Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek miért félnek...

Szerintetek miért félnek jobban az idősebb kutyák a tűzijátéktól/petárdától/vihartól?

Figyelt kérdés

Az idősebbet úgy értem hogy amíg egy 1-2 éves kutya (saját tapasztalat) kevésbé vagy egyáltalán nem fél a fent soroltaktól egy 4-5 vagy annál idősebb kutya meg szinte retteg.

Én olyasmire gondolnék hogy erősebb bennük a "létfenntartó ösztön", bármi ami veszélyt jelent attól tartanak, míg a fiatal, szeleburdi kutyusok "nem érik fel ép ésszel". Ez az én véleményem, persze lehet köze sincs hozzá. Szívesen hallanám mások véleményét, esetleg aki biztos infót tud. Boldog Új Évet!



2017. jan. 1. 03:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem a kor teszi. Fiatalon is sok kutya retteg, és idősen is egy csomó tojik rá. Annyi különbség lehet csak, hogy nyilván egy idősebb kutyának több ideje volt rossz élményeket szerezni ezzel kapcsolatban, mint egy fiatalnak.
2017. jan. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ennek semmi köze az állat életkorához. Az idegrendszeréhez és a szocializáltsághoz valamivel több. A váratlan, erős hanghatástól minden élőlény megijed, amelyiknek van hallása. Főként ezért tiltották be. Mert egyrészt egy értelmetlen zajkeltő eszköz, aminek még látványértéke sincs, másrészt sok primitív bunkó pont arra használta, hogy másokat megijesszen. Idősek háta mögé dobták, állatok alá, rosszabb esetben a szájukba, stb.
2017. jan. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%
Az idős emberek is jobban megijednek, mint egy 20 éves.
2017. jan. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3 ez nem igaz
2023. febr. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!