Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állandóan szöknek a kutyák,...

Állandóan szöknek a kutyák, mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés
Két másfél éves kutyánk van. Az egyik egy Labrador (a fiatalabbik) és egy keverék palotapincsi-tacskó-"utcamix". A kisebbik a falka vezér, mivel ő régebb óta van itt, a nagy SAJNOS mindenhová követi! A kicsi szófogadatlan. Egyik sem volt kutyaiskolában, a kicsit taníthatatlan, viszont a nagynak sok mindent megtanítottam pl. ül, feküdj, pacsi, pacsi másikkal, ugorj, várj (kajánál), gyere ide, forogj (fekve), fordulj (állva), hozd vissza stb.. De valamiért a kicsinek senki nem tud parancsolni, amint nyílik a kapu, már kiszökött, a nagy pedig annyira félti a kicsit, hogy nem hagyja magára, ha rájuk szólok mikor kiszöktek, a nagy visszafordul aztán megint megfordul és fut a kicsi után, a kicsi visszanéz aztán "sz@rok rád" módon fut tovább megállás nélkül. Rohadtul elegem van, hogy minden második nap a kutyákat kell kergetnem. Ha megkötöm őket, akkor ugatnak egész nap és egész éjjel, elviselhetetlen. A kicsit el akartam ajándékozni, mert ő miatta megy el a nagy mindig és ő akar mindig elszökni (A nagy, ha egyedül van, akkor a nyitott kapunál is bent marad) A kicsi szarik a labrador fejére, viszont a labrador nagyon hűséges hozzá. Mit lehetne tenni?! Ki vannak heréltetve! Előtte nem szoktak szökni, de már hónapok óta ezt csinálják, a kisebbiknek az anyja is anno ezt csinálta mikor még megvolt. Hiába cseszem le őket, hiába kiabálom le őket, szépen is hiába kérem. Minden nap játszom velük, naponta kapnak házi kosztot és ilyenkor meleg vizet is... Csináltam nekik a házukba egy "ágyat" öreg ruhákból, de azt is széttépték, anyum virágjait mindig kiássák, mindent szétrágnak amit találnak, pedig van egy csomó játékuk. Nem tudom mit kezdjek velük... Anyum nem egyezik bele, hogy elajándékozzuk őt/őket, PEDIG A KEVERÉKET NEM ÉN AKARTAM! Egyáltalán nem érdekel a másik kutya, mégis nekem kell vele törődnöm, mert ő nem hajlandó megetetni sem, aztán velem kiabál, ha megkötöm őt. Mit kéne tennem?!

2017. jan. 3. 23:37
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
(A fiatal a kisebbik) a mérete miatt írtam így, csak hogy félreértés ne essék
2017. jan. 3. 23:38
 2/13 Donald J. Trump ***** válasza:
17%
Kennel.
2017. jan. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

- napi séta, legalább egy óra, mert unatkoznak, és igénylik, hogy lássák a nagyvilágot, ezért rombolnak, szöknek és ordítanak, ezek tipikus tünetek

- kutyaiskola, vagy kiképző háznál, aki megtanítja, hogyan kezeld a kutyáidat, mert olyan nincs, hogy nem tanítható/nevelhető, maximum szakértelmet igényel


Ezen felül maximum kellenbe zárni tudod őket, de ha ennyire pörögnek, akkor ott csak megkattannak, még több ordítás lesz, még kevésbé lehet majd velük bírni, és a végén kikészítitek egymást. Sajnos az aktív kutya aktív foglalkozást is igényel, minden nap. És értem, hogy nem a tieid, de a megoldás akkor is a séta és a nevelés, ezt nem lehet kikerülni, csak új gazdával. Ha anyukád neked nem hiszi el, akkor végképp hívj házhoz kiképzőt, a szakember általában nagyobb sikerrel jár a családtagok meggyőzésében. Beszéljétek át valakivel, hogy mik a lehetőségek, mi megvalósítható hosszú távon.

2017. jan. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Tanithatatlan kutya nincs, csak keveset tudo gazdi. Eleve kistestu kutyat nem kene kint tartani, ez neki kinzas ilyen hidegben. Ha ennyire nem megy a tanitas, akkor kutyaiskolaba kene vinni. Meglepodnel, milyen konnyen tanul a kicsi is, ha megfeleloek a modszerek.

Emellett minden nap minimum egy ora seta. Azert mennek ki, mert baromira unalmas egesz eletuket a kertben leelni. Tehat valaszthatsz: vagy te viszed ki oket, vagy ok mennek ki.

2017. jan. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%

hát igen...neked nem való kutya.


Ezek a kutyák tökéletesen működnek. Csak ez a homo sapiensnek nem tetszik. Evolúciós gyártmány mindkettő. csakhát a kutya ösztönlény...

2017. jan. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

- Kistestű kutyát lakásban kell tartani, napi 3-4 kiengedéssel legalább.

- Mindkét kutyát mindennap jól lesétáltatni! Nem elég csak otthon játszani velük.

- Nincs taníthatatlan kutya, csak nem hozzáértő ember. A megoldás erre a kutyaiskola. Mindkét kutyának jó lenne.

- A kiszökést eleinte, míg nem sikerül megnevelni őket, fizikailag meg kell akadályozni. Ha nyitják a kaput, előtte a kutyákat megfogni/bezárni.

- Nevelés, nevelés, nevelés. Külön-külön is.

2017. jan. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%
Komolyan sajnálom ezeket a kutyákat. Iszonyatosan unatkoznak, ezért szöknek. Nekünk is pincsi-tacskó szerű keverékünk van, nem kinti kutyának való. A miénk akkor a legboldogabb, ha az ölünkben szundizhat, mindig odakuporodik, körbenyalogat, sóhajt egy nagyot és húzza a lóbőrt. :) Sétáltatni kellene őket, még játszani velük, tanítani. Ők nem tudnak TV-t nézni, gépezni, olvasni, de nekik is van igényük a szórakozásra, törődésre.
2017. jan. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ma megint elszökött (csak a kicsi) így már csak az maradt, hogy megkötöttem. Nem kintre való? Nagyon hosszú a szőre, a labrador pedig rövidszőrű... Nincs taníthatatlan kutya? Az 'ül'-t se tudta megtanulni, buta egy kutya, aki csak szökni akar, ha nem vagyok jó a tanításban, akkor a másik miért tanult meg ennyi mindent? Mert okos! Jártam velük sétálni, de a kicsi mindenkire veszettül ugatott, a naggyal nyugodtan kimehetek póráz nélkül, HA egyedül van..
2017. jan. 4. 23:14
 9/13 anonim ***** válasza:

A másik azért tanulta meg könnyebben, mert jobban motiválható. A kicsit is kettő perc megtanítani leülni, ha tudod, hogyan csináld. Nem véletlenül van erre külön szakma, a kutyakiképzés nem olyan dolog, amit mindenki tökéletesen meg tud csinálni otthon minden kutyával.

De ha mindenáron ellenkezni szeretnél, és nem akarod meghallgatni a jó tanácsokat, csak igazolást keresel arra, hogy a kutya a bűnös és nincs mit tenni, akkor szólj kérlek, mert nem parazoljuk rád az időnket. Segíteni járunk ide, de ha nem tudunk, csak koptatjuk a billentyűzetet, annak nincs értelme.

2017. jan. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Se a kicsi,se a nagy nem udvarra való kutya.

Azért szöknek,mert unatkoznak.

Ennyire marha egyszerű.

2017. jan. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!