Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem a kutyát?

Hogyan neveljem a kutyát?

Figyelt kérdés

Befogadtunk egy kutyát, aki hónapokig kint élt a természetben,egy földes út mentén, szántóföldeknél. Amit mi tudunk róla hogy több család is járt etetni, és játszottak vele, egyik ismerősünk által került hozzánk, akik szintén kijártak hozzá. Nálunk volt hely még egy kutyának, így a tél miatt (is) jött hozzánk. Máskor is volt már hogy hónapokig kint élő állatokat fogadtunk be, viszont velük nem volt gond, gyorsan hozzánk szoktak, nem féltek tőlünk, bár ők idősebb kutyák voltak stb. Ő viszont fiatal, és nagyon félős. Nekem még nincs tapasztalatom ilyen kutyusokkal kapcsolatban, ezért gondoltam hogy segítséget kérek. Szerettem volna becsalogatni a házba, de az ajtó közelébe is csak félve, behúzott farokkal jön, és amikor tovább akarom behívni vagy megmozdulok akkor gyorsan elszalad. Jutalom falattal is próbáltam, de inkább nem kell neki azért sem jön be. Rárontani nem szeretnék hogy felkapom és behozom. Ha enni adunk neki akkor is csak akkor kezd el enni ha látja hogy kicsit távolabb állunk tőle, ha olyan amivel el tud szaladni inkább elviszi az udvar másik felébe.

Játszani szeret, szaladgálni is, ugrálni is, mindig éberen figyeli hogy mit csinálunk, és kellő távolságból szerintem élvezi a társaságunk. Ezt azért is gondolom mert megszökni még egyszer sem akart, és ha egyedül hagyjuk sír.

Akinek volt tapasztalata nagyon félős, bizalmatlan kutyákkal az megosztaná velem hogy hogy sikerült kiérdemelni a bizalmat? A türelmen és az időn kívül, mert az rendelkezésemre áll, csak a módok nem. :) Előre is köszönöm.


2017. jan. 3. 10:39
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Próbálj meg rá pórázt,nyakorvet adni es úgy csalogatni :)

Most, hogy nem tud másokhoz is menni furcsa neki.

2017. jan. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ételle kellene kezdened, ha nem sovány. Leülsz neki oldalt, ne fordulj felé és ne is figyeld nagyon. Legfeljebb csak halkan bíztasd. Viszed magaddal a napi adagját és falatonként dobálod neki, viszonylag közel hozzád, hogy kelljen közelednie. Ha már nem akar többet dolgozni az ételért, akkor ennyi volt az evés, majd később folytatod. Így jó lenne eljutni odáig, hogy kézből is elveszi az ételt. Tálból nem is adnék, csak kézből egy jó ideig. Ha pedig ezenfelül kimész hozzá, te ne próbálj vele kapcsolatot teremteni, akkor se, ha közel megy hozzád. Ne nézz rá nagyon, ne fordulj felé, pláne ne akard megérinteni. Ha közeledik, legfeljebb halkan dicsérd.
2017. jan. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2-es jól mondja :)

Csak ülj le tőle messzebb és várj, hogy közeledjen hozzad.

2017. jan. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Voltam hasonló helyzetben, 4éves felnőtt kutyus volt az otthon nélküli lelenc. Az ő története kicsit más volt, mégis hasonló. Szegénykémet ütötték verték egész életében, majd elzavarták, mert nem ugat... Nekünk is nagy feladat volt a házhoz szoktatás. Nekünk a kertbe jött be, és ott nézelődött. Mikor észrevettük azonnal vittünk neki ennivalót, nem piszkáltuk csak hagytuk hogy megegye. Pár nap múlva megengedte, hogy megsimogassuk. Egyszer csak bejött a hátsó udvarra, kitalálta magának, hogy az az ő területe lesz. Enni inni mindig kapott, párom készített neki szigetelt házikót, megszeretett minket. Szépen lassan haladtunk, nem erőltettünk semmit. Egyszer nagy vihar jött, dörgés , csattogással villámlott rendesen. A mi drága lelencünk rázta az ajtót, hogy engedjük be. Ott, abban a percben éreztük, hogy végleg elfogadott minket. A végére a nem ugatós sovány félénk kutyusból igazi erős házőrző lett, aki bárkitől megvédett volna minket. Ha nem akar elsőre bemenni ne erőltesd, mert könnyen elijesztheted, próbálj neki valami kis helyet csinálni kint, előbb-utóbb megtanulja, hogy Te leszel a gazdi, és soha nem érheti baj. Biztos vagyok benne, hogy neked is sikerülni fog, csak légy türelemmel. Kedvességgel, szeretettel meg fog nyugodni a kis lelke.
2017. jan. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!