Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá a szüleimet erre?

Hogy vegyem rá a szüleimet erre?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó hogy nagyon szeretnék egy kutyát már kiskorom óta. Nem is értem akkor miért nem lehetett, most anya azzal érvvel hogy nem vagyok itthon mert suliba járok meg majd nyáron sokat fogok elmenni itthonról akkor hova tesszük.

Az igazat megvallva amikor kisebb voltam nem lettem volna elég felelősségteljes gazdi, most viszont már késznek érzem magam, elvinném sétálni ( amúgy is szoktam eljárni), játszanék vele a kertben, beszélnék hozzá, szeretgetném, etetném. Tudom hogy a szüleimnek is jót tenne egy kutya, de főleg nekem..nagyon magányos vagyok itthon, csomó holtidőm van amit a kutyára tudnék fordítani, és vannak még olyan tevékenységeim amit egy kutyával is lehet csinálni (bevásárolni menni, addig is sétáltatom, fotózni menni stb..)

A szüleim elfoglaltak és ezért egyedül vagyok:(

Ti hogy vettétek rá a szüleiteket hogy kutyát tarthassatok? Mellesleg egyik rokonunknak pont született 9 kis aprósága...



2016. dec. 30. 15:48
 1/9 anonim válasza:
Hany eves vagy?
2016. dec. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

A leírtak alapján szerintem nem lennél rossz gazdi,de az sosem előny,ha a szülők nem támogatják a döntést.Mi van,ha te valamire pl suli miatt nem érsz rá?Ha a szüleid nem járulnak hozzá ahhoz,hogy segítsenek neked a kutyával,akkor egyedül nem kéne vállalnod.De ez csak az én véleményem.Én se tudnék meg lenni kutya nélkül,de gondoltam így tapasztalatból leírom azért,mit gondolok.

Szóval.Ha a szüleid alapvetően szeretik az állatokat,akkor tényleg csak az a baj,hogy nem gondolnak felelősségteljesnek.Kérdezd meg,hogy bizonyíthatnád be,hogy az vagy?Pl.kijársz menhelyre segítkezni,otthon segítesz,más kisállatot/növényt gondozol.

Ha nem szeretik igazán a kutyákat,akkor nehéz a helyzet.Mi az,amit nem szeretnének egy kutyában?Ugrál,agresszív,esetleg félénk?Ne válasszatok olyat.

Plusz,biztosítsd őket róla,hogy lesz időd,és ha ki is marad egy séta,a kutya nem hal bele,ők is tudják etetni,stb.


Az meg már plusz megjegyzés,hogy az utolsó mondat nekem nem tetszik.Elég baj,hogy a rokonod 9 kölyöknek kell,hogy gazdát keressen,azért mert felelőtlen,nem ivartalanít,szívtelen,és sorolhatnám.Ne támogass szaporítókat,akkor sem ha a rokonod.Ne ess abba a hibába,hogy a leendő kutyádnak is nem kellő kölykei szülessenek(ha szuka lesz).Mert minden alom,ami nem hivatalos kenneleknél születnek,feleslegesek.Menj ki inkább egy menhelyre,és ments meg egy életet,mert ha te a 9 kicsi közül választasz,akkor ezzel legalább egy kutyus halálát okozod valamelyik menhelyen...

2016. dec. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

13 évesen border szerettem volna.

Titokban elkezdtem gyűjteni a cuccaira amikre egy kicsinek szüksége lehet. Miután megismerkedtem a fajta jellemzőivel, betegségeivel és árával a megvett cuccokal és ismereteimmel a szüleim elé álltam. (Potom fél év volt)

Anyum azt mondta lehet, HA lenyelvvizsgázom és kijavítom az átlagom 4,5-re. Minden sikerült, de csak egy év múlva. Addigra már 15 voltam. Akkor anyu megkérdezte, hogy még mindig szeretném-e. Igent mondtam és nyáron hozzam került az első kutyám :)

2016. dec. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Most lettem 18 ő 2,5 éves és teljesen de fel! Legyél kitartó, de alku képes.
2016. dec. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az a vaj, hogy alapvetoen nekik is akarniuk kell, mert ha a diakok koliba kerulnek a kutya altalaban a szuloknel marad. Nyilvan. Es ha ok nem akarnak kutyat akkor par ev mulva elajandekozzatok? Szoval gyerekeknel mindig ez a gond aajnos. Es ha ok nem szeretnenek akkor nehez pket meggyozni.
2016. dec. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idő az naponta, amennyit nem vagy otthon?

Mennyi időt tudnál minden nap a kutyára szánni, várhatóan az elkövetkező 12-15 évben?

Ezeket kell átgondolnod. Mivel kert is van, így könnyebb, de azért ott is jó, ha a kutya nincs egyedül 8-10 óránál többet. Minden nap kell vinni 1-2 órát sétálni, más kutyákkal bandázni, nevelni kell.

Bevásárolni menni pl. nem nagyon lehet kutyával, hiszen vele nem mehetsz boltba.


De hogy hogyan vedd rá őket? Készíts kész tervet az időbeosztásodról, most suliidőben is és a hétvégékről, szünetekről is. Mutasd meg, hogyan férne bele a kutya. Tudj megnyugtató választ adni arra, hogy mi lesz akkor vele, ha nyaralni mész? Mi lesz, ha beteg vagy éppen? Lesz-e havi kb. 10-12 ezer forintod az eltartására? Tudsz félretenni kb. 100 ezer forintnyi összeget, amihez nyúlni tudsz, amikor hirtelen állatorvoshoz kell vinned?

A kutyakakit minden napon össze fogod takarítani?

Ha mindezekre tudsz a szüleidnek választ adni, talán könnyebben beleegyeznek.

Addig, hogy lássák eltökéltségedet, menj minden hétvégén menhelyre önkéntes sétáltatónak. Programnak is jó, kutyázhatsz is, egy csomó hasznos dolgot tanulsz a kutyákról, plusz jót is teszel az ott élőkkel. :)

2016. dec. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

15 éves vagyok.

8-9 órán át vagyok körülbelül házon kívül. Hétvégén ráérek nagyon ritkán megyek el, max 1 nyugodt óra kell arra hogy tanuljak, meg elvégezzem az itthoni feladataimat.

Tudom hogy teljesen más állatról van szó, de macskám volt, és elég fontos szerepet töltött be az életemben. Nyáron bevizeztem,megfürdettem, figyeltem rá hogy eleget igyon. Egy hétre megyünk el általában nyaralni, addig a keresztszüleim vigyáztak a macskára. Mivel itt kutyusról van szó az unokatesóim is vigyáznának rá örömmel mivel imádják az állatokat, de nekik nem lehet. Szóval ők szívesen segítenének nekem ha beteg lennék, vagy nyaralnánk a családdal. (Kb a szomszédjaink szóval bármikor átugorhatnának)

A pénzt is tudom biztosítani.

Anyukáméknak az a problémája hogy elszökne, mindent összerágna (de kb mindig csak ugyanazt szajkózzák), nem vagyok szerintük eleget itthon hozzá, amiben igazuk lehet, sajnálnám itthon hagyni a kutyust, de el nem tudom képzelni hogy más gyerekek hogyan csinálják ezt és ezért sajnálom a többi kutyust...

Anya mindig mondja hogy majd egy goldit szeretne (pont ilyen kutyus született), és hogy mennyire oda van az ilyen kutyákért. Apa az akitákért volt oda régen. Mikor pici voltam akkor bernáthegyink volt. Meg van még a hatalmas kutyaház is. Szerintem apáékat még mindig felzaklatja kissé ennyi év után is hogy új kutya jöjjön a képbe. Imádták.

Felelősségteljesnek tartanak, szokták mondani ezt de valahogy ha ez szóba jön akkor mégsem tartanak annak. Pedig a cicánkról is gondoskodtam, és amúgy is gondoskodó típus vagyok, gyerekekre vigyázok általában nyáron munkaként is év közbe pedig alkalmadtán azért mert egyszerűen szeretek rájuk vigyázni és menne is ha kistestvérem lenne és rá kéne folyton figyelnem.

A rokonunkra nem mondok semmit, nem védem. Ha lenne kiskutyánk biztos hogy kiivartalanítanánk, mert nem akarjuk hogy elszökjön udvarolni, vagy kiskutyák szülessenek.

2016. dec. 31. 12:04
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a szüleid inkább az anyagi oldala miatt nem szeretnének kutyát? Ha az ember normálisan akar gondoskodni a kutyáról, az ellátása nem kis pénz, arról nem beszélve, hogy mindig kell lennie egy kis plusznak, ha esetleg valami baj történne.

Nekem is csak 19 évesen lett kutyám, amikor már volt saját jövedelmem - nálam is mindig azzal érveltek, hogy nem vagyok elég felelősségteljes, nem lenne rá időm... Persze, ebben is volt igazság, de inkább az anyagiak miatt aggódtak.

2016. dec. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kezdj el dolgozni menhelyen vagy menj el egy kutyasuliba, ahol mond azt, hogy felajánlod a segítségedet, tapasztalni és tanulni akarsz a kutyákról. Ha a szüleid látják az igyekezetedet, hogy télen nyáron hóba fagyba kimész kutyázni, akkor elhiszik, hogy a saját kutyáddal is ennyit foglalkoznál vagy eljárnál vele kutyasuliba.


Én több, mint 10 éve kutyázom, menhelyen kezdtem, aztán jött a saját kutya, aztán a kutyaiskola, bemutatók, engedelmességi része, aztán az ŐV és a munka kutyázásnál kötöttem ki. Ha tényleg akarod a kutyát, akkor bizonyítsd be.

2017. jan. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!