Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaja-őrült kutya?

Kaja-őrült kutya?

Figyelt kérdés

Van a családban egy kutya, NEM AZ ENYÉM (nekem is van, de az nem ilyen kajabolond). Szóval mindig is szeretett zabálni, viszont ahogy idősödik, egyre rosszabb a dolog. Örökké, de örökké a kaját lesi. 48 cm és 20 kiló, legalábbis a mi tanácsunkra nagy nehezen lefogyott, mert volt már 23 is. Szóval szerintem egy kutya, ha még véletlenül sem néz ki vékonynak, akkor semmiképp nem tudom elhinni, hogy valójában ő éhezik-szerintem! Mégis, örökké ott van a konyhában, mindent nyal fel, koptatja a követ a nyelvével betegesen. Mikor ott vagyunk mi, akkor is kocsányon lógó szemekkel lesi, hogy hol esik le egy morzsa, stb. Utóbbi időben már nemcsak reszket etetés előtt, hanem elkezde KOCOGTATNI a fogsorát! Mint egy harkáj, úgy kopog! És ha a mi kutyánk is ott van, és előbb ennek a kajabolondnak adunk enni, majd becsukjuk, hogy most a mienk jön, akkor meg -miután ő már vacsorázott- elkezd hisztizni, meg szaladgálni fel-alá, hogy hát a másik kutya kap enni és ő pedig nem!

Ez csak szerintem beteges, vagy szerintetek is?! És van erre bármi gyógymód? Ja, egyszer a gazdája kipróbálta, hogy 3x annyi kaját adott neki, és simán felfalta az egészet, 3 óra múlva már ott csorgatta a nyálát a terasz előtt, hogy mi eszünk.


2016. dec. 31. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs más örömforrás az életében. Vagy nem mozgatját-tanítják eleget, vagy már öreg és/vagy fájdalmai vannak, ezért a mozgást sem élvezi. Mi marad egy kutyának, könyv, tévé, net, haverok nyilván nem... marad az evés. A legtöbb kutya szeret enni, de ha reszketésig hergeli magát, akkor ott tényleg gond van az élete többi részével.
2016. dec. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem hinném, mert szokták sétáltatni, erdőbe kirándulni (!!!!) is, rendszeresen! Kutyákkal is találkozik, futtatóra is jár, póráz nélkül is sétál. Úszni is viszik, mi kell még? Nem értem tényleg, szerintem ideggyenge.
2016. dec. 31. 19:44
 3/10 anonim ***** válasza:
Ettől miért lenne ideggyenge? Vagy elmondanád, hogy mégis te mit értesz ideggyengeség alatt?
2017. jan. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az mindegy, mindenesetre elgondolkodtató, hogy nem nagyon van másoknak erre ötlete, hogy mit lehet ilyenkor tenni.
2017. jan. 1. 20:13
 5/10 A kérdező kommentje:
Mindenesetre inkább az igaz rá, hogy rettenetesen félre lett nevelve, de éppen emiatt kérdeztem, hogy egy ilyen esetben milyen tippjeitek vannak, hogy ezt a rossz viselkedés-formát meg lehessen változtatni... mert ha nála ezt nem lehet, akkor valószínű MÁS problémája van.
2017. jan. 1. 20:16
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem teljesen egyértelmű, hogy mit jelent ez, hogy csak a kajával foglalkozik. Azt mondod, viszik sétálni, úszni, póráz nélkül ráadásul, akkor ezexerint ez egy normális kutya, ha ezek érdeklik és lehet is vele csinálni. Annyi, hogy ha lát kaját, az érdekli? Ez miért baj?


Csak, hogy értsd, mit nem értek: Az én labradorom kajafüggő, ha valakinél étel van, megbabonázva bámulja, közvetlenül evés után is, bármit megeszik, de tényleg, a káposztatorzsát is, de úgy, mintha hús lenne :) De ettől még egy nagyon jó fej kutya, akivel nagyon is jól együtt lehet élni, imád sétálni, labdázni, úszni, jól kijön idegen kutyákkal, szereti az embereket, szóval semmi gond nincs vele.

2017. jan. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A tied is kocogtatja a fogsorát és közben remeg is?
2017. jan. 2. 01:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem, azt azért nem, bár sokszor a száját nyalogatja meg feszülten koncentrál :) De tény, hogy ha nem kap semmit, egy idő után elunja a dolgot és lefekszik valahova, meg fizikailag nem piszkálja az embert, de ezt te se írtad.
2017. jan. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Alap kajáról letiltások meg vannak? Talált ételről, kínált, leejtett ételről letiltás? A kunyerálás, hiszti miért van neki megengedve?

A leírtak alapján a kutya olyan, amilyennek lennie kell. Ha minden engedett neki, ha folyton megerősítést kap, ha ez még a gazdájának valahol tetszik is, akkor persze, hogy egyre erősebbek lesznek a reakciói. Ez alapvetően jórészt tanított viselkedés.

2017. jan. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mármint mit nem írtam?

Pont ez a baj, hogy a gazdája megengedi neki, hogy kunyizzon, megengedi neki, hogy felnyaljon bármit, ami már úgyis a földön van... Rettentően el van kapatva. Hisztizni én nem hagyom, ha épp ott vagyunk, mert elzavarom. De a gazdája ráhagyja.

2017. jan. 2. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!