Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell két bazinagy...

Miért kell két bazinagy kutyát egy kis házba beengedni?

Figyelt kérdés

Most költöztünk össze a párommal, ő hozott a kapcsolatba két kutyát ami oké is,amig lakásban lakott addig persze bent voltak, de most van kert, kutyól, kenel. Kint is vannak a kutyák, de amikor nem vagyok itthon beengedi őket, a kanapéból egy sárfoltot nem tudok kiszedni.

Nem szobakutyák. Nem a kanapén van a helyük. Most hideg van, beengedtem Őket a garázsba, párom tegnap elutazott es felhívott, hogy engedjem be Őket éjszakára. De könyörgöm minek?

Meg ha kicsik lennének, az egyik 7 hónapos a másik 3 éves. Ma vittem ki nekik meleg kaját, kiéngedtem őket futni, és fentebb tekertem a fűtést is. Kellemes ido van a garázsban, de most takarítóttam ki, biztos, hogy nem engedem be Őket a házba.

Adjak még nekik ma meleget?



2017. jan. 6. 13:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha meleg van a garázsban, akkor fázni nem fognak. Viszont ha a párod eddig bent tartotta őket, akkor nyilván most is joga van hozzá, hogy bent legyenek, az ő kutyái. Jobb a kutyáknak is a gazdájuk mellett, mint egész nap kint az udvaron egyedül. Mielőtt beengedné őket, törölje meg a lábaikat, hogy ne vigyenek be sarat. Beszéld meg vele, felnőtt emberek vagytok.
2017. jan. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ez inkább a párkapcsolati témakörbe tartozik, mint az állatokéba.
2017. jan. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%
Egy takaró a kanapéra, és megoldva a sárfolt. Úgy látszik, eltérően gondolkodtok a kutya tartásáról. ha nem tudtok megegyezni, nem lesz hosszú életű a kapcsolatotok.
2017. jan. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Pulóveres idő van a garázsban.

Megbeszéltük es ha itthon vagyok be is tartja, de ha nem akkor sutyiban beengedi őket.

2017. jan. 6. 13:51
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Le kéne ülni és értelmes felnőtt emberek módjára megbeszélni. Ha ő bent szeretné tudni őket a hidegben, de téged zavar,hogy a kanapéra felmennek a sáros lábukkal,akkor kössetek kompromisszumot..

Bemehetnek a kutyák,de törölje meg a lábukat és nevelje meg őket,hogy pl a kanapé és az ágy tiltott terület.

Ha mégis koszt hoznak be,akkor takarítsa fel..

De te is értsd meg,hogy -10-15 fok van kint , jobb nekik ilyenkor bent. A 7 hónapos meg szerintem a kölyök kategóriába tartozik még.

Egyébként milyen kutyák? Attól mert nagyobb testű,még nem biztos,hogy automatikusan bírja is a hideget. Pl egy vizsla nem a kicsik közét tartozik,mégis megfagyna kint ilyen időben.

2017. jan. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Engem az is zavar ha bent vannak. Bárhol. De Ő ezzel tisztában volt. Borzasztó tisztaságmániás vagyok.
2017. jan. 6. 13:58
 7/25 evimeri ***** válasza:
94%
A párod nem azért engedi be őket, mert fél, hogy megfagynak, hanem mert ragaszkodik hozzájuk és a kutyák is hozzá. Ugyanis társaslények és a gazdájuk közelében érzik jól magukat. Az én két kutyám is bent van, ha kiakarnak menni jelzik, de szívesebben vannak a közelemben. Azt nem értem, ha ennyire más a felfogásotok az állattartásról, miért költöztetek össze? Én sem tenném ki a kutyáimat - ha addig bent lehettek - csak mert a barátom azt mondja. Ha csak a kosz miatt zavarnak beszéld meg vele, hogy mielőtt beengedi őket mossa meg a lábukat ill. vegyen részt többet a házimunkában. Ha meg alapból zavar válasz másik pasit, akinek nincs kutyája.
2017. jan. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
A kutyás kérdést akkor még az összeköltözés előtt kellett volna megbeszélni.
2017. jan. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Összeköltöztél a pároddal kertes házba. Megbeszéltétek, hogy a kutyákat kiszoktatja?


Még ha ebben is egyeztetek meg, a kiszoktatás akkor sem működik hirtelen, egy csapásra, ráadásul főleg nem tél közepén. Az pedig pláne nem működik, hogy soha nem mehetnek be, mert a kutyák és a párod nyilván kötődnek egymáshoz, szükségük van arra, hogy az ember közelében legyenek. Nem elég kirakni őket a garázsba, és néha-néha "kiengedni őket futkározni", hiába a kert.


A párod talán reményt látott arra, hogy te meggondolod magad az összeköltözés után, és kompromisszumképes leszel, de nem úgy tűnik, hogy engednél. Ezt viszont azelőtt kellett volna tisztázni, hogy összeköltöztetek volna.

2017. jan. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

2 éve együtt vagyunk és így esküvő után 27 hetes terhesen már csak nem keresek másikat 2 kutya miatt, de köszi a tippet.

Elképzelni sem tudom, hogy a kutyák által össze mászott földön kússzon a lányom majd.

2017. jan. 6. 14:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!