Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vérvétel árában mi okozza ezt...

Vérvétel árában mi okozza ezt az irbitális különbséget két rendelő között?

Figyelt kérdés

Volt egy dokink. Lecsereltuk. Az egesz historiank egy rutin vervetellel kezdodott ahol rossz lett a kutya vese erteke. Ez 13 ezerbe kerult es ket napba telt hogy az eredmsny meglegyen kozolte hogy kesz degenerativ vesebetegseg a kutya egyeves koraig ha elni fog. Napokig csak bogtem de megbesztuk hogy kell a vizeletvizsgalat. Ok. Hello meg 10 ezer. Az nem mutatott semmit. Akkor a kutya megmarad. Akkor parazit. Akkor 5 napos fereghajto kura plusz antibio megint hello 10 ezer. Es meg egy szekletvizsgalatot akart.


Kutyanak amugy nem volt baja.


Atmentem masik dokihoz. Vervetel kellett a masik kutyusnak ivartalanitas miatt. Fulvizsgalat mikroszkop (mikor a masik dokit kertem hogy nezze meg a fulet csak szabad szemmel belenezett, ez a doki kenetet vett es azt vizsgalta) mikroszkop alatt buzmirigy nyomas 6900 ft es azonnali eredmeny. Profin felszerelt rendelo. Meg is mutattam ennek a masik doktornonek a masik kutyus leleteit is csak vonogatta a vallat hogy ez erzekeny fajta es ezt a veseerteket a fiatal kutyak amugy sem ritkan produkaljak.


En meg csak lesek hogy dokik, rendelok es arak kozott ilyen kulonbsegek vannak... es a bena a rohadt draga...



2017. jan. 5. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Szabadáras dolog. Annyit kérnek, amennyit nem szégyellnek.
2017. jan. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak nekem az a fura, ahova masodszorra memtunk, azt a rendelot azert ekezik mert draga. Mi azert mentunk oda mert van ultrahang meg rontgen meg minden ilyesmi es minden nap nyitva vannak 8-20-ig hetvegen kicsit hamarabb zarnak de vasarnap is vannak. Nyilvan ezert draga. A masik dokinal nem volt semmi es marha draga volt... ertem hogy szabadaras de ez durva...
2017. jan. 5. 20:18
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az sem mindegy, hogy mit néznek azon a véren. A mi dokinknál 10ezer, fél óra alatt megvan az eredmény, de vannak olyan dolgok, amik tovább tartanak, vagy máshol csinálják, mert ott van hozzá felszerelés, az értelemszerűen többe is kerül. Szóval nem az van, hogy "A Vérvizsgálat" ennyi, hanem az egyik típusú vérvizsgálat ennyi, a másik meg annyi. Némelyikhez speciális cucc is kell, ami a dokinak is drága, ezért kerül nálunk pl. csak a pajzsmirigy vizsgálata annyiba, mint a komplett vér + biokémia.
2017. jan. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez logikus. Amennyire en tudom ugyanazt nezte mind a ket doki. Ivartalanitas elotti rutin vervetel volt mind a ketto. De teny hogy az uj dokim rendelojeben helyben van a gep a masik meg elkuldte budaorsre. Az mas ha specko dolgot neznek nyilvan de tenyleg nem volt semmi extra. A kutyaknak kutya baja tehat semmi nem indokolt volna egy oda-vissza vervetelt.
2017. jan. 5. 21:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Én azt vettem észre, hogy rendelő és rendelő között az is különbség, hogy mennyire felfutott. 2000-ben kezdtünk egy rendelőben, 1 orvos volt és 1 aki akkor jött ki az egyetemről. Az orvosnak is már nagyon jó neve volt akkor, de alapvetően egy kis rendelő volt, a fiatal doktor pedig internetes tanácsadást is csinált. 2014-ben elhunyt a kutyusunk, most 2020-ban mentem újra hozzájuk, már nagy rendelő, 4 orvos, akik egy időben rendeltek, amikor ott voltam, külön állatafelszerelési boltrész van a rendelőben, az árak csillagászatiak. Ott gondolom, hogy a 4 orvost és a nagy rendelőt is ki kell gazdálkodni, valamint, hogy nagyon jó műszerekkel felszerelt rendelőt vezetnek.

Utána áttértem egy kisebb rendelőbe, ahol délelőtt csak 1 orvos rendel, asszisztens csak a délutáni rendelésen van, mindkét orvos fiatalabb, de nagyon alaposak, az áraik fel vannak tüntetve a honlapjukon. Óriási különbség van az árak között, de ugyanazt az elhivatottságot és szakértelmet tapasztaltam mindkét helyen. Hátrány, hogy ultrahangot, röntgent például nem tudnak helyben csinálni, mert ahhoz nincs eszközük.

2020. dec. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!