Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám folyton nyüszít ha...

A kutyám folyton nyüszít ha haza megyünk, miért?

Figyelt kérdés

Szóval többnyire az esti rövid sétáknál csinálja ezek 15-30 perces eü. séták szoktak lenni, néha 1 óra is lehet ha a hosszú séta rövidre sikerül. (Reggel anyum viszi) szóval mikor haza fele indulunk már egy utcával előbb nyüszíteni kezd. Értem én hogy nem akar bejönni, szívesebben lenne kint, de már megszokhatta volna hogy nem fogunk órákig kolbászolni 11 és hajnal 1 között. Mikor az ajtóhoz érünk nem áll meg hanem tovább megy és úgy kell behúzni az ajtón. a hosszú séták olyan 1-1,5 hétvégén 2-2,5 órásak, a nagyséták után is nyüszít és ellenkezik ha haza indulunk. Régebben nem engedtem szabadon futi, nem volt fáradt megértettem. Utána 1 alkalommal elengedtem és tök jót szaladgált, játszottunk, később könnyedén ellenkezés nélkül hazamentünk. Azóta heti 5-6 alkalommal elengedem szabadon futni és játszani utána meg még sétálunk is, mégis nyüszit...MIÉRT? (10 hónapos)


Ui: néha akkor is nyüszít ha egy utcán 2x megyünk végig egy séta alatt.



2017. jan. 3. 23:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Én arra lennék kíváncsi, hogy erre a nyüszítésre hogyan reagálsz? Megerősíted-e benne valamilyen módon, akár tudtod nélkül is?

Egyébként így tíz hónapos korukban már csak-csak serdülgetnek, kezdik feszegetni azokat a bizonyos tűréshatárokat, és persze a mozgásigényük is eléggé megnő. Nem tudom, milyen fajta kutyus, de én azt ajánlom, hogy próbáld meg minél inkább lefárasztani, és légy vele határozott, ne vegyél tudomást a nyüszítéséről, csak haladj vele szépen előre. Hazaérkezéskor pedig tiltsd le erről a viselkedésről. Semmiképp ne erősítsd meg benne, ne simogasd, ne nyugtatgasd ilyenkor, hanem csak hívd be, és ha húzatás nélkül bemegy, jutifalat.

Amúgy anyuddal is csinálja ezt a 'hisztit', vagy csak veled?

Még azon is gondolkozom, hogy nem történt-e vele valami negatív élmény egyszer hazaérkezéskor?

2017. jan. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Otthon foglalkozol vele? Szerintem ha haza értek is még otthon próbálj meg játszani vele tanítgatni kicsit h a haza érkezés is pozitív élmény legyen. Vagy ha haza értetek adni neki egy szárított malac fület v vmi jutalmat h pozitívabban fogja fel az otthonlétet.
2017. jan. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ha nyüszít akkor rászólok vagy figyelmen kíül hagyom, egyszer csináltam azt véletlen hogy átmentem vele az út túloldalára csak hogy ne nyüszítsen.

#1 a te kérdéseidre később válaszolok mert az hoszabb lesz és most nem vagyok otthon.

#2 szoktam vele bent is fogllkozni, tanítgatom vagy épp rongyozunk, habár elég kevés lehetsőség van bent bármit ics csinálni mert kicsi a lakás. Ő is többnyire csak alszik, felkelteni se lehet max. ha sétálni megyünk. Értem hogy szívesebben lenne egész nap kint de más kutya sincs egész nap sétáltatva mégsem nyüszít. Mikor szabadon van engedve max 5-10 percet játszunk utána megy ásni, noszogatásra sem játszana tovább, ilyenkor megyünk sétálni. De pl. mikor már menni alig bír a fáradságtól akkor is ezt csinálja. Nem értem...

2017. jan. 4. 11:56
 4/6 anonim ***** válasza:
A nyüszítésre nem reagálnék. Viszont arról, hogy nem akar bemenni, nagyon gyorsan leszoktatnám. A behúzástól csak még jobban szoktak ellenkezni, az nem egy hatásos megoldás. Én egyszer szólnék neki, hogy jöjjön be, ha lecövekel vagy el akar menni, akkor nem épp finoman behajítanám a lakásba, majd egyből megint kimegyünk, újra egyszer szólok neki, ha még mindig nem, újra behajítanám őt. Majd még egyszer ki, még egyszer adni neki lehetőséget, hogy magától bemenjen. Addig, amíg fel nem fogja, hogy ez nem kérés és a szavadra habozás nélkül indul befelé. Ha jól csinálod, nem dőlsz be a hisztijének és lazsálod el a büntetést, legkésőbb a harmadikra már a kutya egyből ugrik be az ajtón. Ekkormdicséret, feloldás, akár kaja mehet neki. Ha viszont ráhagyod, nem állítod le azonnal ezt a viselkedést, nem kellő erősséggel bünteted, akkor csak azt tanulja meg, hogy téged nem kell komolyan vennio
2017. jan. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, majd megpróbálom. Úgy szokott ez kinézni hogy ahogy haladunk az ajtó felé megpróbál jobbra vagy balra kitérni, ha középre húzom akkor jön az ajtóig és utána megint megpróbál kitérni. Ha kinyitom az ajtót többnyire bemegy mondjuk úgy 50-50%-ban ellenkezik, nem kell berángatni de ha nem húzom akkor biztos nem jön be. Ha kint játszunk a ház előtt és szabadon van akkor sem jön be híásra, csak ha kajával csaljuk vagy erőszakkal behozzuk. Nem tagadom el lett kapatva de nem tudom pontosan hol és hogyan. Mondhatni első kutyám (aki komolyabban van véve nem házőrző/kertidísz)
2017. jan. 4. 15:55
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyébként anyummal is ezt csinálja pedig ő határozottabb mint én és nem szokott engedni neki. Az ajtóban semmi nem történt vele tudtommal, szerintem csak nem szeret bent lenni, de ennyire...?
2017. jan. 4. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!