Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnab tudni hogy ki a megbízh...

Honnab tudni hogy ki a megbízható tenyésztő, és hogyan lehet megkülönböztetni, hogy ki a szaporító?

Figyelt kérdés
Venni szeretnék Francia Bulldogot, de semmiképp sem magánszemélytől, aki akár szaporít, ugyanakkor honnan tudom, hogy ki az, aki tényleg tenyésztő? A Jófogáson találtam egy hirdetést amiben szerepelt a "megbízható tenyésztőtől" szöveg, de a képeken a háttérben kosz, kupi, lepukkant szoba látható. Emiatt egyből megfordult a fejemben az a lehetőség, hogy egy putriból akar pénzt kicsalni ilyen szélhámos család a gyanútlan vevőből, vagy lehet, hogy tényleg tenyésztők, csak borzalmasan igénytelenek? Honnan lehet megállapítani, hogy ki a szélhámos, és ki az aki tényleg tenyésztő? Nem vagyok hajlandó támogatni mindenféle jött-ment szaporítót a pénzemmel, ugyanakkor néhány előnytelen, égő fénykép miatt sem akarok ismeretlenül ítélkezni más helyett. Bár senki sem gondol jóra, ha egy lepukkant ház falát látja, szőrös kanapét, koszos szőnyeget, sárga koszos csipkefüggönyt, nyomort, egyszóval egy igénytelen putris hátteret, a kis Francia Bulldogok mögött a képen.
2017. jan. 2. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Tenyésztő:

- Kérére személyesen megmutatja a felmenőket

- Törzskönyvet ad

- A kölyköket megnézheted személyesen akár 6 hetesen

- A kutyák tartási körülményei jók,te is így tartanád őket

- A legbiztonságosabb ha olyan tenyésztőt keresel aki a MEOESZ tagja

- Megmutatja a felmenők törzskönyvét is

2017. jan. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
egy íratlan szabály hogy jófogáson soha nem keresünk kutyát. A gugliba beírva hogy "magyarországi francia bulldog kennelek" elég sokat kidob. Ott válogathatsz habár a face oldalukat érdemesebb nézni ott aktívabbak. Én is francia bulldog kennelt keresek de egyenlőre nem találtam megfelelő tenyésztőt. Keress pár szimpatikusat és beszélj velük. sok sikert!
2017. jan. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Illetve telefonos beszélgetésben "tesztelheted"

Megkéred hogy mondja el a fajta standard-jét.

#1 voltam

2017. jan. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Tenyésztőt ezekről ismered fel:

- csak törzskönyves kutyái vannak, és a kölykök is törzskönyvesek (tenyésztőnél nincs olyan opció hogy tk nélkül is elvihetőek)

- a kölykök szülei szűrtek mindenféle betegségekre, tenyészszemlések, jól szerepeltek kiállításokon, tenyésztésre alkalmasak küllemben és jellemben is (és ezeket papírokkal igazolni is tudja)

- a kölyköket oltva, féreghajtva, szerződéssel és garanciával 8 hetes koruk után adja oda

- nem 20-30 ezerért árulja a kutyákat, mint a szaporítók nagy része, hanem 100 ezer felett, de francia bulldognál inkább 250-től

Ha ezek közül bármi nem stimmel, akkor nagy valószínűséggel szaporító.

2017. jan. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
Es egy nagyon hasznos tanács kutyavásárlás előtt! Tök mind1 honnan veszel kutyát, de saját költségedre ami par ezer Ft vidd el a kiszemelt kutyát vérvizsgálatra amiből rejtett betegsége ha van, kiderülhet. Ha nem engedik, akkor hagyd ott őket!
2017. jan. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
HOPPÁ AKKOR AZOK CSALÓK! Köszönöm szépen a hasznos, értékes válaszokat! Eleve az ár se stimmelt, hogy olcsó, és a papírokkal pláne nem dicsekedtek. Nem beszélve arról, hogy rengeteg helyen meg is buktak, amiket Ti már leírtatok nekem, hogy melyek azok. Éreztem, már a képek alapján, hogy jobb inkább megkérdezni. :D És pont ez az, hogy az áruk is "vonzó" volt, hogy túl olcsó... Mégegyszer mindent nagyon szépen köszönök! Rengeteget segítettetek! :) Sziasztok! :)
2017. jan. 2. 20:50
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit: a tenyésztők szinte soha nem hirdetnek apróhirdetéses oldalakon. Saját honlapjuk van, a kölykökre általában előjegyzést vesznek fel, tehát legtöbbször már akkor megvannak a leendő gazdik, amikor még meg sem születtek.

Ha mégis hirdetnek, minden esetben odaírják a kennelnevet, honlapcímet is.

Amit már írtak is: a kölyköket mindenképpen törzskönyvezve, chippel, 2 oltással adják át. Szuka (az anyjuk) a helyszínen, a tenyésztő otthonában megtekinthető, illetve kiállítási, szűrési eredményei is. A kölyköt a tenyésztő saját otthonában lehet átvenni. Szerződéssel adja el őket, melyben garanciát vállal a tőle vett kölyökre (megfelel a fajtastandardnak, örökletes betegségektől mentes a szülők és felmenők szűrései alapján).

Ennek természetes ára is van, a francia bulldogok ára 250 ezer körül vagy afelett van. A magas árat fentieken kívül indokolja az alacsony alomszám, és hogy sokszor csak császármetszéssel ellenek, így pedig egy tenyészszuka max. háromszor ellhet életében.

2017. jan. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm szépen! :) Sokat segítettetek! :)
2017. jan. 11. 06:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!