Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól érezné magát egy tervuren?

Jól érezné magát egy tervuren?

Figyelt kérdés

A tervu imádatom kicsi koromban elkezdődött mikor a keresztszüleim ilyen kutyát vettek magukhoz. Amikor élt,akkor még pici voltam, 4-5 éves. Nem sokra emlékszem de szoktak derengeni az emlékek. Sose bántott, mikor gyermeki kíváncsiságból meg is nyúztam akkor sem.


Nekem sajna nem lehetett kutyám mert a Szüleim nem szerették őket, én viszont kutya mániás voltam és vagyok.


19 évesen hazavittem egy menhelyről egy amstaff keverék kutyust. Akkor 7 éves volt. Nekem sajnos csupán 5 évet adott, de minden hálája benne volt. Szocializált,nevelt kutya volt nagyon okos és jámbor. Most 1 éve hogy Elment a drágám, úgy érzem készen állok egy új kutyusra egy tervura. Sportos életmódot élek. Nagyjából ez lenne a napi rutin:

6-kor kelés,egy rövidebb séta ami kb. fél óra. Utána etetés. 3-ra otthon vagyok, akkor kb. 3-4 km-t futok. 5-kor egy egy órás séta,10-kor eü séta. Emellett rengeteg játék és napi 7*10 perc tanulás.

Kutyaovi kutyasuli lesz. Benti kutyus lenne (kertes ház). Nyáron hosszabb túrákat teszünk meg.



2017. jan. 2. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Nem igazán ismerem az általad említett fajta jellemét, de gyorsan rá Google-eztem. Szerintem ez a napi rutin bármilyen kutyafajtának megfelelne, bár egy kicsit több séta ha beleférne akkor meg már tökéletes lenne. Azt írják neten, hogy energikus fajta, arra figyelj, hogy ha sokat lenne otthon egyedül, akkor rombolásra vetemedhetne.
2017. jan. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben akkor be teszek kicsit több sétát. Tudom hogy tombol ha nem foglalkozom vele,de nekem is 8 óra a munkaidő :)
2017. jan. 2. 19:41
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bármilyen kutyát hazavihetnél ennyi foglalkozással.c:

Séta is elég szerintem.

Szocializálni,kutyák közé járni se felejts el vele!

2017. jan. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem fogok :) a közeli faluban van egy ismerősöm. Neki egy tanyája na ott van két fajta ló (nem tudom pontosan hogy milyen fajta), rengeteg birka,szarvasmarhák,tyúkok,csirkék kecskék

Szóval tényleg minden. :) nekünk meg van egy benti menhelyi cicusunk Úgyhogy nem lesz gond :D

2017. jan. 2. 19:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok jártas a fajtában, de szerintem a kérdésedre a legkönyebben úgy tudhatod meg a választ, hogy egy tenyésztővel elbeszélgetsz, elmeséled neki a szándékaid a kutyával. Nála pontosabb választ úgysem fog tudni senki adni.


Ha bármiben is van hasonlóság a malinoishoz, azon kívül hogy mindkettő belga juhászkutya, akkor a rengeteg fizikai munka mellett szellemileg is komolyan le kell majd fárasztanod. A mali és ahogy utánaolvastam most a tervuren is roppant inteligens kutya.


Ettől függetlenül szerintem nem lenne probléma a napi rutinoddal, nekem is hasonló van munkakutyával, a pár óra elcsúszáson kívül csak annyiban tér el, hogy hétvégente minimum egy nap elmegyünk egy hosszabb túrára.

2017. jan. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha minden így lesz, ahogy írod, tökéletes lesz. :)
2017. jan. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. jan. 3. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!