Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhász kölyköt tenyésztő...

Német juhász kölyköt tenyésztőtől vagy ne?

Figyelt kérdés

A kérdés számomra egyértelmű volt, hogy tenyésztőtől vásárolok.

De kezdek elbizonytalanodni. Olvastam ma egy történetet, hogy a 10 hónapos tenyésztőtől vett, 5 generációra visszamenőleg szűrt nj-nál diszpláziát és süllyedt csigolyát állapítottak meg..

Tudom, hogy fajtabetegség és a túltenyésztés eredménye, de eddig bíztam abban, hogy tenyésztőnél ez elkerülhető.

Elbizonytalanodtam, megéri e onnan vásárolni.

Gondolkodom, hogy veszek egy kölyköt pl. Jófogásról, nem tudom, volt e valakinek onnan tapasztalata német juhásszal?

Előre is köszönöm a véleményeket, válaszokat!


2017. jan. 4. 16:21
1 2
 1/19 bollocks ***** válasza:
81%

Ismerős jófogásról vett, eddig potom 500 rugóba kerültek a kutya műtétei (hátsó lábait két-kétszer, elsőket egyszer-egyszer kellett műteni). Ráadásul a sok műtét és lábadozás miatt a kutya teljesen kimaradt a kölyökkori szocializációból, így egy idegbeteg vadállat lett. Valóban előfordulhat tenyésztőtől vásárolt kutyák esetében is a betegség, de ott elvileg a szerződés tartalmazza, hogy ilyenkor a tenyésztő anyagi felelősséget vállal az ilyesmiért.

Akkor összegezzünk:

Tenyésztő: elenyésző az esély a betegségre, ha mégis előfordul, a tenyésztő is kiveszi a részét a kezelés költségeiből (szerződéstől függően).

Szaporító: sokkal nagyobb az esély a betegségre, és mindet te állod.

2017. jan. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%

A jófogásosra sincs több garancia, viszont a szaporítókat támogatod vele. És ez nem azért baj, mert nincs TK, hanem mert úgy tartják az állataikat, hogy ha azt meglátnád, nem tudnál aludni napokig.

Egy sztori miatt viszont nem érdemes azért ennyire elbizonytalanodni. Tény, hogy a NJ elég beteges fajta, de azért nem kell rémeket látni. Arra figyelj nagyon, hogy olyan kennelt keress, ahol nem ezek a süllyedt hátú dizájnerborzalmak vannak, hanem egyenes hátú, erős, aktív kutyák, akiknek a sportban is vannak eredményeik. Ha te is sportolni akarsz vele, akkor meg keress kifejezetten munkavonalas kennelt, abban vélhetően nem fogsz csalódni, csak tudd, hogy az olyan kutyával viszont tutira melózni kell, mert az átlagos családi kutya élet neki kevés lesz. Ami amúgy simán megeshet egy szaporítóssal is, csak azt nem fogod tudni előre.

2017. jan. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
94%
Menhelyre ment.... egy keverék kutya mindig hálás lesz hogy megmentetted az életét. a töbiiért is hálás lesz csak ez lesz neki a plusz.
2017. jan. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 evimeri ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm két éve tavasszal vett egy német juhász kölyköt egy állítólagos tenyésztőtől. 50 ezer ft-ért. Már akkor fel kellett volna tűnnie, hogy ennyiért nem kap tenyésztőtől kutyát. Meg volt az oltási könyve, hogy minden ok. Kb. 2-3 nap múlva a kutyus nagyon rosszul lett. Bágyadt volt, nem evett, hasmenése volt. A húgom épp náluk tartózkodott és ő mondta nekik, hogy azonnal vigyék az állatkórházba. Mint kiderült nagy valószínűséggel nem kapott semmilyen oltást. Majd nem 100 ezerbe került, hogy megmentsék. Hála az égnek megmaradt. Akkor írtak email-t a tenyésztőnek és még neki állt feljebb. Amikor megtudtam, hogy honnan vették utána néztem a neten. Nincs is magyar országon ilyen tenyésztő bejegyezve. Szóval, ha mindenképpen tenyésztőtől akarsz vásárolni nézz utána a neten, kérj a tenyésztőtől referenciát és szerintem van olyan országos szervezet, amely nyilvántartja a tenyésztőket. Kamu hirdetésekre nem ugorj be. Azok csak szaporítók. Egyébként szerintem menhelyen is találsz német juhász kutyát. És nem biztos, hogy rosszabbul jársz, mintha vásárolsz.
2017. jan. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%
Én tenyésztőtől vettem német juhászomat, ötöd iziglen szűrt felmenőkkel, törzskönyvvel, de ennek ellenére egy évesen leszűrettem. Teljesen mentes, azt mondta az állatorvos (ortopédia a szakterülete), hogy még a tenyészkutyák közt is ritka, hogy ennyire jó felépítésű a kutya. Nem tudom, ahhoz van-e köze, hogy az apja Németországból való, de tényleg szép küllemű,a és a kiképzői szerint okos is. Sokáig kerestem, de szerintem megérte.
2017. jan. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm kutyája egy évesen esett át egy 200 e Ft-os műtéten. Csontritkulása van a szinte még kölyök kutyának, az egyik hátsó lábán pedig egy fémdarab van.

Az orvos azt mondta, hogy vagy altatás, vagy műtét. Nagy sírás volt, mélyen a zsebbe kellett nyúlni, de a műtétet választották.

A kutya most vitaminokat kap, meg valami speckó tápot, de a műtét sikerült, állítólag nincsenek a kutyának fájdalmai. Nem sportolhat, de normális élete van.

Persze a családfő dühöngött, hívta a szaporítót, akit nem rázott meg a hír, semmiféle felelősséget nem vállal. Szerződés nincs.

De olcsó volt a kutya vételára. Mondjuk amennyit eddig ráköltöttek, annyiból már vehettek volna valami kiállítási minőségű kutyát is.

Persze, hogy egy tenyésztőtől vásárolt kutyának is lehet baja. Nincs garancia semmire. De ha baj van, a szerződésben foglaltak szerint kaphatsz kártérítést, vagy a tenyésztő beszállhat a kutya gyógykezelési költségeibe. (A miénkben az van, hogy örökletes betegség esetén visszakapom a vételárat, vagy visszaveszi a kutyát)

Azért egészséges felmenőkkel rendelkező kutyánál jóval ritkábbak az örökletes betegségek.

Persze olyan is van, hogy a szapis kutya makkegészséges, de én személy szerint adnék pénzt egy szaporítónak. Akkor már inkább választanék egy helyes kölyköt egy menhelyről.

2017. jan. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
98%
Van egy csomó németjuhász a fajtamentésnél, a szolnoki kutyasuliban pedig három németjuhász vár gazdára... Keresd fel őket.
2017. jan. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Jófogásos juci gazdijaként mondom, hogy meg ne próbáld! Két éves koráig nem volt szőre az enyémnek, férgesen és bolhásan hoztam el. Ráköltöttem vagy 150 ezret, hogy kigyógyuljon az atkából, és legyen szőre, szóval nem éri meg. Akkor inkább fogadj örökbe!
2017. jan. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehetőségeid:


- Veszel egy "show" vagy "kiállítási" kutyát ezekkel a problákkal tenyésztőtől.


- Veszel egy "munkavonalú" kutyát tenyésztőtől. Ugyanúgy tenyésztő és felelős de sokkal "egyenesebb" a hátuk és nincsennek ilyen egészségügyi bajaik, viszont kétszer-háromszor többe kerül mint egy "show" vonalú kutya. Ettől Függetlenül ez az egyik legjobb megoldás mert cserébe tényleg egészséget ad.


- Fajta mentés és menhely


A JÓFOGÁST ÉS A HASONLÓ SZAPORÍTÓ GYÜLEKEZETI OLDALAKAT HAGYD!!!

2017. jan. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
94%
Kedves utolsó!! a show vonalas kutyákra is ugyanúgy igaz az, hogy a tenyésztő odafigyel a szűrésekre. És a németjuhásznál SEMMIVEL sem gyakoribb a csípő dp, mint más nagytestű kutyáknál, csak a küllemellenesek szeretik ezt hangoztatni. (mind emellett én se szeretem azokat a kutyákat, amik a seggüket a földön húzzák, ezért néztem meg, hogy milyen kennelből, milyen szülőktől veszem a kutyám. 8 hónapos szuka show vonalból, de soha 1 percet sem gyakoroltuk a beállást, menetelés, a hátsója mérsékelten csapott, az agya meg kb mint egy munkakutyáé, ugyanis ahonnan vettem, ők munkára is adnak el kutyákat)
2017. jan. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!