Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyanakodjak vagy ez termeszetes?

Gyanakodjak vagy ez termeszetes?

Figyelt kérdés
Van egy egy eves kan kistermetu kutyam es egy 12 ev koruli szuka kuvaszom.A szuka kint van tartva egy kenelben,nagyon szepen elfogadtak egymást a kicsi mindig bemegy hozza azonban az utobbi idoban amikor bemegy utana nem lehet kivenni tole,a nyuszog a kiskutya remeg is amikor ilyen hideg van es ugral ott bent szoval orul nekem mikor odamegyek de amint benyulok érte hogy ki szeretnem venni elkezd morogni es kihuzza magat a kezembol aztan a nagy kutyanak ugral es nyuszog.Van okom aggodalomra vagy csak szimplan szeretik egymast?

#kutya #kiskutya #furaviselkedés
2017. jan. 2. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Aggodalomra az ad okot, hogy kistermetű kutyát ilyen időben nem szabad kint tartani.

Másrészt pedig, hívásra ki kellene jönnie a házból, nem úgy kellene kivenni. Morognia meg végképp nem lenne szabad.

A kuvaszt fogadta el vezérnek, hozzá kötődik, nem hozzád. Helyre kellene tenned a viszonyokat, a kiskutyát pedig ilyen hidegben ne tartsd kint, csak mozogni és a dolgát végezni engedd ki naponta többször, rövid időre.

2017. jan. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a kiskutya itt bent van tartva eddig csak kis idore keretozott ki,par napja kezdodott ez nala hogy nem hajlando bejonni
2017. jan. 2. 21:50
 3/8 anonim ***** válasza:
A kuvaszod ivaros, vagy ivartalan?
2017. jan. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
5%

Szeretem a kutyákat, nekem is van, DE, nehogymàr csak lakàsban lehessen tartani...emberek...legyen az udvaron neki egy védett hely, ahovà mehet eső, szél, nap elől, és pont.

Itt làtszik is, hogy nem az a természetes ha lakàsban van. Nem is érzi jól magàt. Egyébkènt nem kellene noszogatni, hogy bemenjen.

2017. jan. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Érdekes módon az én kutyáim sorban állnak az ajtó előtt, hogy be akarnak jönni. De biztos ők is érzik, hogy a temésztettel szemben mennek és közben lelkiismeret furdalásuk van. Biztos igazad van, kedves utolsó válaszoló, végülis a kutyákat nem arra tenyésztették, hogy a nap nagyrészét az ember mellett töltsék. Pláne a társasági kutyákat és jó néhány munkakutyát sem benti tartásra szelektálták. Ja de, mégis!

Utolsó, először is, baromságokat írni fölösleges. Nélküled is sok az osotba, ne szaporítsd a számukat. Másodszor pedig mindenki maga dönti el, hogy hogyan és hol tartsa az állatait, míg ezzel nem sért törvényt és nem veszélyezteti a kutya egészségét. Javaslom, hogy ne akard a te egyszerű felfogásodat ráerőltetni másokra, végképp ne szólj bele mások döntésébe arról, hogy hogyan is akarnak élni. Gondolom ennek te sem örülnél.


Kérdező, itt a nevelésen alaposan el kellene gondolkoznod, mind amiatt, mert a leírtak alapján nem tudod irányítani a kutyádat, mind amiatt, mert a gazda elleni agresszió a legsúlyosabb probléma.

2017. jan. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5ös!

Te a nap nagyrészét otthon töltöd?? Nem dolgozol vagy jàrsz iskolàba??

Mert ha igen, akkor nagyon sokat van veled a kutya, hiàba van a lakàsban.

Egy példa:egyik ismerősöm kiszerint is megfagy a kutya kint...a lakàsban tartja, egyik alkalommal szerelő ment hozzà de ő dolgozott, megkért menjek engedjem be...ez màr délutàn volt. Ő hajnalban elment dolgozni. Szerencsétlen kutya rögtön ment az udvarra ahogy nyílt az ajtó. A lakàsban nagyon büdös volt,erre làtom oda intézte a dolgàt a padlószőnyegre. Kis idő múlva hívtam be, mert végzett a szerelő. A kutya nem jött. Felhívtam a gazdit, hogy a kutya az udvaron van, és hiàba hívom nem jön be.

Erre közölte, hogy nem szabad kiengedni, mert mindig egy óra mire sikerül bevinnie.

Ha jól érezné ott magàt, nem kellene egy óràt könyörögni neki.

2017. jan. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A szuka kuvaszod nem ivaros véletlenül? Esetleg nem tüzel? Mert ez máris magyarázatot adna mindenre.
2017. jan. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem mintha rád tartozna, de dolgozok is, egyetemre is járok. A kutyáim kinti-benti tartásban vannak, ha otthon vagyok bent lehetnek. De éltem albérletben is, akkor a kutya csak bent élt, kellő mennyiségű sétával. Akkor is rohant befelé, nem kellett neki könyörögni. Ez nem a helyen múlik, hanem a kutya-gazda kapcsolaton, a nevelésen, általában azon, hogy a gazda hogy foglalkozik a kutyájával. Emellett az én kutyáimnak a munkához is kell, hogy amikor pihennek, velem legyenek. Sokkal jobban dolgpznak így, mintha kizárnám őket, amit szintén próbáltam. Van, akinél káros, ha a kutyái túl sokat vannak mellette, mert olyan habitusú ember. És persze van olyan kutya is, ami nem igényli ezt. De az átlag családi kutyák és rengeteg fajta számára kellene, hogy a gazda mellett lehessen. Nem feltétlen a nap 24 órájában, de nem is csak 1-2 órára.

Az ostoba emberekből szerzett tapasztalatokra pedig kár hivatkozni. Kutyát lehet rosszul tartani kertben is, lakásban is, de nem erről volt szó! Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy én ismerek belvárosi családot, ahol a szülő mindig dolgozik és bulizik, a gyerekét nem viszi soha még játszótérre sem, nem neveli, nem gondozza megfelelően, még veri is, emiatt szerintem kínzás belvárosban gyereket vállalni. Csak olyan vállalhat gyereket, aki kertesházban él. Egy csöppet sem nevetséges ez a logika, ugye?

2017. jan. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!