Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyának jó ha sokat ugat?

A kutyának jó ha sokat ugat?

Figyelt kérdés

Mielőtt írnátok, annyit viszem sétálni, amennyit az egészségügyi állapota enged.

Nagyon sokat ugat, gyakran rászólok. A szüleim viszont állandóan mondják, hogy hagyd a kutyát, így vezeti le az energiáját, unatkozik.


2016. dec. 29. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Nem. Meg kell nevelni.
2016. dec. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a frusztrációját vezeti így le. Az igaz lehet, hogy unatkozik. A felesleges ugatást érdemes tiltani. Ha sokat nem tudtok sétálni, akkor próbálj vele otthon játszani, tanítani, agyilag fárasztani.
2016. dec. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jatszal vele es szoktasd le rola.az én kutyat csak akkor ugat ha tenyleg jon valaki vagy valami ideges zajt hal. En mindig raszoltam hogy ne ugasson a semmi miatt. De ivartalanitottam.vettem neki jate kokat. Beengedem a hazba mert szeret kozott unk lenni.
2016. dec. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A 2. válaszolóhoz csatlakozom, tényleg falra lehet mászni az éjjel órákon át ugató szomszéd kutyától. Hogy miért ugat? Nem azért, mert jó ez neki vagy rossz, hanem azért mert a hülye ösztönei ezt diktálják. Mivel egy kutya nem tudatos lény, nem tudja az ösztöneit felülbírálni. Ha már emberi kategóriákat használunk, azt mondanám inkább, hogy nem szeretetből, hanem kötelességből ugat. Az állatvilágban ugye állandó harc van a megélhetésért, amit a természeti erőforrások biztosítanak, amik egy adott területen jelen vannak. A kutya azt nem fogja fel, hogy a gazdája munkája révén van neki ennivaló, hanem valahogy azt érzi, hogy a kaját a terület adja, amit neki minden áron meg kell védeni a betolakodóktól. Na már most, ha egy másik kutya vagy ember közelít a terület felé, annak ugatással kell jelezni, hogy ez a terület már foglalt, ide ne merjen bejönni, mert megküzdünk vele. Na ezért kénytelen minden kutya eszeveszetten ugatni, különösen ha egy másik kutya érkezik, de akkor is, ha ember, bár arra valamivel kisebb intenzitással ugatnak. Vidéki házaknál meg az van, hogy a kutya hallja, hogy más kutyák is ugatnak, és már ő is rákezdi, akkor is ha éppen senki nincs ott, csak azért, hogy biztosan elriassza, aki jönne.
2016. dec. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!