Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tartják a KÁJ-t a...

Miért tartják a KÁJ-t a pásztorkutyák között ennyire "kezelhetetlennek" és más kategóriának, mint a többi hasonló nagytestű, területörző pásztorkutyát?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a kuvasz, komondor, kaukázusi, sárhegyi, ezekre a fajtákra, hogy a KÁJ-nak miért nagyobb úgymond a respektje, vagy miért kezelhetetlenebb? Miért gondolják ezt róla sokan?

2017. jan. 1. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amiért a borderről is azt hiszik, hogy be kell íratni egyetemre atomfizikát tanulni ahhoz, hogy kezelhető legyen :) Az emberek szeretnek mindent túlmisztifikálni.
2017. jan. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem inkább amolyan elrettentés szerű dolog, hogy tényleg csak azok vegyenek ilyen kutyát akik képesek megnevelni. Ha egy csivavát elb£sznak, akkor lesz egy pöttöm méregzsák, akit nem kell simogatni. Ellenben ha egy KÁJjal történik ugyanez, akár emberéletbe is kerülhet... (mondjuk ez igaz a többi nagytestű kutyára is)
2017. jan. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ez meg a másik, én ezért riogatok néha ilyesmikkel :) Reméld a legjobbat, de készülj a legrosszabbra, abból nem lehet baj.
2017. jan. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Manka68 ***** válasza:
93%
Szerintem ez csak reklám azoknak, akik szeretik a "leg"-eket, a kihívásokat. Egy átlag káj semmivel sem nehezebb eset egy átlag kuvasznál. :-) Azért írom a kuvaszt, mert azzal van tapasztalatom. Annak is van hasonló reklámja : azt híresztelik róla, hogy idős korára megbolondul... :-))) Megsúgom : ez is csak kacsa, és elrettentésül szolgál a nem megfelelő gazdajelölteknek. Ha jobban belegondolok, akkor a kuvasznak keményebbnek kell lennie a kájnál, mert a reklámja sokkal félelemkeltőbb. :-) Aki azon túl tud lépni, az vagy nagyon elszánt, vagy elég okos hogy rájöjjön, az evolúció nem lő ilyen öngólt. Mindkettő kell a kuvasztartáshoz. :-)
2017. jan. 2. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az evolúciónak rég nincs már sok köze a kutyákhoz - nézd meg az angol bulldogot, és akkor az csak a legextrémebb példa az öngólra. Ettől függetlenül nyilván igaz, amit mondasz, csak az érvelés sántít :)
2017. jan. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos több ember tart KÁJ-t, mint ahány képes vele bánni, vagy olyan körülmények között tudja tartani, hogy az a kutyának is és a gazdinak is megfelelő legyen.

Aki nem bír vele, az a kutyában keresi a hibát és azt mondja, hogy kezelhetetlen. Így alakul ki a rossz híre.

2017. jan. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Manka68 ***** válasza:
100%
Akumi, abban igazad van, hogy ma már az ember szelektál, de csak abból tud, ami létezik. Az állandóan befelé növő csont, ami az agyat stimulálja, viszont olyan dolog, ami nem hozható létre akármilyen fajtákat kereszteznek is. Mivel egy ősi fajtáról beszélünk, amibe nem kevertek bele mást, ilyen hiba csak akkor rögzülhetne ha több egyed is ezt a hibás gént örökítené tovább, generációkon keresztül. Abban szerintem egyetértünk, hogy szándékosan ilyet senki nem hozna létre, de nem is tudna. Egyébként egyetlen jól tartott, jól nevelt kuvaszról sem tudok, aki a gazdája ellen fordult volna. :-)
2017. jan. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a komondor és a káj közötti küldönbségről tudok nyilatkozni és tényleg azt tudom mondani hogy a káj sokkal komolyabb kutya. Egy káj (legalábbis ami nekünk eddig volt) sosem lesz olyan "barátságos" mint egy komondor. Vadidegenekkel szemben annyira tartózkodó amennyire lehet, ugyanakkor végtelenül bátor. Nekem a komondor sokkal inkább kommunális kutya viselkedésileg mint egy káj. Meg a káj igazából szerintem önállóbb sokkal.
2017. jún. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!