Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehet agresszív más...

Mitől lehet agresszív más kutyákkal az enyém?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Két éves ivartalanított (kan) kutyáról beszélünk.


Gyorsan összefoglalva a főbb tudnivalókat:

A kutya bármikor behívható, hallgat ránk, az embereket nagyon szereti, de közben tíz kutyából nyolcra azt mondja, hogy köszöni, nem kéri.

Sosem támad egyikre sem magától, kikerüli őket, csak akkor van gond, ha rámennek és túl tolakodóan kezdik szagolgatni (és szinte mindig ez történik). Pórázon szinte soha nem történik ilyen, csak ha szabadon van, és ha rászólunk, azonnal befejezi a kergetést/verekedést, hívásra vissza is jön.


Gondoltam, hogy falkavezérségi probléma lehet, de más jele nincs. Ha talál szimpatikus kutyákat, velük játszik is, de ez elég ritka.

Lehetséges, hogy a labdafüggősége miatt van? Már akkor sem hajlandó ismerkedni magától, ha nincs nálam labda, olyankor csak teszünk egy nagy sétát. Újra kéne szocializálni?

(régen nem volt ilyen)



2016. dec. 29. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem közömbös próbál lenni csak nem megy neki mert zavarják a másik kutyák. Lehet újra próbálkozni a szocializációval de lehet hogy már nem segítene ezen. Próbáljátok figyelni hogy mikor kerül olyan szituba amiből maga nem tud kihátrálni és olyankor azonnal hívjátok oda a verekedés kitörése előtt.
2016. dec. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a kutyád egyszerűen ilyen. Rengeteg a bunkó kutyás, akik egész egyszerűen észre se eszik (vagy letojják magasról), hogy a kutyájuk a másik kutyával tolakodó, idegesíti.


Szólj rá a másik kutyára, küldd el, szólj oda gazdájának, hogy ne engedje oda.

2016. dec. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
észre se veszik
2016. dec. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem agresszív a kutyád a leírtak szerint, csak nem akar más kutyákkal játszani. Vannak ilyen kutyák. Ha a másik kutya normális, akkor észlelnie kell a tiéd jelzéseiből, hogy "hagyjál békén". Ha nem észleli, akkor a tiéd erélyesebben szól rá. Ha ilyen helyzetből is visszajön hívásra, én nem látok itt problémát.
2016. dec. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez nem agresszivitás. Ez szerintem dominancia, habár látni kellene. Enyém is domináns, de nem agresszív. Ivaros kan németjuhász, 21 hónapos. Normálisan közeledik mások felé. Ha a másik is normális, semmi gond. De sok kutya látja rajta, hogy domináns, magabiztos, emiatt eleve elkezd r á morogni, na akkor több sem kell az enyémnek. Nem támadja meg, hanem visszamorog. Aztán el lehet hívni simán. Viszont volt már olyan, hogy a másik kutya még oda is kapott neki, na akkor az tuti, hogy vissza adja.... emiatt inkább nem is nagyon engedem oda, ha látom, hogy milyen kutya.... persze volt már olyan, hogy PÓRÁZON sétáltunk, erre oda jön egy póráz nélküli kutya, elkezdi az enyémet le vicsorogni, meg kattogni, erre az enyém neki áll feljebb,mire a h.lye gazdája odajön és azt mondja NEKEM, hogy hát az övé NEM SZERETI, HA NAGYON SZAGOLGATJÁK! Nooooooooooooooooormális?!!??!??!?!??!
2016. dec. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
rosszul nevelted te állatkinzó:D
2016. dec. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!