Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy játszak a kutyámmal?

Hogy játszak a kutyámmal?

Figyelt kérdés

Igen, lehet h hülye kérdés, de komoly:(

Nem nálunk volt kölyök, le se sz@rták kis korában, nem vesz semmit a szájába a kaján, es a taknyos papírzsepin kívül, amiről sikerül nagyjából leszoktatnom. Verték is szegény ebet:( szokott játszani hívni, leüti az első két mancsát a földre es csóválja a farkát, de ilyenkor nem tudom mit kene csinálnom. Semmi után nem megy, ha eldobok neki bármit, utána néz es utána rám, csóválja a farkát. A klikkerezést most kezdtünk kb 3 napja, nagyon az elején vagyunk, de később lehetne valahogy segíteni vele? Sajnos barátai nincsenek, fél tőlük, vagy éppen nagyon féltékeny, nem járunk társaságokba, (tudom h hiba, de kimaradt neki a szocializáció, es nem találtunk olyan kutyasulit a közelben, ahol ezt a viselkedést kezelik, de a nyáron ha bele pusztuló is keresek egy oktatót:)

De addig hogy fárasszam le? Fontos lenne egy ilyen kutyanal (m. vizsla) mert oké h elviszem sétálni, futkarozik, meg tanulgatunk, de a játék az sztm hiányzik (legalábbis nekem) de ha vannak ilyen kutyák akik nem játszanak akkor elfogadom, de nagyon sok mindent megadnék h játszhasson együtt :)))


2016. dec. 29. 17:03
 1/5 evimeri ***** válasza:
Mennyi idős a kutyus? Fontos lenne, hogy minél többet legyen emberek és a fajtársai társaságában, hogy szokja. Esetleg menj el vele olyan ismerősökhöz, akinek szintén van kutyája.
2016. dec. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
6 éves. Nem írtam de mar próbálkoztunk, es az egészből egy nagy hiszti lett, nem tud viselkedni a kutyákkal, emiatt felkerestünk már egy oktatót, de ő sem tudott segíteni. Es azt is írtam h tudom h fontos lenne, nem kell mégegyszer leirni, de azert köszi a választ, bár jobban örültem volna ha a kérdésre válaszolsz.
2016. dec. 29. 17:15
 3/5 anonim ***** válasza:

A kötélhúzást szinte minden kutya szereti. Mi azzal kezdtük. Igaz, hogy még kölyök korában, de ezen kívül semmilyen más játék nem érdekelte.

Ezzel a játékkal meg lehet tanulni azt is, hogy parancsra elengedje, ami a szájában van.

Ha van ismerősöd, akinek nyugis, jól szocializált, játékos kutyája van, találkozzatok velük. A kutyák nagyon sokat tanulnak más kutyáktól.

Nem lesz egyszerű, ha ilyen előélete van a kutyusnak, de majd megnyugszik, rájön, hogy ti szeretitek és megtanul játszani is.

2016. dec. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok, az lemaradt, hogy olyan hisztis a kutyánk, hogy az borzasztó. Nem bánt más kutyát, de morcos, ugat, szóval lökött.

Nyüstöljük, hordjuk kutyák közé szinte minden nap.

Szépen tolódik feljebb az ingerküszöbe, de csak nagyon, nagyon lassan.

A kutyasuliban ő is kifogott az oktatón :)

Minden kutyát felpiszkált maga körül. Csak annyit tanácsolt az oktató, hogy szoktassuk más kutyákhoz, mert ezt nem lehet varázsütésre orvosolni. Ez megy most nálunk. Pedig őt aztán semmiféle baj nem érte soha, mégis ilyen problémás.

Kitartás!

2016. dec. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ:)

Sajnos csak egy kutyás ismerősöm van (aki sétáltatja a kutyáját) vele próbálkoztunk: amikor a masik kutya (ő is vizsla) akkor mindenáron el akarta zavarni, nem harapta, nem támadta, de ugatott mint akit parancsolnak rá. Látszott rajta, h nem nyugodt, nagyon nagyon stresszes volt szegény :( amikor pórázon volt akkor nagyon durva volt póráz nélkül kicsit javult a helyzet.

Amikor megyünk az utcán vagy figyelmen kívül hagyja, vagy fél az ugató kutyáktól (nagyobb kutyáktól pl:nj, újfulandi) de egy keverék kutyának es egy pitnek mindig ugatni akar (de mindig tiltom) egyetlen egy kutya van amit megtűr maga mellett: amikor odaérünk semmit nem reagál, volt egy időszak amikor nyűszített is oda akart menni (éppen tüzelt, de januárban lesz az ivartalanitas) miután minden elmúlt (tehát nem tüzelt meg semmi) akkor is oda akart menni, nagyon örültem neki:)) mégegyszer elvittem oda a kerítés mögül hívta volna a kutya játszani lecsapta az első két lábat a földre, mire az en kutyám nagyon megijedt, ilyen fejet vágott:"Gazdi! Mit akar ez tőlem? Mondj mar valamit! Mit csináljak?!" Szegény meg az alapvető fajtárs közti kommunikációt sem tudja:( egyébként régen volt egy társa (puli) csak a mi kutyánk kiszakaladt az útra a puli ellökte viszont őt elütötte az autó:( (persze ilyenkor nem volt a mienk) nem tudom mit tegyek😩

2016. dec. 29. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!