Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyamasszázsról mondana...

Kutyamasszázsról mondana nekem valaki pár szót? Milyen tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés
Kíváncsi volnék hogy idáig ki milyen fajta masszázsban részesítette a kutyáját (relaxációs, vagy gyógyászati) ill. saját maga csinálta vagy szakemberhez fordult. Esetleg ha olvasott bármilyen ezzel kapcsolatos szakirodalmat, az is érdekelne.
2017. jan. 7. 22:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Itthon csak hobbiból masszírozgatom a sajátokat, de rehabosoknál is tud segíteni (a problémás viselkedést értem ez alatt, nem fizikai rehabilitációt - azt szakértelem nélkül eszembe nem jutna csinálni). A Kutyamasszázs című könyvet használom hozzá, van benne némi misztikus sallang, de ignorálható, és azért mégiscsak állatorvos írta :) Bár szerintem csak érzésre csinálva is kb. ugyanazt a hatást tudnám elérni, a lényeg a hangulat meg az izomlazítás, ilyesmivel egészséges kutyának nem nagyon lehet ártani. Viszont korábban észre lehet venni betegségeket, a pitem jelezte masszázs közben jó előre, hogy baja lesz, csak akkor még nem tudtam dekódolni, kb. két héttel később jött ki rajta egy lábfájás a túl sok bevitt fehérje miatt. És imádják, annyira el tudnak lazulni tőle, hogy öröm nézni :)

Gyógyászati céllal szakemberhez vittem az öregemet (gerincbeteg), a kutya imádja, és sokkal jobban is van tőle, segít a fájdalmain, a mozgásán, visszahozza az életkedvét. Az alkalomszerű gyógyszerezéssel együtt nagyon szépen szinten tartja.

2017. jan. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A kutyamasszázs segíthet pl. olyan esetben, ha az állat izgatott, ideges vagy hiperaktív?
2017. jan. 7. 23:18
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Önmagában nyilván halottnak a csók, mert az alapvető problémát nem oldja meg, de ez is egy plusz segítség lehet, hogy a kutya megtanulja, hogy nyugton lenni jó, meg kicsit ellazítja az elméjét is, csökkenti a stresszt.
2017. jan. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!