy kennel, masszív rácsokkal.

Egyébként nagyon magas, kutyabiztos kerítést kellett építeniük, mert ha egy KÁJ kiszabadul a közterületre, abból nagyon nagy baj lehet.

Én nem mernék vállalni egy ilyen kutyával járó felelősséget. Ha nem zárod el a kutyát, ha vendégeid jönnek, vagy akár csak egy vízóra leolvasó, egy pillanatra sem veheted le a szemed a kutyáról.

Nem egy átlagos kutyafajta és nagyon kevés olyan ember van, aki tökéletesen tud bánni egy ilyen kutyával.

Mert ha elrontod egy öleb nevelését, akkor lesz egy neveletlen, hisztis kutyád, aki legrosszabb esetben megcibálja egy vendéged nadrágszárát.

Ellenben ha egy pásztorkutyát nem nevelsz megfelelően, abból nagyon nagy baj lehet. Ezen sokan nem gondolkodnak el, mielőtt magukhoz vesznek egy ilyen kölyköt.

2016. dec. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! A legtöbben megértették. Én is megértettem mert elmagyarázták.


Nem ölebnek gondolom, nem is az.

2016. dec. 28. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!