Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a leírt helyzet...

Szerintetek a leírt helyzet alapján jó választás lenne nekünk egy komondor kutya?

Figyelt kérdés

Nekem és a páromnak is az első saját kutyánk lenne. Nekem mindig voltak kutyák a környezetemben, de őket nem én neveltem, oktattam.

Az udvar hatalmas, haszonállatok nincsenek, de vannak macskák, akikkel jó lenne, ha kijönne. Gyerekünk sincs még, de hamarosan szeretnénk, szóval vele is jó lenne neki baráti viszonyt ápolni. :)

Én sokat vagyok itthon, tudom sétáltatni is, viszont mivel tényleg tapasztalatlan vagyok kutyanevelést illetően, nem tudom, mennyire jó ötlet első kutyának.

Azon kívül, hogy nagyon tetszik a külleme, az elsődleges feladata a házőrzés lenne - elég gázos környéken lakunk sajnos.

Áthidalható ez a tapasztalatlanság, ha elviszem kutyasuliba? Egy erős idegrendszerű, tulajdonokat és családtagokat mindenáron védelmező kutyát szeretnék.


2016. dec. 28. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jó választás lenne, de azért azt tudd, hogy határozott nevelés, következetesség kell hozzá.

Egy jó tenyésztő a nevelésében, helyes bánásmódban is segítséget ad.

2016. dec. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, ezért kérdeztem, hogy kutyasuliban tudnak nekem olyan iránymutatást adni, hogy a tapasztalatlanságom ellenére is egy normális, irányítható kutya lesz?
2016. dec. 28. 20:28
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
be is adhatod neveltetésre, vagy magad jársz vele kutyasuliba, ott a kiképzők neked is megtanítják a nevelési technikákat mint ahogy a kutyával is foglalkoznak. szerintem érdemes belevágni. a kutya pedig, pláne fiatalon, ösztönösen szeretni és védni fogja a gazdikat. rendkívül okos, önálló kutya a komondor.
2016. dec. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
nem kötekedésnek, tényleg, de írtad, hogy van hatalmas kertetek, azt viszont tudni kell, hogy a kutya nem fog fel-le rohangálni a kertben, néha-néha körbemegy, valahol elvégzi a dolgát, de javarészt a kert ugyanazon részén lesz egész nap, szóval tényleg sokat kell vele foglalkozni, hogy ne unatkozzon, és a kert ellenére is sokat kell vele sétálni, mert számára az az igazi élmény
2016. dec. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Írtam azt is, hogy az nem gond.
2016. dec. 28. 21:35
 6/11 anonim ***** válasza:
A Komondor nagyon család és gyerekszerető.A kutya lehetőleg legyen már felnőtt mikorra meglesz a gyerkőc.Ez nem azért kell mert megeszi a gyereket hanem mert felnőttként jobban eltűri a kisgyerek nyúzásait.A macskákat elfogadja ha a macskák már ott vannak amikor őt kölyökként odaviszitek.A kutyaiskolába el lehet vinni pár alapvető dolgot megtanítani neki de nem biztos hogy minden technikára fogékony lesz,az alapvető dolgokat meg mondjuk otthon is meg lehet neki tanítani kis utánna olvasás után.A pásztorkutyák közül a legjobban kezelhető,ez azt is jelenti ha valamit elrontasz a nevelésében akkor sem fog a hibád annyira visszaütni.Nagyon önfejű,amit nem lát fontosnak azt nem fogja csinálni.A kölyökválasztásnál azt a kölyköt hozd el amelyik már a kiválasztáskor morog,vicsorog,makog.Javaslom hogy 3 hónapos kora körül.Féléves kora körül főleg ha kan akkor bepróbálkozik.Ekkor kell földre küldeni és megmarkolni a nyakán oldalt a szőrt és lenyomni a fejét a földre,közben meg ráülni.Elkezd kapálózni de majd abbahagyja.Amikor látod hogy megadta magát,nem kapálózik akkor kell leszállni róla.Utánna nem lesz gond.Ezt a részt finoman írtam a drága állatvédő bajtársak miatt de így le lesz rendezve vele a rangsor és nem fogod 2 éves korában kivinni a sintértelepre mert a fejedre nőtt.Nem olyan bonyolult mint amilyennek látszik és más fajtánál is át kell esni hasonló procedúrán.Nekem például még a kan németjuhásznál is.Ütni-verni szigorúan tilos,néha kisebb orra koppintás vagy tiltószó belefér.Kerítésed mindenképp legyen rendes.Én mindenkinek azt javaslom hogy zárják el a kutyát ha idegen vagy vendég jön.Egyébként a Komi jól együtt tartható már kutyákkal.A bunda ápolása az sem egy nagy show.Adják a szálak magukat amiket hébe-hóba szét kell húzni,van aki meg géppel letúrja az egész kutyát egy évben egyszer.Szóval összegezve az egyik legjobb választás első kutyának!
2016. dec. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
viszont 100 százalékig kinti kutya. egy házi kutya első naptól őrizheti a bölcsőt és barátkozhat a kis gézengúzzal.
2016. dec. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nagyon jó házőrzők és ugyanolyan jó társak is. Viszont nagyon fontos, hogy ne nőjön a fejetekre, ahogy azt már írták.

Kutyaoviba, kutyasuliba érdemes elvinni.

Nagyon nyugodt kutyák, de fontos tudni, hogy makacsak és önállóak is.

Ha lesz rá időtök, kitartásotok és eleget foglalkoztok vele, nagyon kedves családi kutya válik majd belőle.

2016. dec. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Előző voltam.

Azt kifelejtettem, hogy egy kölyökkutyát nagyon gyorsan össze lehet szoktatni a macskákkal. Nem szabad hagyni, hogy üldözze őket, a macskáknak meg azt nem szabad hagyni, hogy pofozzák a kutyust. Eleinte nem szabad felügyelet nélkül hagyni őket, de nem lesz gond :)

2016. dec. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek, lesz komondor. :)
2016. dec. 28. 23:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!