Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kell mosni a kutya fogát?

Kell mosni a kutya fogát?

Figyelt kérdés

Ti mossátok?

Am 4 hónapos yorkim van.

Most kell mosni?És később?

Eszik a Parkcenterben kapható fogtisztító tápból,napi egyet(virág alakú és színesek.)ott azt mondták ha ezt eszi,nemkell fogat mosni.TÉnyleg?

És ha esetleg kakit eszik akkor sem mossam meg?(Néha sajnos megeszi a sajátja egy részét,ha későn veszem észre,mert még nem teljesen szobatiszta)


2008. okt. 7. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia mise mossuk.Nekem 6 hónapos kutyám van és tényleg elég ha a boltban veszel ilyen sepeciális fogtisztittó tápokat stb.Én pedigree fogtisztittó rágcsát használok.Amúgy ha megeszi a kakiját rákel szólni mindeig, mekell hogy tanulja hogy nemszabad.
2008. okt. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

kakievés után szerintem azért mosd meg a száját,mert nagyon büdi lesz tőle + kellemetlen,ha utána megnyalja a kezedet stb.


mi sem mostuk amúgy a kutyánk fogát, időnként érdemes megnézettetni az állatorvossal,aki le tudja róla szedni a fogkövet ha kialakul rajta.


a tisztító rágcsálnivalók,amit adtok neki szerintem elég + sok sok csont és nagyon nagyon kevés édesség! - ezzel tudtok a legtöbbet segíteni neki abban,hogy épek maradjanak a fogai

2008. okt. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a kakievésre irok. Én azt olvastam ha megezsi a kakiját a kutya akkor vitamin hiánya van.
2008. okt. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
én se osom nekik.a nagyobbik yorkim 2éves lesz,és tökéletesek a fogai.általában denta stixet kapnak,ugy 2 naponta.a száraz táp is jó a foganak.én ugy csinálom(nekem már csak kétszer esznek)hogy reggel szárazat kapnak,este meg vagy dobozos aját,vagy főzök csirkét v.pulykát rizzsel,néha bele tudok csempészni egy kis répát is.:-)arra figyelj,h hogy esnek ki a fogai,mert mi pont multhéten voltunk a kicsivel foghúzáson.nem esett ki neki a felső két szemfoga.ő 8hónapos lesz,ugyanigy volt a nagyobbiknál is,vele 1éves korig vártunk,felesleges.7-8hónapos koráig jobb kihuzatni.egyébként merre van a parkcenter?milyen kutyás bolt van ott?bocsi,h ennyit írtam.
2008. okt. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Nálunk az állatorvos azt javasolta, hogy tanítsuk meg a kutyust a fogmosásra, mert így könnyebben megelőzhető a fogkő kialakulása. Persze ez nem egy egyszerű dolog. Persze azt is mondta, hogy Ő is kezelheti a fogait a kutyusomnak. Viszont az meg nem egy olcsó dolog. Folyamatosan lehet nekik adni a különböző fogra való dolgokat.
2008. okt. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Huuh..Igazán sokat segítettetek:)

Köszönöm

2008. okt. 8. 13:42
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát én 1 parkcenterről tudok,Fehérváron a Metro mellett,és nagyon jóó.A kutyust is be lehet vinni,fel lehet rá próbálni a rucikat,az eladók nagyon kedvesek,és nem is túl drága:))

És nincs olyan dolog ami ne lenne ott meg:))

2008. okt. 8. 13:44
 8/10 anonim ***** válasza:
A barátnőmnek is yorkija van. Már 6 éves elmúlt :)) Néha le kellett szedni a fogkövét. Nem mossa rendszeresen a fogát, viszont van kutyafogréme és kutyafogkeféje, ha büdi a szája akkor azzal mossa ki :) De nem rendszeresen, csak tényleg maga és nem a kutya miatt, hogy ne szagolja a bűzt :D
2008. okt. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

:P

Köszönöm:))

2008. okt. 8. 16:01
 10/10 anonim ***** válasza:
Javasolnám még mindenkinek a Pedigree mellé a szárított bőrökből készített "csontot",főleg,ha fiatal a kutyus.Imádják,és a fogpucolás mellett még rágcsálni is jó! Sokáig tart,én mindig többet veszek,mert nem mindig lehet kapni abban a méretben,ami a bichonomnak kell.
2008. okt. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!