Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalatok alapján milyen...

Tapasztalatok alapján milyen hátrányok jelentkezhetnek, ha az alom legfélénkebb kiskutyáját hozom el a tenyésztőtől?

Figyelt kérdés

2017. jan. 8. 08:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mit tervezel. Nyilván, ga munkára kell, nem jó, de ha kedvencnek, akkor külön kell ezzel a tulajdonsággal foglalkozni, erősíteni nem szabad. Az se mindegy, hogy szaporított, vagy gondosan szelektált, tenyésztett alomról van szó.
2017. jan. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
1999-ben hoztam el egy ilyen németjuhász kölyköt. Örültem neki mert filérekért meg kaptam.De késöbb rengeteg gondom volt velle. Nem egyszer nekem jött etetés közben. A lakásban agressziven vielkedet. Késöbb pedig csipö beteg lett. 2009ben lett elatatva,jobban mondva kilötte az állat orvos mert senkit nem engedet be a telekre, még minket sem.Azotta új németjuhászom van ö teljesen más nyugodt.Soha nem fordult ellenem és már 7 éves.De ràjöttem arra hogy nem szabad félös pisis kölyköt vennem, mert nem tudom kezelni. Ha ilyen kutya kerülne hozzám mindenkép hordanám iskolába.
2017. jan. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ilyen kutyam van. Hat. Felos. Leginkabb

Tegnap vendegsegbe voltunk es azzal kezdte hogy bepisilt felelmeben. Seta kozben nagyon nehez volt vele eleinte mert ha elment mellettunk barki meg kellett allnunk amig el nem tavolodott tolunk mert menekulni akart. Ezenkivul a masik kutyank szeret kalandozni, tegnap is jatszott a gyerekekkel meg rohangalt, o meg csak kuksolt a ferjem szeke alatt.


De amugy olyan nincs hogy az alombol legfelenkebb kutya milyen. Lehet hogy egy masik alom legfelenkebbje egy tok atlag kutya vagy ahogy fent irtak egy labilis.


Ezt nem.lehet igy megmondani. A mienk egyaltalan nem agressziv de idegenek nem simogathatjak mert elbujik inkabb

2017. jan. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A félősnek sok fajtája van. Az enyém is fél, de akar tapasztalni és bízik bennem.
2017. jan. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az enyém is félős. Ha a szemét tisztítom vagy fülét akkor fél. Az állatorvosnál nagyon fél ott remeg annyira :( meg a villamoson ha azzal megyünk dokihoz akkor is eléggé fél. Illetve az embereket de nem mindegyiket :D nem tudom hogy válogatja ki mi alapján nem tudtam rájönni na de valakit megugat. Meg a nagyobb kutyáktól na ott viszont behúzza fülét farkát.Pedig ő sem olyan nagyon kicsi mert 15kiló. Ennyiben ki is merül :D

Semmi gond nincs vele amúgy :)

2017. jan. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is félős kutyám van.Pukkanásoktól,járművektől fél a legjobban,emberekkel bizalmatlan.

Viszont velem/és a legtöbb kutyával/ imád játszani,felfedezni,sokszor olyan még,mint egy kiskutya,ha játszunk,tehát mellettem szépen kinyílt,idegeneknek viszont lehetetlen megsimogatni.

2017. jan. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy érzed,hogy a későbbiekben ez gondot jelenthet akkor inkább ne hozd el.


Lehet kinövi,lehet kiszámíthatatlan lesz,lehet hogy mindentől félni fog,nem lehet tudni előre,mint írták sok fajtája van.

2017. jan. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!