Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Falusiak! Veletek is előfordul...

Falusiak! Veletek is előfordult már?

Figyelt kérdés
Falun egyszerűen nem lehet kutyát sétáltatni. Ha kutyát sétáltatsz úgy néznek rád mintha meg akarnának ölni. Múltkor pl egy bácsi szólt ránk, hogy menjünk haza, mert felzaklatjuk a kutyákat...Annyira maradiak itt az emberek. Egy kutya nem élhet élete végéig a kertben, ki kell vinni sétálni. Az is idegesítő, mikor a sok kutya ott ugat mikor elmegyünk a ház előtt..

2016. dec. 29. 13:50
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
96%
Ne foglalkozz az emberekkel! Falun a kutya csak egy állat,száraz kenyeret érdemel. Én falun élek születésem óta,nagyon szeretem,de borzasztó milyenek itt az emberek az állatokat tekintve. Mi is sokáig voltunk téma,hogy "megműttettük" a macskákat(5 perces műtét,amíg lekapják a golyót). Néha engem is megnéznek ha kutyát sétáltatok,arról már ne is beszéljünk,amikor megtudják,hogy a kutya bejöhet a házba.
2016. dec. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele. Te legalább felelős állattartó vagy! :)
2016. dec. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Vidd sétálni de nagyon óvatosan. Én csak voltam falusi de mind a 2 (kistestű) kutyámra rátámadtak az utcában levő kutyák. Volt a sarkon egy kis csivava. Elég idős volt, sokszor kiengedték sétálni, nem bántott senkit sétált egy kört és ment haza (ivartalanítva is volt) aztán egyszer kiszökött az utcában egy rottweiler (aki egyszer az egyik barátnőmet is a földre teperte és megtámadta) és megölte szegény kutyust. Azóta annál a háznál 2 pitbullt tartanak(simán átugornák a kerítést ha valami érdekeset látnának) Aztán 1x a kutyám futtattam bringával mikor is egy nyitott kapun kirohant egy kutya és rátámadt, én lefagytam így nem tudtam mit tenni, szerencsére nem történt komoly baja a kutyámnak, viszont a gazda még engem baxott le hogy hogy merek arra menni, meg ne lásson még 1x....szóval pontosan tudom miről beszélsz....
2016. dec. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Én is pontosan tudom miről beszélsz, nekem a másik kutyámat támadta meg a szomszéd kutyája, majdnem belehalt..
2016. dec. 29. 14:05
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, velünk szinte minden nap. Az egyik szomszédunknak 5 (!!!!) kutyája van. 4 tacskó és 1 németjuhász. Hátul egyáltalán nincs kerítésük, elől pedig a tacskók kiférnek a kerítés alatt. Egyszer épp délután sétáltunk, már besötétedett amikor mentünk haza és távolról azt látom, hogy a szomszéd németjuhász és a tacskók ott néznek minket az utcáról. A házunkat 2 irányból lehet megközelíteni, egyik az utcáról (ez a szabályos) , másik út hátul egy magántulajdonban lévő óriási rétről, amin átkelni minimum 45 perc és a szomszéd 5 kutyája minden gond nélkül kijut oda, mert ugye hátul nincs kerítés. Na de ki akar este, sötétben a réten bolyongani, ahol kitudja mivel találkozik össze. Inkább elmentem nagypapámhoz (ugyanabban az utcában lakik, mint mi) és szóltam neki, hogy nem tudunk hazamenni, mert kint van a szomszéd kutyája. Nagyapám fogott egy nagy botot és elindult a kutyák felé (nem akarta megütni őket csak megnézni miért vannak kint) . Hát a kapujuk tárva-nyitva volt. Nagypapám bezárta és mondta, hogy mehetünk már. Sikeresen hazaértünk, de már többször támadtak ránk a szomszéd kutyái. A kapus eset után szóltunk neki, hogy zárja be a kutyáit (szép udvariasan) erre még neki állt feljebb, hogy "Ha más kutyái lehetnek az utcán az övéi miért nem" ja meg beszólt, hogy (a kutyámnak volt egy súlyos babéziája, de meggyógyult) "Eleve miért hozzátok ide azt a beteg kutyát, terjeszti itt a betegséget" (a babézia nem fertőz) .

Már nem tudunk kinek szólni a kutyák ügyében, mert még a gazda sem csinál semmit, ha szólunk :( . Elkeserítő :( .

2016. dec. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Anyukamek tacskojet par hete tepte szet kutya aki kirontott egy kertbol. Szinten falu 🙁 oke az o hibajuk is volt mert kiszokott a tacsi de normalisam tartott kutyak eseteben nem fordulna elo hogy rogton olni mennek. Ez a felelotlen ingerszegeny tartas miatt van...

Mindig csak az erdo fele tudnak a kutyakkal kirandulni menni mert az egesz falu tele van idegbeteg allatokkal...

2016. dec. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
A falusiak már csak ilyenek. tisztelet a kivételnek. Én is olyan családban nőttem fel ahol a kutya moslékot eszik, és a kertben van, de ez ellen minden erőmmel tenni szeretnék, hogy minél jobb élete legyen a kutyámnak.
2016. dec. 29. 14:29
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok. Elfelejtettem írni hogy azért lett ott 2 pitbull mert a csivava gazdái feljelentették őket és szegény rottit elaltatták, elvileg nem tarthatnának kutyát de...falu...(azóta sajna a bácsi is meghalt, új kutyájuk van de azt már csak pórázzal viszik ki néha) De erről eszembe jutott még 1 sztori ami a nyáron történt. Most egy nagytestű kutyám van. Haza utaztam vele falura (muszáj volt vinnem mert senki nem tudott volna vigyázni rá és gondoltam miért ne, legalább meglátja milyen kertben lenni) Na most ez egy olyan speciális kutya hogy betonra nem pisil :D (az udvar teljesen betonozott) ezért reggel-délben-este vittem sétálni(egy kört az utcában mert nem mertem tovább menni), igen ám, a szomszéd néni meghalt sajnos és a kutyái kijártak az utcára. Na most nem támadtak de nagyon bosszantóak voltak mert ugattak össze vissza. A lényeg hogy a kutyám elég szép darab. Sokan dicsérték hogy milyen nyugodt nem ugat nem is figyel az ugató kutyákra, szépen lehet vele sétálni, igen ám. Az egyik sarkon összefutottam egy cigánygyerekkel. Hát az a beszélgetés feledhetetlen a számomra! :D


gyerek: szia, megsimogathatom

én: persze miért ne

*megsimogatja

gyerek: milyen kutya ez

én: xy

gyerek: oszt' hamis ez a kutya? harap? jól védi a házat?

én: nem, nem harap, ugatni ugat de nem nagyon házőrző (hazudtam :D a kutyám elsőrangú házőrző csak udvar híján nincs hozzászokva)

gyerek: oszt' hány éves?

én: még csak fél éves (a pofája fehér ezért sokan hiszik hogy öreg míg el nem kezd ugrálni)

gyerek: fél éves? honnan tudod? nálatok született?

én: nem, csak ez egy törzskönyves kutya, papírja van róla

*a gyerek a pórázt kezdte pizirgálni (a kapcsot nyitogatta)

gyerek: mennyi egy ilyen kutya?

én: hallod hát nem tudom, szüleim vették (1000euro de inkább nem mondtam meg még leesett volna a bicikliről xD)

aztán elköszöntünk. Lehet nem ide tartozik de olyan dolgok történnek falun... :DD

2016. dec. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Nem figyeltél volna szerintem simán viszi...:D
2016. dec. 29. 14:50
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld továbbra is vinni, de tényleg óvatosnak kell lenni. Bár én városban élek, de eléggé a szélén, ahol már szinte mintha egy faluban lennék, csak idősek élnek, régi, "omlodozó" házakban, jobb helyeken talán szabadon van a kutya az udvaron. Mivel nekünk is jött már kutya az utcán, ezért néha úgy csinálom, hogy biciklivel elindulok, és szétnézek az új környéken, és amerre nem látok az utcán sok kutyát arrafelé sétálunk majd utána.

Idegesítő, amikor a kutyák ugatnak a kerítés mögött, de olyan részeken mi gyorsan túl szoktunk menni, mert van amikor még a kaput is nyitva hagyják.. Talán ha vannak szántóföldek, arra vihetnéd te is, ott el lehet engedni, hogy szaladgáljon, és játszatok.

Egyébként ha szerencséd lesz és kicsit jobb környékre tévedsz, akkor akár még "normális" emberekkel is találkozhatsz, én teljesen véletlenül találkoztam ilyen szomszédokkal, akik az utca másik végén laknak, és ők is azért nem igazán hordják sétálni a kutyát, mert a kiengedettek rájuk támadtak, így mi pl össze tudtuk engedni az udvarukban a kutyáinkat, ott pedig eljátszottak, de ez csak szerencsés véletlen volt.

2016. dec. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!