Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti oda csaptok a kutyának ha...

Ti oda csaptok a kutyának ha rossz? Fejemre nőtt a német juhászom SOS?

Figyelt kérdés

8 hónapos 32 kg-os német juhászomat nevelgettük, de nem vagyok a verés híve,így nem nagyon lett neki oda csapva. Most viszont nem lehet vele sétálni, mert odarángat minden kutyához acsarkodni. (50kg vagyok). Nagyon égő. És iszonyatosan játszana és nem érti a nemet. Nagyon erősen fog és morog is ha rászólok. Nem igazi agresszív morgás.. még...

Ugrál is ami nagyon bosszantó. Nem hagytuk neki ezeket a dolgokat, mindig rá van szólva, de letojja magasról már. Sajnos a játék is azt hiszem el lett rontva, mert mindig nála a labda és nekünk kell kergetni őt érte sosem adja oda. Ma nem játszottam vele míg oda nem adta és el nem hátrált. Megért sok mindent, nagyon okos...csak ő a főnök. Szeretném megnevelni mielőtt eléri a felnőttkort, de én úgy tudom a veréssel csak agresszívek lesznek.


2017. jan. 5. 12:57
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Az embereket imádja és sokat van közösségben,így attól nem kell félni, hogy emberre támad. Oda van mindenkiért. Csak nem tudja hol a határ. Ja és ivartalanítást ajánljátok?
2017. jan. 5. 13:01
 2/26 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem sürgösen keressetek egy kutyaiskolát, mert a kutyának is, de föleg nektek nagyon nagy szükségetek van rá.


A kutyát verni nem szabad és nem is érdemes, mert ettöl csak agresszív lesz, de téged továbbra sem fog fönöknek tekinteni.

2017. jan. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Verés és bevelés (grabanc rázás,saller) között lg és föld a különbség. A legtöbbet az érne ha kutyaiskolába vinnétek.
2017. jan. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
78%
Tudod most itt leírhatunk 1-1 tippet, de igazából nem mész vele sokra.. ha van rá pénz irány kutya iskola, ahol a téveszmékkel ellentétben a gazdit tanítják nem a kutyát... ha nincs akkor minimum néhány könyvet el kellene olvasni...
2017. jan. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Tisztázzuk: Más a verés, és más a pofon. Ha a helyzet úgy adja, igenis lekeverek egy nyaklevest, de az a veréstől (több percen át folyamatos ütlegeléstől) messze áll. Kicsit már elég volt azokból a kutyákból akiket a gazdájuk csak imádni tud, rászólni, nevelni nem.

Csak egy gondolat: falkában, a szemtelen kölykökkel mit sinál egy felnőtt állat? Segítek, nem kérlelgeti.


Határozott fellépés ez a kulcs! Ha szóval nem megy, hát tettel, de még mielőtt kedves méregzöld társaim feje be nem lilul: NEM verni kell a kutyát, mert attól tényleg agresszív lesz, de ha a szép szó nem használ egy elevenebb, nem vizsla méretű kutyánál akkor mi van? Például egy kuvaszt, hogy te vagy erősebb, hogy térítenél jobb belátásra, ha a szó nem segít? Ha hülye, igenis hasznos lehet egy jól irányzott nyakleves.


Legyél határozott. következetes, kérdező, ne engedj a 48-ból, ha valamit NEM akarsz, akkor azt ne csinálja. Sose. Másképp nem fogja megérteni. Ha úgy érzed, hogy egyáltalán nem megy, keress fel egy kutyaiskolát.

2017. jan. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
voltunk kutya is ikolában. Bérletem is van. De foglalkoztak velünk5 percet, aztán azokkal foglalkoztak, akik vizsgára készülnek. így elment a kedvem tőle, de lehet most szombaton elviszem. A másik meg, hogy szombaton van a suli, amikor énszinte mindig dolgozom.
2017. jan. 5. 13:12
 7/26 A kérdező kommentje:
Azért azt tisztázzuk, hogy én sem úgy gondoltam, hogy kimegyek és megrugdosom a kutyát. Hanem ha rossz és a szép szóból nem ért, akkor odacsapni neki. Sajnos ott tartunk, hogy ha oda is csapok neki az baromi jó játék neki. Nem használ sem a figyelmen kívül hagyás, sem az ha erősen rámordulok, mert nagyon önfejű és borzalmasan kitartó.
2017. jan. 5. 13:16
 8/26 anonim ***** válasza:

Hát keressetek másikat!

Nem a tanácsok miatt, mert azt el tudjuk mondani, de megmutatni ki fogja? Ki fog megállítani ha rosszul csinálod, érted? Keress fel egy másik iskolát, szerintem, még mielőtt nagyobb baj nem lesz, jobban nem nő a fejedre. Elmondhatom, hogy nekem és az én kutyámnak mi vált be, de nekem nem munka, hanem őrző, pásztorkutyám van, máshogy működik a dolog.

2017. jan. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
ja és igazából az látszik, hogy azért ilyen mert baromira játszana, de semmilyen mennyiségű játék nem elég neki. Játszunk, elmegyek vele futni, tanulunk és még mindig marad energiája a hülyeségre.
2017. jan. 5. 13:18
 10/26 anonim ***** válasza:
Azért "nevet ki" mert nem társulhat hozzá valós szándék. Tartasz tőle esetleg? úgy érzed nem vagy elég határozott vele? Mert akkor nem hat. A metakommunikáció nagyon fontos, szórja csak szikrákat a szemed.
2017. jan. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!