Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan állapíthatom meg hogy...

Hogyan állapíthatom meg hogy ki a falkavezér? Ha nem én vagyok, hogyan lehetek az?

Figyelt kérdés
Ketten is "jelöltek" vagyunk a szerepre, de én minden nap sokat foglalkozok vele, viszem kutyasuliba... A másik jelölt ritkán megy ki a kutyával, de a kutya mintha neki engedelmeskedne jobban... Pedig kiskorától kezdve én vagyok ott mellette, tanítom, stb.

2016. dec. 29. 14:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően a kutya a kisugárzást testtartást hangsúlyt határozottságot következetességet "figyeli" . Alap az is hogy odamehess a helyére bármikor el tudd tőle venni a kaját - játékot bármit ami nála van szintén bármikor. Az utcán vagy bárhol a szájába vett dolgokat parancsra elengedje. Ha ezeket meg tudod tenni akkor már a legnagyobb gondok letudva. Ezután még a behívás illetve a többi kutyától való elhívás. Ennél több nem kell.
2016. dec. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Na meg akkor a finomságok hogy nem illik megrágja vagy megkárosítsa a te cuccaid, elvileg nem feküdhet a te helyedre, követ téged a pórázon.. Stb. De szerény tapasztalatom alapján már Istenes lenne ha minden kutyánál elérnék azt hogy bármit ami nála van parancsra elengedje, a kajáját ne védje illetve ne lopjon (mi pl nyugodtan kint hagyhatunk egy tál kaját az asztal közepén anélkül hogy levenne belőle) ... És hogy az utcán más kutyát vagy macskát labdát látva is a gazdára figyeljen. Ez a legnehezebb.
2016. dec. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem ugy mukodik, hogy egy falkavezer van es senki mas nem lehet az. Idealis esetben a csalad minden tagja a kutya folott all, ezt pedig nagyon konnyen meg lehet allapitani. Hallgat rad, engedelmes minden esetben? Odaadja a jatekat, kajajat? Engedi, hogy barmilyen testreszet megerintsd, akar egy fajdalmas kezelest is eltur? Ha igen, akkor fonok vagy.
2016. dec. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem úgy látszik akkor nem vagyok az, merr az utcán nem jön rendesen, nem adja oda a játékát... Mit tehetnék az érdekében hogy én legyek a falkavezér, vagy legalább felette álljak?
2016. dec. 29. 19:24
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi kis korától kezdve úgy etettűk hogy akkor kapta meg a kaját ha szépen leült és mondtam neki hogy a tiéd... És akkor is én a földön ültem ölemben a tállal és konkrétan benne volt a kezem a tálban miközben evett.... De már rég volt... Játékot eleinte erőszakkal szedtem ki a szájából de aztán átvezettűk játékká... Vagyis ha odaadta falatot kapott... Általában a kajára alapból eldobta ami a szájában volt és jött :-D így megtanulta hogy egyrészt odahozni a cuccost jó játék mert eldobom neki és vissza kapja... Másrészt meg ha valami kaját meg nála nagy sláger volt az utcán a taknyos zsepi felszedése - nem tudom mennyire népszerű elmélet - de erőszakkal csavartam ki a szájából miközben rámordultam hogy FUJJ!!!! A lényeg mostmár a fujra dobja el azonnal... A pórázon való normális sétát ha van ott más kutya ... Na arra még én se jöttem rá... De kaja- játék gond nincs.
2016. dec. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Esetleg kutyasuli? De most komolyan, olyan nehéz ezt agyilag felfogni? De beírhatod a googlébe: kutyanevelés kezdőknek...
2016. dec. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én most jól lepontoztatom magam de én voltam nem egy kutya suliban és a szocializáción kívül (pusztám azért mert sok kutyus és ember van ott) nem sok mindent lehet tanulni mert a kicsit is problémásabb eseteket elzavarják hogy zavarod az órát és egyéni oktatást javasolnak egy vagyonért több hónapig. Szóval ha pl morog rád a kutyád miközbe eszik nem az az első gondolat hogy kutyasuli...
2016. dec. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mármint azt akarom ezzel mondani hogy bárkinek bármi baja van a kutyájával jönnek emberek és annyit mondanak ... Kutyasuli .... Mintha ez valami varázs szó lenne ami mindent teljesen egyértelműen egyszerüen és 100% osan megold... És a homlokodra csapsz hogy oh igen ez miért nem jutott előbb eszembe??? Kutyasuli tényleg...! De ezek a kutya sulik koránt sem olyan csodatévő dolgok attól még az igazi munka otthon zajlik.
2016. dec. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Most ne a rossz kutyasulikról beszéljünk. Attól, hogy ma boldog boldogtalan nyithat kutyisulit és kinevezheti magát profi trénernek rengeteg amatőr van. Keresni kell normális jól működő kutyasulit. De ez már messzire vezet.
2016. dec. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igazad lehet...hogy rossz kutya iskolákban jártunk. Meg szerintem alap az hogy nem félsz a kutyádtól semmi esetre se. Ha morog ha megmar esetleg akkor se...soha... Akkor vesztettél. Az legyen amit te akarsz. És ne engedj neki akárhogy nyüsszög sípol vagy épp morog. Pl ha én át akartam ölelni - ugye ezt nem nagyon csípik a kutyák.... Amíg morgott fészkelődött kapálózott csak még jobban szorítottam... Amíg el nem lazult.
2016. dec. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!