Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hám vagy nyakörv, kinek...

Hám vagy nyakörv, kinek melyik vált be?

Figyelt kérdés
10 hónapos tacsi-foxi mixnek melyik lenne a megfelelőbb?
2017. jan. 8. 14:52
1 2
 1/13 piriiiii ***** válasza:
Én a nyakörvet jobban szeretem. Az én kutyám nagyon húzós, ezért vettem hámot, de nem vált be.
2017. jan. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Kisseb testű, vékony nyakú kutyákhoz inkább a hámot javasolják
2017. jan. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
33%

nyakörv amíg meg nem tanul sétálni (ezt persze neked kell megtanítanod mert a nyakörv nem tanítja meg a kutyát) utána inkább hám.


#1 mire számítottál? a hám arra van hogy húzzon benne.

2017. jan. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 piriiiii ***** válasza:
96%
Igen, azóta már rájöttem. :)
2017. jan. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Sétálni nyakörv, súlyhúzáshoz pedig súlyhúzó hám.
2017. jan. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a nyakörv jött be.


De van hámunk is:

Egy kiránduláshoz pl. biztonságosabb ha a kutya már tud sétálni.

"Úszó" hámunk is van mert szeretünk a víz közelében lenni.


5 éves ivartalan nagytestű menhelyi keverék. Kan.

2017. jan. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

nekem jack russellem van és mindig is hámja volt. azt a 10 percet kibírja benne amíg eljutunk a mezőig. a borderemmel eddig nyakörveztünk, de 9 év után már inkább hámmal sétálunk, h ne terhelje a nyakát.

mind2 kutyám tud normálisan sétálni, bár én úgy szeretem, ha előttem mennek és van egy nagyon pici feszülés a pórázon, de csak annyi h ne húzzák a földön. ekkor, ha megállnak pisilni/kakilni rögtön észreveszem és én is meg tudok állni. ha mellettem/mögöttem jönnének, nem venném észre és szerencsétleneket megrántanám a pórázzal, ahogy továbbmegyek.

2017. jan. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hám. Nyakörvvel nagyon húzott és fuldoklott, mióta hám van nagyon szépen sétál.

15kg-os kutyus.

2017. jan. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik nyakorves a masiknak non pull hamja van. Nem a huzas miatt, mert nem huz, hanem felos a nyakorvbol volt hogy kiszabadult es majdnem elutotte egy auto mikor panikolni kezdett...


A masik nyakorves de szerintem fogok rendelni neki is egy ugyanolyan hamot. En biztonsagosabbnak erzem, es nekem nagyon bevalt. Konnyu feltenni es kenyelmes is.

A kutyanak szerintem pont tokmindegy, de aki latta mar szoros nyakorvbol meglepni a kutyajat az azert ovatosabb lesz. Es nem, nem az volt a baj hogy nem volt eleg szoros a nyakorv. Persze nyilvan fojtogathatom is szegenyt csak minek ha van egy tokeletes ham amibol nem tud kibujno es kenyelmes is neki.


De szerintem ezt akkor tudod eldonteni ha teszel egy probat mind a kettovel. A non pull hamot mi is baratainktol kaptuk. Az o kutyajuk nem hasznalja mar.

2017. jan. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mindenképp hám :) ! A kutyám a nyakörvtől fuldoklott, pedig alig húzott.
2017. jan. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!