Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez mit jelent?

Szerintetek ez mit jelent?

Figyelt kérdés

Van egy közel 1 éve örökbefogadott tacsi keverék szukám aki nemsokára 3 éves lesz. Nagyon látszik a viselkedésén hogy nem volt túl fényes az előélete. Fél a nagydarab kigyúrt emberektől és a kutyáktól is rettegett. Mostmár valamilyen szinten jobb lett a viselkedése. Azt tudjuk hogy verték mert ha felemelünk egy botot vagy kicsit "erőszakosabban" indulunk meg felé (megjegyzem összesen 5 legyintést kapott. Egyszer véletlen reflexből de azt nem vette komolyan 2x amikor földről zabált és 3x amikor erőszakos volt kutyákkal/emberekkel ezeket ne úgy képzeljétek el hogy rávágtam egy nagyot hanem csak éppen hogy hozzáértem) Iszonyú nagy kötelék van köztünk. Konkrétan a kutya minden lépésemet figyeli és szinte már-már """""Istenként"""" néz rám. Nagyon szeretjük egymást és már el sem tudnám képzelni nélküle az életemet.

DE

Azt javasolták mielőtt kutyát fogadtunk örökbe hogy vegyünk egy kennelt (ami marha nagy én is simán elférek benne pedig 180cm vagyok😅) hogy amikor haza hozzuk a menhelyről otthonosabban érezze magát. Persze szinte soha sincs bezárva. A kennelen kívül még van 3 másik helye tehát bárhova mehetne éjszakára ő mégis a kennelt választja (első naptól ezt csinálja) a probléma csak az hogy amióta beállt a tél a kutya remeg. A lakásban annyira nincs hideg. Egy takaróval/pulcsival pont jó (60°C -on megy a radiátor) és a kennel pont a radiátor mellett van. A kutymó bemegy a kennelbe és feszülten bámul rám vagy a radiátorra és hegyezi a fülét közben pedig remeg. Nagyon rossz így látni szegénykémet mert nem tudom hogy mi a baja. Tegnap voltunk állatorvosnál aki megvizsgálta és azt mondta hogy egészségügyileg teljesen rendben van és ő sem értette hogy mi okozhatja a remegést. Ő arra tippelt hogy a radiátor "cicceg" (a benne folyó víz) és ez zavarhatja a kutyát. Most áttettük egy másik helyre a kennelt. Itt is egy picit remegett (közben engem bámult) és fészkelődött de kijönni nem akart pedig mindig nyitva van az ajtó. Kb fél óráig fészkelődött és most végre elaludt.

Szerintetek mi lehet ez? Adjatok tanácsot kérlek mert eléggé aggasztó. Előre is köszi😊



2017. jan. 3. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is a radiátortól félhet. Esetleg próbáld a radiátor mellett etetni, akár kézből: az evés mindig biztonságot jelent (ezért szokott zabálni az, akit valami trauma ér - biztonságérzetet kelt) így lehet megszokja.


De ne babusgasd és nyugtatgasd - az azt jelezné, hogy van oka félni.


Szóval tégy úgy, mintha az a radiátor (a kutya szemszögéből a "Szörnyeteg") nem létezne.

2017. jan. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valóban lehet a radiátorban keringő víz hangja miatt, ami embernek ciceghet, de a kutya érzékeli az infrahangokat is, amelyek a fűtési rendszerből származnak (szivattyú). A mi egyik kutyánk az eső okozta hangokat viselte rosszul
2017. jan. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Áthoztuk egy másik helyre a kennelt. Itt már csak egy pár pillanatig remegett amikor bámult rám. Ez szerintetem mitől lehet?
2017. jan. 3. 21:14
 4/6 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm az eddigi válaszokat. Ment a zöld pacsi😉
2017. jan. 3. 21:14
 5/6 anonim válasza:
Ha egy kutya reszket, az nem feltétlenül betegség jele. Lehet hogy valami trauma érte, lehet hogy az a hang, amit a radiátor kiad, az emlékezteti valamire. Játsz vele a radiátor mellett, vagy ülj a radiátorhoz és vedd az öledbe kedvesen, és simogasd meg alaposan, vagy akár ahogy írták, próbálj ott enni adni neki. A pozitív megerősítés nagyon fontos kutya-gazdi között. Ettől úgy fogja érezni, hogy nem történhet gond, és szépen megszokja a hangot, vagy azt a körülményt ami zavarja.Időbe fog telni, de szerintem megéri. Sok sikert :)
2017. jan. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Van egy 3 éves keverékem, nem olyan kis testű 18 kg. Télen ő is mindig remeg. Ütemesen görcsösen rángatózik. Amikor először észrevettük nagyon megijedtünk, rohantunk az orvoshoz, de mindent rendben talált,azt mondta hogy a remegés gyakran előfordul legtöbbször kistestűeknél, nem tudják az okát, de semmi baja nincs a kutyáknak úgyhogy ne foglalkozzunk vele. A kutya nem fázik, és nem is ideges, általában akkor remeg amikor egy helyben van, vagy éppen félálomban. Érdekes hogy csak a téli időszakban csinálja, nyárra elmúlik, de mint már írtam nem fázik. (mert akkor is remeg amikor már órák óta nem volt kint)
2017. jan. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!