Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácstalan vagyok. Mit tudok...

Tanácstalan vagyok. Mit tudok ezzel kezdeni? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy a 10 éves németjuhász kutyánk folyton be akar jönni a házba. Ő kint él a házában. Neki sajnos izületi problémája van mint az anyukákának. Először még oké volt de már szétszedte a bejárati ajtót teljesen amikor nem vagyunk itthon vagy éjszaka. A házában nem marad, próbáltuk a pincébe levinni de ott sem maradt. Már véresre kaparta az ajtót. De amikor beengedtük a házba akkor meg folyton beljebb és beljebb akar jönni és mindent összekapar. Eddig nem volt ilyen. Most az idén a téli időszakban kezdte el ezt az egészet. Mit tudok ezzel csinálni?

#kutya #németjuhász #öregség #ajtó szétszedés
2016. dec. 29. 22:22
 1/10 anonim válasza:
90%

Foglald le valamivel, amit nem olyan könnyű szétkaparni.

Bent pl egy előtérbe zárd, vagy egy kisebb helyiségben legyen ahol nincs mit tönkretenni, hát ilyen ez a kutyatartás, minden baj van velük, de megéri értük szenvedni 😉

2016. dec. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Cseréld le egy plüss kutyára, az nem kapar.
2016. dec. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az elsőnek köszönöm. Nem egyszerű 15 éve tartok kutyát de nagyon szeretem őket. Viszont a második válaszoló inkább ne poénkodjon mert ami nem megy azt nem kell erőltetni.
2016. dec. 29. 22:50
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én elvinném egy laborra is. Azt mondjak sose jo ha nagy a viselkedésváltozas....
2016. dec. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kevés az infó. A gyors nagyfokú viselkedésváltozás utalhat egészségügyi problémára is. Ha van rá lehetőséged konzultálj az álatorvosoddal. Nállunk is van egy dysplasiás roti, és rosszul viseli ezeket a nagy hőmérséklet ingadozásokat.
2016. dec. 30. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Valami elől menekül szegény. Vagy súlyos fizikai fájdalma van, vagy nagyon megijedt, fél valamitől, esetleg mindkettő.

Kivizsgálás, jobb ötletem nincs.

Ha megoldható, engedd be. A fájó ízületeknek a hideg nagyon rossz.

2016. dec. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ugye most kezdődik ez a szilveszteri tüzijátékos szezon és a szomszédi kör tele van petárdázó tüzijátékozó emberekkel. Ő erre nagyon kényes és már évek ótapróbálgatok mindenféle megoldást de eddig még nem jött össze.
2016. dec. 30. 09:10
 8/10 A kérdező kommentje:
Elviszem délután állatorvoshoz
2016. dec. 30. 11:25
 9/10 anonim ***** válasza:

Ízületes kutyát kimt tartani a hidegben, ez nem épp a szeretet jele. Hadd menjenek csak még jobban tönkre az ízületei.

Szinte bármilyen kutyát hozzá lehet szoktatnima lövésekhez, petárdához. Persze ez nem kis munka, és pénzben sem kevés, ha szakemberre is szükség van. Hogy a félelmével nem foglalkozol, megint csak nem a szeretetre utal.

Véresre kaparja a stressztől az ajtót és nem keresel fel orvost, szakembert, nem teszel semmit. Valóban nagyon szeretheted.

2017. jan. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mivel a háza külön lett csináltatva hogy jó meleg legyen és szigetelt, van bent neki egy melegítő ami a hidegebb időszakokon kellemes szobahőmérsékleten tartja a házát. Eddig mindíg ott volt és nem volt gondja. Még életében egyszer sem kapart sem ajtót sem egyéb dolgot ezért ilyen problémával még nem találkoztam nála mert ő egy jól nevelt kutya, ezért pánikoltam be annyira és aznap feltettem már a kérdést. És mielőtt elkezdené bárki is hogy miért mem vittem el állatkórházba azért mert még a 100 kmes körzetünkben sincsen, az állatorvos pedig szilveszter napján nem rendelt nálunk.A tüzijáték más blökit is zavar. Kedves utolsó kommentelő legyen szíves ne kombináljon és ne ismerje jobban a saját kutyámat egy kérdés alapján.
2017. jan. 2. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!