Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van-e valamilyen kötelezettség...

Van-e valamilyen kötelezettségem az állatorvos felé a chip számának lejelentésén kívül? Nem lehet boncolást kérni?

Figyelt kérdés

Ma reggel rengeteget szenvedve meghalt a kutyusunk. Tegnap reggel 3/4 8-kor még ugrabugráló, vidám kutya volt, 10 órára házhoz hívtuk az orvost. Alig bírt lábra állni, hányt. Lázas is volt. Méreg telken belül nincs. Kapott négyféle injekciót, gyógyszert.A doki szerint vírus. Nem javult. Reggel vért hányt, elvonult a kapu elé. Folyt a száján, fenekén a vér, sírt. 3, azaz három orvost hívtunk, kettő nem tudott sajna kijönni, aki kezelte, nem vette fel.


Summa summarum: a kutya nincs. Szerintünk ez nagyon nem vírus volt, de ha mégis, nem kéne tudni, hogy milyen vírus az, amelyik 1 nap alatt végez egy 50-60 kg-os kutyával? Esetleg nem lehet ránk is veszélyes?


2016. dec. 30. 09:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon mérgezésre utaló a tünet. Anno komondorom pusztult így el. Mindenhonnan vérzett és rohamokban izomgörcsei voltak, megfeszült az egész kutya, miközben fájdalmai voltak. Patkányméreg volt.
2016. dec. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

7!

Tudom, hogy szólhattam volna valakinek ( 24 órás szolgálatot is teljesítenek férjek, akik helyett nincs kollega, aki bemegy tüstént ), aki eljön autóval és elmehettünk volna Kaposvárra ( 55km ), soha nem néztem ilyen esetekben, hogy mi mennyibe kerül. Tudom és másra sem tudok gondolni, hogy mit kellett volna máshogy tennem, de ismétlem, hogy rendszeresen látta orvos a kutyát és most is kezelte, de megnyugtatott és vártunk, hogy javuljon. Amikor reggel először vért hányt és két állatorvost hívtunk fel telefonon ( nem csak ebből a városból ), egyik sem ért ránk 1/2 7-kor, 8 órára a kutya meghalt. Isten látja lelkem, nem keresek kifogásokat, érzem is hogy a világból ki kellett volna futnom vele...

Istentelen rosszul esik, hogy egy kalap alá veszel mindenféle felelőtlen állattartóval úgy, hogy egyszer nem láttál. Egyszerűen képtelen lettem volna fél óra alatt megodani a két gyerekem felügyeletét, autót keríteni barátoktól és utazni úgy majdnem egy órát, hogy nem is biztos, hogy van ott valaki, hogy fogadnak-e....

Ezért telelefonálgattam fél centire a kutyámtól, mert az egyetlen járható út ez volt december 30-án reggel.


Örülök, hogy neked örömet okoz, ha jól megmondod nekem, hogy egy szívtelen állattartó pontosan így ölte volna meg szándékosan a család kedvencét, de őszintén... tudom, hogy mit tettem ezért a kutyáért 2 év alatt. Más a saját gyerekével nem bánik úgy, ahogy mi ezt a kutyát szerettük és gondoztuk.

2016. dec. 30. 13:30
 13/18 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem tehettél volna már érte semmit, akkor sem, ha bemész vele a kórházba.

A patkányméreg is okozhat ilyen vérzéses tüneteket. Ezért volna érdemes felboncoltatni.

Ha megkapta az oltásokat, akkor nem valószínű, hogy parvo. Azért kellene biztosra tudni, mert nem mindegy, hogy fertőtleníteni kell az egész udvart.

2016. dec. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
19%
Persze, pont erről beszéltem vannak kifogásaid úgyhogy rendben van a dolog. Boncoltasd fel mindenesetre.
2016. dec. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
63%

Amúgy 14es elég tuskó vagy. A magadfajtáknak szoktam NEM.kívánni hogy hasonó helyzetbe kerülj.


Én voltam hasonló helyzetben. Kocsi nem volt otthon kerítettünk szomszédot hívtuk a dokit mégse értünk le időben... persze belénk is lehet kötni miért került a kutya eleve olyan állapotba...stb.


A magad fajta gyökerek nem tudom mit kompenzálnak.

2016. dec. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
100%
Kedves Kérdező!Nagyon sajnálom ami történt. Ne hibáztasd magad, többet nem igazán tehettél volna. Őszintén szólva én is mérgezésre gyanakszom, a parvó ennyi idő alatt általában egy oltatlan kölyköt sem visz el, nem hogy egy felnőtt kutyát.Ha lehetőség van rá boncoltasd fel,a patkányméreg okoz ilyen tüneteket.
2016. dec. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
60%
Nyilván vannak olyan emberek, mint a 7-ws és a 14-es, akik éjjel-nappal otthon vannak, és bármikor el tudják vinni a kutyát az orvoshoz. Nem értem,miért kell egyeseknek mindenbe belekötni.
2016. dec. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Boncoltatás. Lehet megevett valami mérget, vagy szöggel átszúrt akármit. Rengeteg ilyen van mostanság.
2016. dec. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!