Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg nem kell a kutyákat...

Tényleg nem kell a kutyákat simogatni?

Figyelt kérdés
Tegnap olvastam egy fórumon, hogy nem kell a kutyákat simogatni mert ez leginkább stresszeli a kutyát. Nekem kinti kutyám van, de nagyon igényli, hogy simogassam, ha beengedem, akkor is bújik, ha abbahagyom a simogatást, akkor a lábával nyúlkál a kezem felé, ha folytatom megnyugszik. Eddig nem gondoltam, hogy rosszat teszek. Le lehet őt erről szokatatni? Mert ma próbáltam nem simogatni, de addig produkálja magát, míg hozzá nem érek.
2016. dec. 30. 12:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted mennyit igaz? Pont annyira... Egy neveletlen félős kutyát stresszelni fog ne egy normális kutyát nem... Annak is tudok gratulálni aki terjeszti de annak is aki elhiszi
2016. dec. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudni, hogy milyen volt az a fórum és milyen kutyasimogatásra vonatkozott. Idegen kutyát valóban nem kell simogatni, a saját kutyát azonban igen, mert erősíti az együvé tartozást.
2016. dec. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ez idegen kutyákra vonatkozott
2016. dec. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%

Nekem is folyton ezt csinálja a kutyám!

Szerintem sem kell se idegen kutyákat simogatni, sem pedig ilyen hülye fórumokat böngészni!

2016. dec. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Saját kutyáról volt szó. Mert a srác írta, hogy morog a kutyája, ha simogatni akarja őt. Első kutyám, úgy lett megmentve 3 hónapos korában, nem találtunk neki gazdát, így megtartottuk. Azóta elolvasok mindent, ami kutyás téma, mert tényleg felkészületlenül csöppentem bele a kutyanevelésbem
2016. dec. 30. 13:18
 6/12 A kérdező kommentje:
*kutyanevelésbe
2016. dec. 30. 13:18
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

Jó dolog, ha mindent elolvasol, de tudni kell nem elhinni mindent.

A simogatás olyan a kutyának, mint amikor az alom összebújik. Összetartozás érzetét kelti. Sok kutya azért is szeret a gazdája mellé kuporodni. Egyede válogatja, melyik, milyen szinten igényli.

2016. dec. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez ebben a formában nem igaz. Kell simogatni a kutyát, hiszen ő is szereti, kontakban van a gazdájával/falkájával. Viszont ismerni is kell a saját kutyádat. Van amelyik reggeltől estig elviseli a simit, de van amelyik 10 perc után otthagy, mert elég volt. Ha egy utóbbi típusú kutyát egész nap babusgat valaki bizony előfordul, hogy morog vagy odakap a kutya (valószínű korábban már jelezte valamilyen formában, hogy elég volt a simiből, de a gazdi nem fogta a jelzést)
2016. dec. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Manapság annyi hülyeséget kitalálnak kutyákról,hogy az már nevetséges.A kutya nem a most befogott farkasod,akivel ezen a nyelven kell kommunikálni.A kutya,az kutya.Az ember társaságát önként keresi,könnyen alakít ki velünk közös nyelvet.

Az ilyeneket nem kell elhinni,inkább röhögni rajta,hogy valaki ilyet le tud írni...


És igen,le lehet szoktatni.Ha ezt csinálja,otthagyod.Nem kell megsajnálni,a kutyád szabályosan uralkodik feletted.Akkor simogatod,ha te akarod,nem akkor,mikor neki ahhoz van kedve.

2016. dec. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Gyakran még a vadon élő állatok is szeretik a simogatást nem hogy a kutyák! Ráadásul ha a tiéd ennyire igényli akkor mért hiszel egy akármilyen forumnak? Én is olvastam már hülyeségeket, pl hogy nyugodtan adjunk annyi csontot a kutyáknak amennyi csak van. Na most ebbe a szomszéd berni pásztor kutya majdnem belehalt és a mienk is többször megbetegedett. Azóta csak könnyen elropogtatható csirkecsontot kap max.

Az én kutyámról mondjuk pont eltudom képzelni hogy nem szereti, mindig amikor megakarom simogatni a fejét bekapja a kezem vagy elrántja a fejét pedig nagyon szépen van nevelve és sose bántottam (na jó egy maflást kapott amikor nagyon ráharapott a kezemre)

De az elődje pl csak akkor volt nyugton ha valaki simogatta, nagyon igényelte. A mostani kutyánk inkább a feladatokat és a labdát igényli

De egy ilyen hülyeség miatt ne vond meg a kutyádat a szeretetedtől

2016. dec. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!