Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák megérzik ha az ember...

A kutyák megérzik ha az ember lelkikeg nincs jól?

Figyelt kérdés
a kutyám mondjuk elég furán viselkedik, elég bújós lett, felugrott hozzám, a fejét a vállamra tette, vagy a lábait a kezemre amíg telefonoztam, amúgyis fel szukott jönni, udabújik a lábamhoz vagy az oldalamhoz, de ennyire nem igazán szokott. Elég rossz kedvem volt ma, és mikor ezt csinálta mondjuk jobban is éreztem magam, és utána ő is visszament a kis helyére. Lehet, hogy túl "emberien" fogom fel, szóval ha egy ember látja hogy egy másik ember, akit mondjuk szeret rosszkedvű, megpróbálja felvidítani, és ezt én is mint sok más ember beleláttam ebbe, vagy tényleg van ilyen, hogy szavak nélkül érzik, hogy valami nem okés?
2016. dec. 29. 00:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen
2016. dec. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekik nem kell megkérdezniük egymást, hogy mi a helyzet (nem is értenék a választ :)), ezer egyéb jelből leveszik - testtartás, mozdulatok, hangsúly, szagok, gesztusok, fene tudja, mindenesetre jobbak a radarjaik, mint az embereknek. Persze nem minden kutya reagál látványosan az ilyenre, és amelyik igen, az sem ugyanúgy, de mindegyik tudja, hogy mi van veled, jobban is, mint te.
2016. dec. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 TR75 ***** válasza:
100%

Simán. Ma már teljesen más a kutyákról alkotott kép, mint akár 20-30 éve. Emlékszem, az én gyerekkoromban a kutyáról még azt mondták, hogy nem ért meg semmit, csak amit jól betanítanak neki, arra adja a betanult reakciókat; hogy nem érez semmit, csak mi gondoljuk ezt; hogy nincs hasonlóság gazda és kutya között - mára pedig kísérletekkel igazolták ezeket a dolgokat. Persze, nem annyira fejlett az érzelmük, a logkájuk, az értésük, de sokkal értelmesebbek, mint azt gondolták korábban: ők az egyetlen valóban háziasított faj, amelyik nem csak "megszokja" az embert, hanem aktívan keresi a társaságát.

Nyilván sok kutyatulajdonos tudna mesélni ezekről a dolgokról, szóval igen, a kutyák megérzik ezeket a dolgokat, és reagálnak is rá.

2016. dec. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem érzik. Nekem ha rossz kedvem van a kutyám tuti h megérzi. Sokszor ő is akkor még halkan nyűszít is,és mindig bújik hozzám,meg mintha felakarna vidítani. Szóval meg akar vigasztalni. És sokszor tényleg ő a legjobb vigasztaló úgyh igen érzi a bánatodat.
2016. dec. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!