Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek lenne rá igény?...

Szerintetek lenne rá igény? Vagy meg se próbáljam?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek kutyát sétáltatni. Balassagyarmaton lakom, ez egy 18-20.000 fős kisváros. Nyáron szeretnék dolgozni, de még felnőtteknek sem tudnak munkát adni, nemhogy diákoknak. Gondoltam, hogy vállalnék kutyasétáltatást. Nézegettem neten, mindenhol minimum 1000/ óra, vagy csak 45 perc. Sőt, van ahol még több is. Én szívesen vinnék kutyákat, de azt sem tudom egy kisvárosban lenne-e ilyenre igény. Én csak jelképes összeget kérnék el, hisz imádok kutyával sétálni. ez olyan 200ft/óra, vagy kevesebb. Ti mit gondoltok? Esetleg valaki balassagyarmati lakos, akinek nincs ideje a kutyájára? Rábíznád valakire?
2010. máj. 4. 18:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Régen, 14-15 éves koromban én is próbáltam, de nem volt rá igény. Próbálj idősebb néniket/bácsikat keresni és mondd,hogy szívesen sétáltatnád a kutyáját ingyen. Egy idő után úgyis hozzád vág valamit, egy tábla csokit vagy egy kis pénzt, de az, hogy odamész és közlöd,hogy kutyasétáltatás 200 HUF / óra nem fog menni.
2010. máj. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
igen, én is idősebbekre gondoltam. van például egy nagyon aranyos németjuhász az utcánkban, szivesen sétáltatnám, mert tudom, hogy a gazdái már nem túl fiatalok. de tudom, hogy ha házhoz megyek, hogy csókolom, elvinném a kutyát ha megengedi, akkor azt fogja hinni, hogy el akarom rabolni. mindenféleképpen neki kell engem keresnie. szerintem majd ragasztgatok boltokban, mert nem hiszem, hogy a nénikbácsik neteznének:)
2010. máj. 4. 19:09
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nem vagyok balassagyarmati lakos, de egy totál idegenre tutira nem bíznám a kutyámat. Egy ismerősre talán, de inkább valahogyan mindenképpen szorítanék időt arra, hogy elvigyem én. De ettől eltekintve szerintem egész jó ötlet, csak nem tudom lenne e rá kereslet mások részéről. Talán egyetlen hátulütője az, hogy nem ismered a kutyát, a kutya se téged. Nem tudod mennyirevan szocializálva, mit reagál egy agresszív kutyára, egy felé futó kisgyerekre, aki szinte a nyakába ugorva elkezdi nyúzni, cibálni. Ez bármikor elfordulhat, és ha a kutya nincs ilyenekhez hozzászokva lehet rosszul reagálná le, és támadna. Szóval nem akarlak elkeseríteni, mert nagyon rendes dolog tőled, de ha van is rá kereslet azért meggondolandó.

2010. máj. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
:) köszönöm. szerintem annak a kutyának, aki egyáltalán nincs sétáltatva, annak a pórázon sétáltatás is jót tesz. Így ha váratlan helyzet van, a pórázzal vissza tudnám tartani a kutyát. én sem tudom mennyire lehet erre igény. meg ez inkább nagyvárosokban, meg külföldön menő. És igen, én sem adnám oda a kutyámat idegennek:) netre már tettem fel hirdetést, most jön a "szórólapozás":)
2010. máj. 4. 19:19
 5/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A legjobb az lenne, ha összebarátkoznál a helyi öregekkel és akkor már szívesen rád bízzák a kutyákat. De szerintem a ragasztgatás csak időpazarlás.
2010. máj. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
:) összebarátkoznék? és azt meg hogy?:)
2010. máj. 4. 19:28
 7/12 anonim ***** válasza:

Az öreget szeretnek beszélgetni, legalábbis szeretik ha van, aki meghallgatja őket. Ha németjuhászuk van gondolom van kert is, segítesz nekik: virágot locsolsz, füvet nyírsz stb., bármi, amivel elnyered a bizalmukat. Közben meg a kutya is megszok téged, és könnyebben elmegy egy-egysétára, ha odáig jut a dolog.

Pl. most mész a boltba, hozzál nekik valamit? Elhozod a blokkot és ők csak utólag fizetnek...na persze ez nem az elején.

2. voltam...

2010. máj. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Én is így kezdtem a kutyasétáltatást és egy-kettő össze is jött, az idősebbek szeretik a faital, szolid lányokat / fiúkat.

Sok sikert.

2010. máj. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Akiteki ***** válasza:
Nem engedtek a szüleim kutyát tartani, 10 évesen a környékbeliektől kunyeráltam el a kutyáikat sétáltatni. 2 okos, iskolázott kutyával egy németjuhász kannal és egy boxer kutyával rendszeresen sétáltam. Persze, hogy egyedül is elengedjenek, az nem egy nap volt. Természetesen nem pénzért tettem, hanem örültem, hogy kutyázhatok.
2010. máj. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Miután a Normafánál volt az az eset, hogy a szomszéd sétáltatta a kutyákat (értsd. elengedte őket szélnek hallótávolságon belül sem volt, és nem jött a vadászok kiabálására) a kutyákat meg kilőtték hülye lennék odaadni akárkinek. Nem hogy egy idegennek. A gyerekemet sem adom oda egy idegennek és az állataimat sem.
2010. máj. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!