Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jó ötlet egyszerre...

Szerintetek jó ötlet egyszerre két kiskutyát venni? Nehéz kettőt egyszerre felnevelni?

Figyelt kérdés

Barátnőm nagyon szeretne egy Golden retrievert (ami biztos, hogy lesz), én pedig Rottweilert.

Attól tartok a Rottweiler nem jönne ki a másikkal és később bántaná őt.

Nálam még szóba jöhetne Husky, Staffi vagy Berni pásztor is.

Mi a véleményetek lehet ezeket a kutyákat együtt nevelni?

Ha igen akkor 2 kan legyen vagy 2 különnemű?


2017. jan. 5. 08:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Az, hogy mennyire jönnek ki egymással, csak nevelés kérdése. Ha titeket tekintenek falkavezérnek, akkor egyik sem fogja bántani a másikat.

Annyit érdemes tudni, hogy egy kiskutya nevelése sem kis feladat, kettőé akkor értelemszerűen duplaannyi.

A nemük mindegy, ivartalanítani mindenképp érdemes őket nemtől függetlenül.

2017. jan. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kutya fajtája határozza meg, hogy kijön-e a másik kutyával. Elsősorban neveléstől függ.


Amúgy nem jó ötlet, egy kiskutyától is meg tud "bolondulni" az ember, nemhogy kettőtől egyszerre. Legalább 1-2 év különbség legyen közöttük. Első kutyátok lenne?


A nemük sem feltétlen garantálja, hogy ki fognak egymással jönni, tehát igazából mindegy, viszont tény, hogy általában 2 szukával könnyebb, mint két ivaros kannal. Az ivartalanítás mindenképpen hasznos lenne, külön neműeket pedig csak úgy érdemes tartani.


Nem tudom mi alapján választottatok fajtát, de kezdő kutyásnak csak a berni pásztor, vagy a golden retriever alkalmas, esetleg egy szelídebb staff. A rottweiler kutyás tapasztalatot és határozott, következetes gazdát igényel, ha elrontják a nevelését baromi veszélyes lehet. A husky pedig nagyon nagy mozgásigényű, neki nem elég a séta, futni kell vele vagy más sportot űzni. Kétség kívül gyönyörű állat, de kizárólag sportos embernek való, aki (mint írtam) tud vele futni, túrázni stb. Ha ezt tudjátok vállalni, hajrá. :)

2017. jan. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nekem is két kutya van, és nem tudom azt mondani, hogy dupla munka. Egyszerre kapnak enni, egyszerre mennek sétálni, max amíg nem lesznek megbízhatóan szobatiszták, addig duplán takarítasz.


Nem tudom, hogy hol szeretnétek két ekkora kutyát tartani, ha lakásban, akkor megfontolandó még egy is.

Kertes házban nem probléma, és inkább csak előnyei vannak. Nincsenek egyedül, van kivel játszani, bohóckodni, dupla első-hátsó védelem van a telekhatáron, stb.

Ivartalanítani mindenképpen ajánlott, úgyhogy a külön nemű páros talán jobb, mert felnőttként is könnyebben kijönnek, csak utódok nem lesznek belőle. Két ivarost kant csak szakértőnek, és erős kezű gazdinak tudok javasolni, főleg nagyobb testű kutyáknál. És még így is lehet, hogy arra értek haza, hogy ők már lerendezték a rangsorvitát, már csak kötözni kell.


Nekünk egy fiú és egy lány kutya van, rangsorvita előfordul (a csaj odakap a kissrácnak), de verekedés nem fordult még elő. Viszont már nézni is jó őket, ahogy bohóckodnak az udvaron. :) Kb. retriver méretű keverékek.

Nem tudom, ők számítanak-e rutinosnak, de ha egyszerre van valaki a kapu elején és végén, akkor ketten kétfelé mennek. Hozzánk nem lehet csak úgy besurranni.

2017. jan. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Segítettem már 2 Rottweiler felnevelésebe is. De az tény, hogy nagyon oda kell figyelni rájuk.

Lakásba egyik kutya se jöhetne be szóval csak az udvar jöhetne számításba.

Ami hála isten van elég nagy.

Ilyenkor a 2 kutyának 2 külön kennel kell vagy elég egy?

Ha 2 külön nemű kutyánk lesz mind a kettőt kell ivartalanítani igaz?

2017. jan. 5. 09:46
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha mindkettőtöknek van elég ideje, és tudtok külön-külön is foglalkozni a kutyákkal, akkor fel lehet nevelni egyszerre a kettőt.

A roti is kijön bármilyen másik kutyával, ha megfelelően van nevelve és kiskortól szocializálva - ez nagyon fontos.

Bármilyen fajtát lehet bármilyen fajtával együtt nevelni, ez nem fajtától függ, hanem neveléstől.

Én két külön neműt választanék, vagy két szukát. Ivartalanítani mindenképpen célszerű mind a kettőt, akármilyen neműek is lesznek.

Ha csak kinti kutyák lesznek, akkor staffi semmiképpen ne legyen, őt nem szabad csak kint tartani.

2017. jan. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nyilván sok függ a tartási körülményektől is. Nálunk 1 évig volt együtt egy öreg és egy kölyök kan vizsla, amelyek főképp lakásban voltak tartva (emeleten) és mindig volt mellettük napközben is valaki. Rám csak naponta kétszer hárult sétáltatási feladat (hét végén a kutyaszőr feltakarítása a lakásban), de csak azt tudom mondai, hogy számomra az az 1 év rémálom volt. Karácsony előtt tetőzött a dolog, amikor a kutyák benyaltak valamilyen fosós-hányós vírust, ami valamilyen módon énrám is rámragadt, de nálam folyamatos csuklásban nyilvánult meg. Ha este elaludtam, akkor éjjel nem csuklottam, de mihelyt reggel kinyitottam a szemem, azonnal újra kezdődött. 3 nap folyamatos csuklás után után kénytelen voltam orvoshoz fordulni, aki a negatív laborleletek után csak annyit tudott megállapítani, hogy valamilyen dili lehet....
2017. jan. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatot tudok mondani. Nem egyszerre, de csak néhány hónap különbséggel került hozzánk a két kutya. Mindkettő kölyök.

Szuka-kan páros. Természetesen ivartalanok mindketten.

Megvan, hogy melyikőnk melyik kutya gazdája, mindenki a sajátjával foglalkozik többet.

Persze, van, hogy épp egyikőnk viszi a két kutyát sétálni, de egyszerre két kutyával nehéz foglalkozni, tanulni, pláne kezdő kutyásként.

De ha meg tudjátok oldani, hogy mindkettőtök ugyanannyit foglalkozzon a "saját" kutyájával, akkor kivitelezhető.

Nálunk a kettő teljesen elválaszthatatlan. Nem unatkoznak, lefárasztják egymást. Oviba, suliba is egyszerre mentünk, ki-ki a saját kutyájával.

Ha jól van nevelve egy kutya, nem fogja bántani a másikat. Kutyasuliba mindenképpen kellene őket vinni.

Jól gondoljátok át ezt a dolgot. De ha elszántak vagytok, akkor jó kutyázást mindkettőtöknek :)

2017. jan. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekünk anni két kölyök beagle jött 2 hét különbséggel. nagyon cukik voltak ahogy együtt játszottak kicsiként, és elválaszthatatlanok lettek. Egy ház volt nekik a kezdetektől és együt aladtak mindig is (hungarocellel hőszigetelt kutyaházban). Mondjuk a beagle alapból falkakutya, nem tudom nálatok működnee ez az 1 házas dolog+ nem is biztos, hogy találsz akkorát, hogy mind a 2en kényelmesen elférjenek. Szerintem házuk legyen külön, kennel pedig elég 1, de oda azért ne legyenek mindig bezárva. Nálunk pl. úgy van megcsinálva, hogy a kert egyik része szépen be van építve/parkosítva (ide csak felügyelettel jöhetnek) a másik része pedig csak a kutyáké, és ezen belül is, ha jön valaki tolóajtóval be lehet zárni őket ls még mindig elég nagy területre, hogy a kiskapuhoz ne tudjanak jönni. Kutyasuli ajánlott, ha van elég időtök rájuk akkor hajrá, de leghamarabb csak tavasszal és kizárólag tenyésztőtől legyen kiskutyátok!:)
2017. jan. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a két fajta simán mehet egymás mellé, termetben hasonlóak (csivava-golden párosítás értelemszerűen nem a legjobb).


Megfontolandó, hogy ne egyszerre vegyétek őket. Egy felnőtt, jól nevelt kutya sokat segíthet a kicsi nevelésében, odaszól neki, ha pl. már nagyon szemtelen.


Elég más típusú fajtákat írtál még...Nem túl szerencsés teljesen más habitusú fajtákat együtt tartani,mert eltérő lesz a foglalkozásigényük, egymást is idegesíteni fogják, hogy az egyik pörög a másik meg nem partner.


A legkönnyebb dolgod szerintem a golden-berni pásztor párosítással lenne.

2017. jan. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Egyszerre két kölyökkutya nem kis feladat, főleg különböző fajták, különböző alomból. Ettől függetlenül lehet, hogy jól kijönnek majd egymással a kezdetektők, de attól még 2 kutyát kell nevelnetek, napi szinten foglalkozni velük.


Próbáltam összeszedni a személyes véleményem alapján, de azt hozzátenném, hogy csak huskym és bernim volt a felsoroltak közül. De valamilyen szinten remélem segít.


Golden - Husky


Pro:

-Husky falkakutya, így igényelni fogja a golden társaságát, valószínűleg jól kijönnek


Con:

-Huskynak sokkal több a mozgás igénye, gondolom egyszerre foglalkoznátok a két kutyával, de külön-külön. Viszont ez azt is magába foglalná, hogy kb egyszerre fejezitek be. Nos a huskynak ez nem elég.

-Séta szempontjából ugyan ez, a golden már kilessz fáradva amikor a huskynak kb másfél annyi séta kéne még.

-Husky nem alkalmas tapasztalatlan gazdának és könnyen eltudja rontani a másik kutyát is.


Golden - Berni


Pro:

-Mindkettő ideális kutya kutyás tapasztalat nélküli gazdáknak

-Mindkettő könnyen tanítható

-Kb azonos mozgásigény


Con:

Hirtelen nem jut semmi eszembe, de biztos lesz valaki aki kiegészíti ezt a részt.


Golden - Rottweiler


Pro:

-Hasonló mozgásigény


Con:


-Rottweiler nevelését hozzáértés nélkül könnyű elrontani, esetleg agresszív lesz stb

-Jellemzően nem falka kutya, inkább magányos, de ettől függetlenül szerintem jól kijönnének.


Golden - Staff


A staffot nem ajánlatos kinnt tartani, így szerintem őt vedd ki a listából.



Szerintem a kan-kan illetve kan-szuka a legoptimálisabb, mivel két szuka gyakran nem jön ki jól egymással.

Ha tenyésztőtől veszitek akkor ez többynire lényegtelen, (mástól meg ne vegyetek) de ha mégse tenyésztőtől vennétek akkor azzal számoljatok, hogy a szuka ivartalanítása drágább.



Kan - Kan:

- Olcsóbb az ivartalanítás, bár annyira nem lényeges mivel a normálisabb tenyésztől éppen ezért álltalában a kanokat az ivartalanítás árkülönbezetével drágábban adják, mint a szukát.

2017. jan. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!