Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kutyának póráz?

Nagytestű kutyának póráz?

Figyelt kérdés

Egy felnőtt korában kb 70-80 kg kutyának milyen pórázt vegyek? Bőr vagy textil? Nyakörv a lánc vagy a bőr jobb? Ezek a pórázok mennyire jók? Illetve ez mennyire jó ár értük? Van ahol olcsóbb? Előre is köszönöm!

[link]


[link]



2017. jan. 7. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:

A Trixie termékeket sürgősen felejtsd el. Szépek meg minden, de nagytestű kutyához kicsit komolyabb minőséget vegyél. Ne az olcsóságot nézd, hanem hogy mennyit bír egy cucc. Bőr cuccokból a minőség elég borsos áron van és macerás is tisztítani.


Én El perro nyakörvet és pórázt vennék (pórázból Rogz márka is jó, de az még drágább). Ezeket kifejezetten erős kutyáknak készítik.


Póráz: [link]


3cm széles nyakörvek: [link] (Van 4 és 5cm szélességű is.)


Facebookos elérhetőségük is van, én ott rendeltem, jobb a kommunikáció. :) Nekünk is ez van, ismerősnek is és szuper, strapabíró, erős termékek, a nyakövek meg a minőséget nézve még olcsónak is mondhatók.


Amúgy mit akarsz a kutyával? Nagytestű kutyánál fegyelmezésnél, ha nagyon makacs, hisztis a kutya, egyszerűbb dolgod van, ha jó minőségű fojtónyakörvet veszel. Ha csak sétáltatáshoz kell, akkor egy sima nyakörv is megteszi.

2017. jan. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Pórázt akkor fogsz tudni jót választani, ha bemész egy boltba, és kézbeveszed. Van, aki tökre szereti a kör keresztmetszetűeket, én idegbajt kapok tőlük, nem kényelmesek. A "kiképzőpórázt" (ami mindenhez jó, csak képzéshez nem) is sokan szeretik, de engem az is zavar, mert az én kutyáimnak két állása van: mellettem mennek 30 centis pórázon, vagy szabadon, ahhoz meg egyszerűen túl sok, nagy, kényelmetlen. Ha az ember nem tudja elengedni a kutyát, akkor meg úgyis illik egy rendes hosszú (5-10 méterest) beszerezni, hogy legyen a kutyának mozgástere, ahhoz kevés a kiképzőpóráz.

Mindenesetre menj el, próbáld ki, és azt vedd meg, ami kényelmes és megfelel a céljaidnak. Az olcsókkal meg vigyázz, a szutyok karabiner is elromlik, kinyílik, vagy csak letörik a pöcke és szenvedés lesz nyitogatni. Ha egyszer megveszel egy jó minőségűt (ami szintén nem drága, a kedvenc gumis pórázom 2000 Ft volt, és kiváló minőség), az több kutyát is kiszolgálhat.


Nyakörvnél meg az a lényeg, hogy ne műanyag csatos legyen, mert az könnyen nyílik meg törik. Rendes fém övcsatost nézz (az anyaga mindegy, a textil is erős).

Láncot csak akkor vegyél, legalábbis egysoros fojtót, ha tudod is használni. Ha láncot választasz, nézd meg a hegesztését: minél jobban látszik, annál valószínűbb, hogy el is fog engedni egy hirtelen rántásnál.

2017. jan. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Nekünk lánc van bőr nyakörvvel, és már a második kutyával használjuk, lassan 25 éve. Volt olyan pórázunk is, ami lánc helyett egy vékony zsinór volt, és egy műanyag fogantyúból lehetett állítani a hosszát, de az pár év után elszakadt.
2017. jan. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


Nekünk ez van, nagyon szeretem, kettő 24-25 kg-os kutyát viszek vele egyszerre, de ezzel a pórázzal szoktuk húzatni a staffinkkal a szánkót (ha van hó), van autógumit, vagy magamat fel a hegyre :)

Nekünk bevált, strapabíró, a karabínere is erős, egyedül a kutyfogaknak nem áll ellen....

2017. jan. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem szintén nagytestű kutyához a gumírozott póráz vált be a Bendétől, nagyon strapabíró, és kényelmes fogni, nem vágja a kezem. Annyi változtatást kértem, hogy réz karabínerrel legyen.


[link]

2017. jan. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!