Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan értessem meg anyukámmal...

Hogyan értessem meg anyukámmal, hogy ez nem felelősségteljes állattartás?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, és falun élünk. Anyukám szerint a kutyának kint a helye és maradékot kell ennie. Én ezzel nem értek egyet. Rajtam kívül senki nem foglalkozik a kutyával, én örülök, hogy rájöttem hogy hogyan kell felelősségteljesen állatot tartani, egyrészt napi 2-3 órát kéne vele foglalkozni amit meg is adok neki, de mivel még tanulok, nem tudok neki prémium tápot venni, anya pedig nem hajlandó venni neki, és pénzt sem költeni a kutyára. Szerintem ez nagyon nem jó így, ha kutyát akart, az felelősséggel jár, azzal foglalkozni kell, márpedig ő akart kutyát. Én ha kutyát akarok utána nézek, mire van szüksége, milyen étel kell neki,stbstb. A kutyánk már 4 éves, későn jövök rá, tudom, de jobb későn mint soha. Ötletek, hogyan tudnám megértetni anyukámmal, hogyan kell kutyát tartani?

2017. jan. 7. 19:51
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, nem anyagi okok miatt, mert az átlagnál többet keres.
2017. jan. 7. 19:53
 2/19 anonim ***** válasza:
30%

Nem kell ám annyira kiszolgálni a kutyát. Mi farhátat és olcsó száraz kaját veszünk a miénknek, azon kívül maradékot kap, mégis már 10 éves és makkegészséges.


Megértem, hogy mindenből a legjobbat akarod adni a kutyának, de azért nem muszáj prémium tápot vennie. Anyukád jól teszi, hogy nem vásárolja meg neki a legdrágább kaját.


Mennyi az az átlag feletti fizetés? Attól még, hogy neked soknak tűnik, lehet, hogy elmegy a kajátokra, rezsire, hitelre stb.


17 évesen már elmehetsz diákmunkára. Egy-egy alkalomért kapnál annyit, hogy etethetnéd a kutyát a legdrágább tápokkal, ha szerinted ez kell neki, de te nem oszthatod be anyukád pénzét.


Ha foglalkozva van a kutyával, és nem éhezik (plusz oltások, féreghajtó), akkor anyukád felelősségteljes állattartó.


Régebben nem voltak "prémium tápok", mégis életben tudtak maradni a kutyák maradékon is. Persze, ha valami agyontenyésztett, beteges ölebetek van, akkor így jártatok.

2017. jan. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Szerintem mond meg neki,hogy a kutyának ugyanúgy szüksége van a törődéste,mint az embernek és hogyha az állatoknak nem adunk "helyes" táplálékot,akkor sajnos megbetegedhetnek.

Amúgy az nem baj hogyha maradékot eszik (persze arra oda kell figyelni,hogy miből mennyit kap)

Viszont ha hideg van,akkor engedjétek be éjszakára a garázsba vagy a pincébe,mert a kutyáknál egy megfázás sajnos halálos is lehet...(saját tapasztalat :( )


Nem tudom mennyit tudtam segíteni...

Üdv: 10 éve kutyatartó

2017. jan. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A prémium táp alatt nem a legdrágábbat értem, hanem valami elfogadhatóbb minőséget. A BARF is jó ötlet lenne, de sajnos arra sem hajlandó. Diák munkára sajnos nem tudok elmenni, mert sokat kell tanulnom, és akkor a kutyára még annyi idő sem jut. Egyik barátjától hozta a kutyát, a szülei vadászkutyák, bár ezzel sem értek egyet, vagy menhely vagy tenyésztő.
2017. jan. 7. 20:06
 5/19 anonim ***** válasza:
56%
Nem kell prémiumtápot adni a kutyának, nem attól leszel felelős állattartó, ezt csak az állateledelek gyártói próbálják beetetni mindenkivel. Az előző kutyánk életében egy falat tápot nem evett, és egészséges, hosszú élete volt, 18 évesen halt meg. Nem a pénz miatt nem vettünk neki, mi megpróbáltuk, mert sokszor egyszerűbb lett volna, mint naponta főzni neki a húst rizzsel, de esze ágában sem volt megenni. Tartok tőle, a ti kutyátoknak sem ízlene, ha házi kajához szokott.
2017. jan. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
De lehet, hogy a húsban és a rizsben sincs meg minden neki amire szüksége van , mellé még valami kiegészítő sem ártana, mert a prémium tápokban is mindenféle vitamin és kiegészítő van, de nem szeretnék bele szólni, mindenkinek szíve joga mivel etet, csak a kutyám életét szeretném jobbá tenni.
2017. jan. 7. 20:13
 7/19 anonim ***** válasza:
21%

Szia. Szerintem a gyik atmosta az agyad. Szep amiket irsz es en is ugy tartom a kutyaimat ahogy itt a tobseg nyomja de anyukamek nem. Mivel nekik egyreszt 70kilos kutyajuk van masreszt kevesebb penzuk. Teljesen jol elel a kutya naluk fit active es dog chow tapon plusz maradekon.


Anyukad nem felelotlen allattarto csak egyszeruen nincs annyi folos penze a kutyara mint sokaknak.


Ez ennyi.

2017. jan. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Én már akkor is örülnék, ha Fit Active tápot venne.
2017. jan. 7. 20:19
 9/19 A kérdező kommentje:
De szerintem az felelőtlen állattartó, aki nem foglalkozik a kutyájával, nem eteti rendesen, és állatorvoshoz sem viszi csak a kötelező oltáskor. Az minek vesz kutyát aki egy héten egyszer megsimogatja, és ebben kimerül a kutyával való foglalkozása.
2017. jan. 7. 20:21
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
sok függ attól, hogy milyen kutyátok van. Egy nagytestű pásztor nem valószínű, hogy jól érezné magát bent, de ha mondjuk rövid szőrű vizslátok van azt tényleg felelőtlenség kint, emberi kontakt nélkül tartani. Nem írtad csak azt, hogy vadászkutya ősökkel rendelkezik.
2017. jan. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!