Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 14 éves kutyám nagyon agresszí...

14 éves kutyám nagyon agresszív és neveletlen. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Van egy kutyánk aki uszkár pincsi keverék. Amikor megszületett még a nagymamáméknál laktunk és amikor a kutya hat éves volt elköltöztünk onnan. Lakásba költöztünk ahol nem volt udvar ezért nem akartuk magunkkal vinni, mert hozzá volt szokva hogy udvaron él, bármikor kimehet stb... Most kertes házba költöztünk és elhoztuk magunkkal. Sajnos még nem lehet kiengedni az udvarra, csak pórázzal kivinni, mert egy helyen nincs kerítés a kertben, és a főút mellett lakunk, szóval ha kiszökik meghal mert elütheti egy autó. Gyakran visszük ki sétálni, ennek ellenére csomószor bepisil a szobámba, ráadásul a szőnyegre. (nem tudom miért nem lehet a kőre pisilni, miért mindig a szőnyegre....) Vettünk neki kutyavécét, és amikor felitatom a kutyapelussal egy kicsit a pisijét akkor sem hajlandó rámenni pisilni... Ma is reggel bepisilt a szobámba, és miközben pisilt ráüvöltöttem többször is hogy NEEEM NEEM! Ő meg csak kényelmesen elvégezte a dolgát mintha mi sem történt volna. Ezen kívül egyre agresszívabb is, mert már nem is engedi hogy felemeljem, a hámot sem engedi levenni magáról séta után. Mindig megmorog, még ha oda hajolok egy kicsit közelebb hozzá, akkor is. Van hogy meg is harap. Mondtam a szüleimnek hogy vigyük vissza, mert ez így nem mehet tovább. De ők erről hallani sem akarnak, azt mondják vidd ki többször pisilni. KÖSZ!!! Hiába mondtam nekik, hogy a kutyának napi rendet kell felállítani ahhoz hogy kibírja pisilés nélkül. Persze a napirendet úgy gondoltam hogy ha itthon vagyunk is csak akkor visszük ki, amikor hétköznaponként vinnénk ki amikor nem vagyunk itthon, csak reggel és este. Egy kicsit hosszú lett amit leírtam. DE MIT TEGYEK????

2016. dec. 29. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

1. 14 éves kutya már öreg.

2. napi kettő pisiltetés még a fiatalabb, felnőtt kutyának is kevés.

3. Ahol idáig leélte a 14 évét, gondolom, többet volt udvaron, mint bent.

4. Nem szobatiszta a kutya.Ordítással nem is lesz az.

5. Az emelgetésnél előadott morgás simán lehet annak a jele, hogy az öreg ízületek már fájnak. Tehát kényelmetlen számára, ha megemeled.

6. Teljesen más közegbe vittél egy nagyon öreg kutyát, aki nem is igazán a te kutyád, hiszen nem veled élt.

Nem is értem, miért kellett ennyi idősen kiszakítani a megszokott környezetéből?

2016. dec. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
5%
Megnevelni már nehezen fogod, és hát lássuk be, 14 éves, a nevelés gyümölcseit amúgy se sokáig élvezhetnéd. Miért nem hagyjátok kint a kertben láncon?
2016. dec. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Megpróbálhatjuk hogy hosszú láncon kint hagyjuk. Csak én úgy tudom, hogy az állatkínzásnak számít ha egy kutyát kikötünk és büntetéssel jár. !?
2016. dec. 29. 15:37
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szedd fel a szőnyeget!
2016. dec. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
Láncon csak állandó jelleggel nem lehet, valamint a lánc nem lehet túl rövid. Vegyél egy könnyű hosszú láncot amivel a kertet be tudja rohangálni és amikor tudsz rá figyelni vedd le róla rendszeresen, sétáltasd stb, akkor nem sértesz meg semmilyen szabályt. Sajnos ha nem veszik vissza a szüleid, nem tudsz mit csinálni. Na jöhet a lepontozás újra.
2016. dec. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

A halálfa száráér' kell az ilyennek kutya?!


1. Az idős kutyát is ugyanúgy tanítod szobatisztaságra, mint a fiatalt: 2 óránként kiviszed. Aztán amikor rájött, hogy az az elvárás, hogy kint végezze a dolgát, csökkented a séták számát, de a napi 3-4 alkalomnak így is meg kell lennie. Idősebb kutya esetében inkább többször érdemes. (Csak hogy láss egy példát: velem a kutya reggel, indulás előtt sétál, amint hazaérek megy ki a kertbe pisilni, aztán estefelé sétálunk egy nagyobbat, majd 10 óra után még kimegy pisilni a kertbe. Ja igen: az én idős kutyám szerint a szőnyeg textúrája hasonlít a legjobban a fűéhez. Ha nem tetszik, szedjétek fel a szőnyeget, vagy ne engedjétek szőnyeges szobába felügyelet nélkül.)


2. Ha idegbeteg hülye módjára viselkedsz a kutyáddal, tehát: ordítasz, agresszív vagy, akkor félni fog tőled. Ami a te esetedben a következő problémát okozza:

Ha az egyik kutya a másik fölé hajol az egy baromi domináns mozdulat. Egy normálisan nevelt, jól szocializált kutya, megtanulja, hogy az emberektől ugyanez a mozdulat (pl. amikor lehajolsz megsimogatni, vagy amikor leveszed a hámját) nem jelent se fenyegetést se, de dominanciát. Ez persze nem érvényes, ha a kutya megtanulta, hogy hülye vagy és kiszámíthatatlan, tehát meg kell védenie magát tőled...

2016. dec. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#5 - Tévedsz. Láncon csak felügyelet mellett lehet.

Csináljátok meg a kerítést ahelyett, hogy láncot vesztek és kikötitek.


A kérdésed alapvetően megválaszolta a #6os válaszoló.

2016. dec. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

Ne üvölts vele. Vidd le 2-3 óránként. Egy idős kutya kevesebb ideig bírja.

A szőnyeget cserélld le,vagy keríts el neki egy részt a házban ahova beteszel neki vizet játékokat és pokrócot (ki lehet mosni). Amíg dolgozol oda zárd be. De nem szabad ott hagyni egész nap. Ha hazaérsz,leviszed,összeszeded a pisis dolgokat és kimosod.


Mellesleg szerintem egy ilyen idős kutyának bent van a helye. Miért szakítottad ki önkényesen a megszokott környezetből? Miért vagy vele ilyen idegbeteg? Miért van egyáltalán nálad? Rád még egy plüsst sem bíznék.

2016. dec. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%

A #6-os válaszoló tökéletesen összefoglalta, amit tudni érdemes a témával kapcsolatban.

Hallgass rá, teljes mértékben igaza van!

Szerintem mostanában ez volt az egyik leghasznosabb válasz itt a GYK-n :)

2016. dec. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
28%
adj neki egy olyat hogy elrepül kínáig
2016. dec. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!