Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy labradornak 9 hónapos...

Egy labradornak 9 hónapos kora után lehet felnőtt tápot adni? (Brit Premium)

Figyelt kérdés

2017. jan. 3. 18:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nem, azt csak 12 hónapos (1 éves) kortól lehet adni.
2017. jan. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
de lehet valami baja tőle?mellette kap házi kosztot mert tápot csak reggel kap
2017. jan. 3. 18:54
 3/14 anonim ***** válasza:
ha jól tudom túl gyorsan nőhet tőle ami árt az ízületeknek
2017. jan. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
de már szerintem elérte azt a súlyt és magasságot amekkora kell legyen,végülis már 9 hónapos..
2017. jan. 3. 18:59
 5/14 anonim ***** válasza:
10-11 hónapos koráig nő intenzíven, utána 1,5-2 éves koráig még növöget valamennyit. Nem még nem valószínű hogy elérte a felnőtt méretet.
2017. jan. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha megvetted akkor már ezek a lehetőségeid vannak.

1. elteszed (a tápok lejárati ideje elég hosszú) és veszel helyette juniort

2. Veszel mellé juniort és egy keveset mindig belekeversz a kajájába


Nem tudom milyen mennyiségű tápod van. Én jártam úgy, hogy elfelejtettem megrendelni a németjuhászomnak a junior tápot ezért 2 nap kapott a seniorból, ami a másik kutyámé, ugyanúgy brit premium volt mind a 2 és semmi baja nem volt tőle.

2017. jan. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Bocsanat hogy belekontarkodom. De ezek szerint egy kistestu mar kaphatna 9 hostol felnottef?


Illetve mivan ha egy pl. 7 kilos kutyus medium tapot kap? Van ezeknek jelentosege?

2017. jan. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
a tápanyagok mértéke más méretenként(kicsi,közepes,nagy) és koronként(baba,kölyök,felnőtt és öreg) is. A kistestűek előbb elérik a felnőtt méretüket ha jól tudom már fél éves koruk körül. Nem nagyon szabad cifrázni a táppal mert túl gyors növekedést vagy tápanyag hiányt okoz, ez pedig árt az immunrendszernek, csontoknak, ízületeknek. (én így tudom, javítsatok ki ha tévedek)
2017. jan. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem lesz semmi baja. ;) 9 hónaposan már befejeződött az intenzív növekedési fázis (ami 6 hónapos korig tart), szóval nem fog kárt tenni benne. Attól nőhet túl gyorsan, ha túl sok fehérje van a tápban (30% fölött). Adj neki ízületvédőt, ha aggódsz. :)
2017. jan. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
7# kérdésére válaszolva: a kistestűek valamivel gyorsabb anyagcserével rendelkeznek, ezáltal gyorsabban emésztik meg a táplálékot is. Ezért a nekik készült tápok (többnyire) valamivel több fehérjét és zsírt tartalmaznak. Illetve ott van még a szemcse mérete, hogy normálisan meg tudják enni. De nem lesz semmi baja a Medium-tól sem, ha meg bírja rágni. ;)
2017. jan. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!