Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akitát össze lehet szoktatni...

Akitát össze lehet szoktatni nyúllal vagy bármilyen kisállattal?

Figyelt kérdés
az tudom hogy a macskákhoz hozzá lehet szoktatni de nyúlhoz, tengeri malachoz is? nem arra gondolok hogy legyenek öribarik hanem hogy megtűrik-e egymást (mármint főként az akita a nyulat)

2017. jan. 6. 17:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az akita ugyan lehet h megtűrné, de én nem tenném ki ennek a nyuszit. Gondolj bele, ő egy zsákmányállat. Abban a pillanatban, amikor a kutya odamenne hozzá, szintem iszonyatosan félne, nem számít, hogy a kutyus milyen vérmérsékletű. Gondold magad a nyuszi helyzetébe, hogy egy sokkal nagyobb, ragadozónak kinéző állat nyalogat és mászkál körülötted.
2017. jan. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
és ha csak nagyon ritkán találkoznának? a nyuszinak saját szobája van, csak néha van szabadon engedve az egész lakásban.
2017. jan. 6. 17:59
 3/11 anonim ***** válasza:
Amit az első írt, hogy a nyulat valószínűleg elég nagy trauma érné, ha találkoznának, ráadásul egy akitát nem mernék felügyelet nélkül hagyni más kisállattal semmiképp.
2017. jan. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
de kérlek hol írtam hogy együtt lennének felügyelet nélkül? még felügyelettel sem lennének együtt, max néha összetalálkoznának. mint mondtam a nyulaknak külön szobájuk van, napközben ott vannak, éjjel a szobán belül egy kis ketrecben, néha néha ki vannak engedve a szobából. amúgy a macskáktól sem félnek, nem?
2017. jan. 6. 18:26
 5/11 anonim ***** válasza:

Az összeszoktatás nálam annyi jelent, hogy egy bizonyos időt együtt töltenek. Nos mi ezt nem ajánljuk.

A macskától valószínűleg azért nem fél, mert az jóval kisebb, és attól még az is lehet, hogy meg tudná védeni magát. De kutyánál ez így is, úgy is nagyon nagy sokk. Nem gondoltad magad a helyébe szerintem

2017. jan. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Attól, hogy a macskától nem fél még a kutyától félhet, de egy átlag macska hasonló méretekkel rendelkezik mint egy nyúl. Na most egy akita akár 40 kg is lehet.


Ettől függetlenül van rá példa, hogy kijönnek egymással, de én továbbra sem kockáztatnék. https://www.youtube.com/watch?v=nnA3z_cbvlQ

2017. jan. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ha nem akarsz átállni a prey etetésre, akkor felejtsd el, hogy a kutya találkozzon a nyulakkal...
2017. jan. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
az én akitám edig 2 házinyulat ( én akartam megenni) nyirt ki és evett meg , éjszaka valahogy kiszököt a nyuszi és megölte , perig felügyelet alat nem is érdekelte a nyuszi
2017. jan. 13. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kész, össze lettek szoktatva. Nem akarja kinyírni a nyuszit. És utolsó, tudod miért? Mert nem a kertbe vannak kibaxva.
2017. jan. 15. 13:04
 10/11 A kérdező kommentje:
Ja és ezt csak azért írom hogy lássátok hogy nem minden kutya olyan mint ahogy a nagy könyvben meg van írva.
2017. jan. 15. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!