Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudtátok, hogy már le...

Honnan tudtátok, hogy már le lehet kapcsolni a pórázt a kutyátokról, akkor sem megy el?

Figyelt kérdés
Nekem nincs saját kutyám, de az egyik barátomét szoktam néha sétáltatni. Ő mondta nekem hogy nyugodtan engedjem el a pórázról, nem fog elmenni, de nem vállaltam el mert félek, hogy elfutna. Mit gondoltok? Ti honnan tudtátok?

2016. dec. 29. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem onnan, h amikor a kutya elzart helyen van (pl kert) amikor hivod akkor odamegy hozzad. Amikor setaltatom ha nagy szabad területre érünk (ahol nincsen annyi ember) mindig eleresztem h futkarozzon/szaglasszon/konnyitsen magan, ha hívom odajön, meg nem hukye h elkoboroljon. Lehet higy egyaltlan nen igy, de nalunk ezt tapasztaltam :)
2016. dec. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

nekem 3 évembe telt mire el mertem engedni a jack russellemet :) és még egyszer sem futott el :D

egy kutyás táborban sikerült ezt elérni, az erdőbe(a mezőn) is voltak edzések és ott ugye el volt engedve és a séták is póráz nélkül voltak, mert egyszerűen olyan volt a hangulat, az egész légkör(ezt így nagyon nehéz szavakba önteni) és ez az egész folytatódott a tábor után is :)

2016. dec. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Mi már kicsi korában is sokszor elengedtük nem ment el. Most 10 hónapos, minden nap elengedem, nem megy el (ha nem lát vadat).

ezt egyébként behívásnak hívják már kicsi korától kezdve tanítani kell a kutyának.

2016. dec. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Onnan hogy egy 12-15 hetes babakutya nem tul gyors igy ha el is szaladna utol tudod erni. Plusz ok nem is tul batrak meg nem mennek messze "anyutol". Aztan meg mar megszokja hogy nem szabad elmenni.


En eloszor mindig hivtam ha elment kicsit. Ha visszajott dicsertem. Aztan egyre messzebb engedtem.

2016. dec. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Attol fugg. Kolyoknel mar az elso naptol leveszem a porazt biztonsagos helyen, mert a kolyok automatikusan kovet, ez naluk oszton. Utana mar csak tudatositani kell benne, hogy ez szabaly es letorni a szarvat kamaszkent.

Felnottnel kicsit nehezebb a dolog. Ha felnott kutya kerul hozzam, par hetig nem veszem le rola a poraz. Utana, ha kialakult mar valamennyi kapcsolat, biztonsagos, ingerszegeny helyen elengedem, aztan fokozatosan egyre ingergazdagabb helyeken is gyakorlunk, ha kell, hosszu porazzal.

2016. dec. 30. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tudtam,hogy nem fog elmenni.Ha ismered a kutyád,tudod.Hiába engedem el,nem fut csak úgy,marad mellettem.Ha játszik más kutyákkal,figyel,megvagyok-e még.Tudom,hogy visszajön.Bízok benne.Természetes,hogy követ,nem gondolkozok azon,hogy mi van,ha nem.

De nyilván először lett behívható,utána minden jött magától.Először csak pár percre engedtem el,aztán most már van,hogy fél óráig is úgy van.Bízunk egymásban.

Mondjuk forgalmas helyeken nem bízok benne,mert félénk,és akkor egy pillanat műve,hogy kiugrik egy kocsi elé/ha pl. jön egy kamion,vagy kukásautó/,de csendes,füves területeken nem kérdés,hogy elengedem.

Mondjuk eleve olyan kutya,aki ismeri a határait.Egyszer sem feszült még a flexi póráz vele,tudja magától meddig mehet el.

Plusz,ha egy kutyát rendszeresen elengednek,mondhatni szabad,akkor kevésbé vágyik úgy ismerkedésre és rohangálásra,mintha folyton egy méteres madzagon rángatják...

2016. dec. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!