Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kistestű agresszív...

Milyen kistestű agresszív kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Az agresszívet úgy értem hogy ugat illetve ha idegen jön a birtokra akkor képes támadni is. Azért írom ezt mert volt eddig egy kistestű keverék kutyám sajnos már elpusztult de 17 évesen, kistestű kis okos és hihetetlenül hamis kutya volt. Azóta volt egy németjuhászunk illetve egy labradorunk de mindkettő hihetetlenül jámbor volt, feljöhetett tőlük az udvarra bárki szóval valami olyan kis kutyafajta érdekelne ami ilyen téren hamisabb. Van ilyen természetű kutya?

2016. dec. 30. 14:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Esetleg puli, bár ő inkább jelzőkutya.
2016. dec. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%
Szerinted melyik kistestű olyan idióta hogy neki menjen egy nála 10x nagyobb élőlénynek? A kistestűek csak jelzőkutyának jók de azokból is max a puli és a mudi tartható udvaron.
2016. dec. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
58%

Mennyit járnátok vele setalni?

Suli lenne?

2016. dec. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
42%
Törpe schnauzer.
2016. dec. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
72%
2-es: van olyan kutya, aki neki megy az embernek, hiába kistestű!! Anyukám kutyája is kistestű, mégis megharapta a postást :D
2016. dec. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%
Nekünk foxink van, az ilyen. Bárki jön, a dobhártyánk kiszakad tőle, és ha konkrétan nem is támad, olyan szorosan tapad a látogatók lábához, hogy még úgy is alig mernek bejönni tőle, hogy megnyugtatjuk őket, hogy harapni nem szokott.
2016. dec. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
36%

Ha kimész egy menhelyre,és elmondod,hogy szeretnél egy kistestű,kint tartható,jó jelzőkutyát,akkor nagyobb az esélye,hogy tökéletes kutyust fogsz ki,mint ha hazaviszel az alomból egy kicsit,ami lehet pl. puli(mert ők tényleg elég hamisak tudnak lenni),de előfordulhat,hogy te egy jámbor típust fogsz ki.

Nem a fajta dönt el mindent,egy felnőtt kutyának már kifejlett jelleme van,amit egy jó menhelyen azért ismernek is.

És egy jó menhelyen nem is adnak csak úgy mindenféle kutyát kertbe,tehát valószínűleg egy bozontos szőrű kis energiabombát fogsz kapni.Ezekből meg sok van a menhelyeken,tehát van miből választanod.

Az egy másik kérdés,hogy pl. Debrecenben nem adnak kimondottan telepőrnek kutyát,csak családtagnak,de ez érthető is.Attól még,hogy házőrzőt választasz,még gondozni,sétáltatni kell!

2016. dec. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
13%

Palotapincsi.

Egyet ismertem, hát az olyan agresszív dög volt, hogy még a saját gazdája kezébe is beleharapott, ha olyanja volt.

2016. dec. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
19%
Pitbull! Nekem a Pitbullom van, bár nem ennyire "idegbeteg", de alapból heves természetű idegennel szemben. Sokszor ez neveltetés kérdése. Amikor a kertből idegent látott mindig hagytam, hadd ugassa, és sosem engedtem szájkosár és póráz mellett sem megimogatni idegennek. Nem kell hozzászoktatni, hogy mindenféle jött-ment idegen simogassa, így csak veled lesz engedelmes, és a családtagjaiddal. Igen, számít a fajta is, mert minden fajtának megvan a tulajdonsága. De ha ilyen fajtatiszta területőrző-jelző kutyára vágysz, aminek tekintélye van, akkor érdemrs lenne egy közeli tenyésztő véleményét kikérni, és tenyésztőtől venni. Én például a Pitbullomat tenyésztőtől hoztam haza, bár pusztán azért választottam ezt a fajtát, mert ez a kedvencem. A pulit tudnám ajánlani, területőrző, és hamis. Esetleg foxit, jó vadász, megfogja a patkányt is és ő is hamis.
2016. dec. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
67%

Nem szoktam menhelyi kevereket ajanlani senkibek mert az olyan kezenfekvo hogy aki kerdez altalaban nem szeretne kevereket.


De neked pont ez lenne a mevfelelo. Elmondod a menhelyen hogy egy fiatalabb allatot szeretnel (de ha ez se fontos meg jobb) aki jo jelzo es ha egymasnak szimpik vagytok akkor hajra.


De fajtat tenyleg nem lehet mondani. Nekunk volt tacsink amelyik ilyen volt a masik meg egy tundercuki.

2016. dec. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!