Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kötelező Chip szankció nélkül?

Kötelező Chip szankció nélkül?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy már 4 éve kötelező a chip, mégis a megszökött kutyák kb felében nincs, vagy nincs regisztrálva.

Ha valami kötelező, akkor hogy lehet ez?

Miért nem ellenőrzi senki? Vagy ez amolyan önkéntes befizetés volt? Én "jófej" kutyatartó vagyok, kifizettem a költségét, más meg sz.rik rá, nem chippel, és "jóvanazúgy"????

Amelyik kutyában nincs chip, az már 4 éve nem kap veszettség elleni oltást? Ezért sem büntetnek? Pedig az is kötelező, nem?

Most akkor hogy van ez?



2017. jan. 3. 09:33
1 2
 1/16 anonim válasza:
33%
A cigányoknak nem kötelező.
2017. jan. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ez most tényleg nem cigánykérdés.

A legtöbb chip nélkül kóborló kutya, meg önsétáltató nem cigányoké. Gondolom ők úgy tartják, hogy tutira ne lépjen meg csóri kutya.

2017. jan. 3. 10:00
 3/16 anonim ***** válasza:
4%

Neked ez mért fáj? Mindenki a saját kutyájáért felelős. Miért akarsz másokra büntetést, ami nem a tiéd?

Amúgy a chip ilyenkor nagyon hasznos mikor sorra elvesznek a kutyák, bár nem a visszahurcolásra kéne több energiát fektetni, hanem a kerítések megjavítására. De sorolhatnám: nyakörvre név, cím, meg nem kéne lelki nyugalommal buliba menni ha tudjuk hogy érzékeny a kutya a durrogatásra.

Na de nem a szilveszter volt a kérdés. Csak egy kitérő volt.

A chip: olyankor ha van egy chipes kutyám (nekem is ilyen van) és teszem azt ellopják valahogy, megkötik, vagy egyszerűen bezárják rá a kertkaput, nem kell orvoshoz vinni évekig, akkor mi a sz.t ér a chip? Soha nem találod meg.

2017. jan. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, így van. Amelyikben nincs chip, annak 4 éve oltása sincs (vagy soha nem is volt).

Nem ellenőrzi senki. Elvileg van ebösszeírás, de ez önkéntes alapon működik, azaz mindenki maga küldi be az önkormányzathoz a kutyája adatait, vagy a nyilatkozatot, hogy nincs kutyája - vagy semmit.

Ezt feldolgozzák, de nem ellenőrzik, hogy aki azt nyilatkozta, hogy nincs, annak tényleg nincs-e kutyája; illetve akik nem nyilatkoztak semmit, azokkal mi a helyzet.

2017. jan. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%
Akármikor oltattam, sosem nézték, hogy van-e a kutyában chip. Csak az oltás oldalánál nyitották ki a kiskönyvet. Az meg, hogy regisztrálva van-e, nem a gazda felelőssége hanem a dokié. Én mondjuk mindkét kutyámnál ellenőriztem, de sokan nem tudják hogy kell, vagy megbíznak a dokiban. Szüleim pincsere pl fehér puliként van regisztrálva.
2017. jan. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

"Neked ez mért fáj? Mindenki a saját kutyájáért felelős. Miért akarsz másokra büntetést, ami nem a tiéd? "


Pl azért, mert így nehézkes a séta a kutyámmal, hogy sok a kóbor, megszökött, önsétáltató kutya.

Mindenki a sajátjáért felelős. Igen, pont ezért várom el másoktól, hogy amit én megteszek, tegye meg más is.

Érdekes módon az én chippelt, regisztrált kutyámat soha nem kellett idegeneknek hazahozniuk, mert még sosem járt nélkülem az utcán. Meg van tanítva, hogy nyitott kapun ne menjen ki, amikor meg olyan eset van (pl szilveszter), otthon vagyok, és velem van a házban.


Szóval azért fáj, mert van egy törvény, és nem tartatják be. Akkor minek hoztak törvényt, ha senkit nem érdekel???


És neked miért fáj, hogy szóvá teszem, nincs szankció egy törvény figyelmen kívül hagyásáért?

2017. jan. 3. 10:28
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Naná, hogy nincs ellenőrzés, se a chip, se az oltás miatt. Lehetetlen lenne. Próbáld csak megszervezni. Kb. ezeken az akadályokon kell átküzdeni magadat:


- ki kell deríteni, hogy pontosan kik tartanak az országban kutyát (becslések szerint 2-2,5 millió kutyáról beszélünk összesen, a többkutyásokat figyelembe véve is alsó hangon 1,5 millió címről van szó), és az ebösszeírás nem játszik, mert ott a chipszámot is le kell írni, tehát nem chipes kutyát eleve nem jelent be senki, akinek van legalább három darab agysejtje

- ha ezzel a kapásból lehetetlen feladattal készen vagy, vagy úgy döntesz, hogy inkább minden egyes lakásra elmész az országban, és megnézed, van-e kutya (haha), akkor ki kell számolni, hogy:

- ehhez hány ember kell (terepre, adminisztrálni, szerződéseket intézni, stb.)

- honnan lehet őket összeszedni

- honnan lesz joguk hozzá, hogy kvázi "házkutatást" tartsanak mindenhol, hogy a sufniba eldugott kutyát is megtalálják (mert a büntetést senki nem fogja vigyorogva vállalni)

- mit kezdenek azokkal a kutyákkal, akiket az ellenőrzés hírére jó előre kivagdosnak az utcára

- milyen technikai felszerelés szükséges (chipolvasó, autó, macerásabb részeken terepjáró)

- meddig fog ez tartani

- mennyibe fog kerülni

- ki fogja kifizetni


Szóval nem, ez egy koordinálhatatlan, lehetetlen feladat.

Az egyetlen félig-meddig működő ellenőrzési pont az állatorvos, de ha ők elkezdenék cseszegetni a gazdákat a chip hiánya miatt, meg érkeznének a büntetések, akkor a chip nélküli kutyákat inkább egyáltalán nem vinnék állatorvoshoz, és végül a kutyák szívnák meg az egészet. Szóval ez sajnos egy olyan dolog, amiért csak akkor büntetnek, ha valami más miatt a hatóságok szeme elé kerül a kutya.

2017. jan. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Egyébként meg egy csomó törvény így működik. Soha senki nem kopogtat be hozzád nyomós ok nélkül azzal, hogy szervusz, nincs nálad véletlenül kábítószer, ugye, vagy hulla a fagyasztódban, robbanószer, vissza nem vitt könyvtári könyv, nincs-e véletlenül családon belüli erőszak nálatok, van-e gépeden illegálisan letöltött tartalom? Csak akkor vesznek elő, ha valaki bejelenti, vagy ha direkt keresnek, mert valahogy eljutottak hozzád. Az, hogy a kutya-kérdés minket érzelmileg is megérint, nem változtat azon a tényen, hogy nincs erőforrás minden ember mellé őrt állítani, hogy felügyelje, mikor csinál valami törvénybe ütközőt.

Önszabályozó lehetne a folyamat, ha az emberek odafigyelnének egymásra, számon kérnék a szomszédot, hogy miért nincs beoltva a kutya, bejelentenék, és el lenne intézve. Vagy szociális alapon segítséget kérnének, állatvédő szervezetek mindenhol vannak, a facebook óta egy chipre meg oltásra valót nem nehéz összekalapozni. De hát ehhez az kéne, hogy az emberek többsége képben legyen, miért és mennyire fontos a chip meg az oltás.

2017. jan. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

"Soha senki nem kopogtat be hozzád nyomós ok nélkül azzal, hogy szervusz, nincs nálad véletlenül kábítószer, ugye, vagy hulla a fagyasztódban, robbanószer, vissza nem vitt könyvtári könyv, nincs-e véletlenül családon belüli erőszak nálatok, van-e gépeden illegálisan letöltött tartalom? "


Be nem kopogtat.

Viszont az utcán megállítanak, és ellenőrzik a kocsim papírjait. Csak úgy random. Hogy rendben van-e...

Kutyasétáltatás közben még soha senki nem állított meg, hogy a kutyában van-e chip, és vannak-e oltásai. Pedig a közteres megtehetné (és még csak nem is hallottam ilyesmiről).


Vagy ha pl valaki jelentkezik egy chip nélküli kutyáért, hogy az az övé, senki nem vonja felelősségre, hogy miért nincs chipje.

Pedig lehetne.

2017. jan. 3. 12:41
 10/16 anonim ***** válasza:

Aki sétáltatja a kutyáját, annak általában van chipje is, oltása is, mert foglalkozik vele, nem csak megszokásból leb***ta a kert végébe. Nem a kutyasétáltatók itt az elsődleges probléma ezügyben, erőforráspazarlás lenne őket cseszegetni. Ezer ellenőrzésből fognának húsz embert, abból kettő nem chipeltetett, mert öt hónapos a kutya és nem jutott eszébe, a többi meg késett az oltással. Illetve valójában megvágnák mind az ezret, mert egyiknél sincs ott az oltási könyv, amit ugye kötelező magadnál hordani, ha kiviszed a kutyát, de az meg nettó b***tatás.

Az autósokat meg sokkal egyszerűbb ellenőrizni, mert ők a kijelölt közutakon járnak. A kutyások meg szanaszét. Sokan igyekeznek nagy, belátható terekre járni, ott meg akinek félnivalója van, az kétszáz méterről kiszúrja a közterest és hazamegy (mondjuk az egész banda, ha póráz nélkül sétáltatnak).

Komoly gyakorlati akadályai vannak a dolognak, hidd el.

2017. jan. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!