Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta való nekem?

Milyen fajta való nekem?

Figyelt kérdés

Méret,szőr mindegy.


Napi 3-szor vinném le. Reggel 6-tól 7-ig. Délután fél 4-től 4-ig egy kis fizikai fárasztás (futás). 9 kor egy eü. séta (kb. 15 perc). Ezen kívül rengeteg játék, napi 5× tanítás, 15 perces részekben. Benti kutyus lenne és kezdő kutyatartónak első kutya. Kiegyensúlyozott,határozott nevelés, kutyaovi,kutyasuli lesz.


Milyen kutyát ajánlanátok? (Menhelyet ne mondjatok kérlek, mert úgy is fajtamentőktől szeretnék kutyust)


Én a bichon frisé-re,leonbergi-re,jack russel terrierre,westi-re és a közép uszkárra gondoltam.


Szerintetek?



2016. dec. 29. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég különböző fajtákat válogattál össze. Esetleg valami elképzelés, elvárás van?
2016. dec. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

Jack russel kizart. Jóval nagyobb a mozgásigénye,amit biztosítanál neki.Nekünk volt,a 400 nm2-es telket kicsinek éreztem, amikor labdáztunk, stb.

Bichont ajánlom, ő jó benti kutya,kis okos, és nincs hatalmas mozgásigénye.

A leonbergivel is kicse..és, ha lakásban tartod.

A másik kettőről nem tudok mit mondani. A westie talán jó bentre, de nézz utána tüzetesebben.

2016. dec. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Általad felsorolt fajtákból a bichon és a közép uszkár a legjobb választás.

A leonbergi nem lakásba való, max. kertes házba kinti-benti tartással.

A westie még jó lehet, bár ő már mint terrier, kissé keményebb dió, ami a lefárasztását és nevelését illeti, de azért merem ajánlani.

A jack russelt mint kezdő kutyatartó, nagyon nem javaslom, önfejű, kőkemény kis vadászkutya.

2016. dec. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazából az elvárásaim hogy hű társam legyen és szeresse a gyerekeket. De ez neveléssel megoldható. Igazából nyaranta nagy több napos túrákra szoktam menni.
2016. dec. 29. 22:15
 5/6 A kérdező kommentje:
Megszületett a döntés: Közép uszkár lesz :) Köszönöm a válaszokat! :)
2016. dec. 29. 22:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a legjobb döntést hoztad. :) Az uszkár egyébként is nagyon intelligens, könnyen tanítható fajta.
2016. dec. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!