Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem elég nagy motiváció neki...

Nem elég nagy motiváció neki a dicséret?

Figyelt kérdés
Van egy kb. fél éves labradorom. Amikor kicsi volt, simán dicsérettel tanítottam meg neki az ül parancsot. Majd elkezdtük a kutyasulit, így jött a jutalomfalat használata is, de a dicséretet nem hagytam el. Viszont nem akarok mindig jutalomfalatozni, mondjuk otthon a kertben, de anélkül szinte rám se hederít egy-egy parancsnál, nem igazán csinálja, amit meg tud csinálni a jutalomfalattal. Túl sokat várok el tőle korához képest, nem elég nagy neki a dicséret motivációnak?

2016. dec. 28. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
A motiválás mellet nem árt fegyelmezni is hogy nem csak akkor csinálja meg amikor kedve van hanem mindig. Ha azt mondod ül akkor ül, ha nem akar jutalomra leülni akkor lenyomod a fenekét. Érvényesítsd az akaratod mindig csináltasd meg vele amit kérsz persze a kellő jutalom ne maradjon el. Annyit tehetsz hogy néha néha kihagyod a juti falatot.
2016. dec. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
40%
Valójában túl keveset vársz el tőle :) A feladat megtanítása egy dolog, de azt is meg kell tanítani neki, hogy azt a feladatot egyébiránt meg is kell csinálni, ha kéred, és nem csak akkor, ha kedve van. Meg úgy általában fel kéne világosítani, hogy ha te a figyelmét kéred, akkor arra nem lehet tojni. A suliban majd segítenek :)
2016. dec. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A suliban minden oké, ott mindent tök jól tud, csak dicsérik, hogy milyen okos meg minden

... Azt nem értem itthon miért nem? Ma reggel például jutifalival sem igazán akarta :(

2016. dec. 29. 09:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja hogy már jártok suliba, értem :) Hát akkor ezt kérdezd meg ott. Ők ismernek téged meg a kutyát, a legpontosabb választ tőlük kaphatod.
2016. dec. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!