Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy kiskutyát....

Szeretnék egy kiskutyát. Hogyan győzzem meg anyáékat hogy legyen?

Figyelt kérdés
Vannak tengerimalacaim. Anyukámék elakarják adni, mert éjszaka nagyon hangosak. Nem rég felhoztuk a témát hogy legyen kutyánk. Jó, megígérték hogy még június előtt lesz. Most meg: Csak nyár után lesz.Ez nem is baj de, anyukám nem nagyon szeretné... De én szó szerint meghalnék egy kiskutyusért.Segítsetek kérlek!
2010. máj. 4. 19:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
Mond,hogy azért lenne,jobb júniusban,mert akkor egész nyáron eggyütt lehetnétek és a kutyával töbet tudnál türődni és nevelni,jobban a helyhez szokna,mint iskola kezdéskor,és így nem rontanál biztos a jegyeiden. :)
2010. máj. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek 99,5 %-a szeretne egy kiskutyust, sőt,"szó szerint meg is halnának érte". Most nyílván túl elfogult vagy, de egy józanabb pillanatodban majd gondolj bele abba is,amikor a kutyus már felnő és nem lesz olyan kis cuki, esetleg beteg is lehet, etetni kell, plusz az oltások, és ezeket bizony nem ingyen adják!

Ha már kicsit idősebb vagy, és tudod milyen felelőséggel jár ez (illetve dehogy tudod, csak sejtheted, de ezt még szorozd meg 2-vel) akkor próbáld bebizonyítani a szüleidnek hogy képes vagy ellátni és felelősséget vállalni egy kutyáért. Gyűjts egy kis pénzt is, sétáltass kutyát, menj el menhelyre önkéntesnek, ezek mind segíthetnek!

2010. máj. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Megbeszéltem anyáékkal és lehet kutyánk, és igen gyűjtöm is rá a pénzt:) Most ha tudtok mondjatok kis testű nem olyan hosszú szőrű kutya fajtákat :) Mert valami olyasmi kellene :D
2010. máj. 4. 19:49
 4/13 Akiteki ***** válasza:
49%
És ha a kutya hangos lesz éjjel, őt is elpasszoljátok, mint a tengerimalacot?
2010. máj. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező,


Javaslom olvassátok el ezt a cikket: [link]


Csatlakozom az előttem szólóhoz, teljesen igaza van !!!


Ha anyukád ennyire nem örül az elképzeléseteknek, csak a ti nyaggatásotokra megy bele a kutyavásárlásba, akkor jobb nem vásárolni kutyát. Nem tudom hány éves vagy, de az élet előtted van, lesz rá még lehetőséged kutyát tartani. Gyűjtsd addig a pénzt (másra is jól jöhet), tanulj a kutyafajtákról. Hidd el megéri várni, lehetőleg érettebb és tájékozottabb fejjel belevágni.

2010. máj. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Már megbeszéltük anyukámmal és már ő is szeretné! A tengerimalacokat meg nagyon sok minden miatt elakarják adni, higgyétek el, a kutyát Nem fogják eladni. Már volt egyszer kutyánk, de beteg volt és el kellett altatni, egyébként mind nagyon szerettük, de ahogy mondtam beteg volt(amúgy 11 vagyok)!
2010. máj. 5. 14:10
 7/13 anonim ***** válasza:
Az is segíthet, ha menhelyről hoztok el kutyát. NEm csak ingyenes, hanem meg is mentitek, szerető otthont biztosítotok neki. MOnd ezt anyukádnak, biztosan tetszene neki az ötlet!:)
2010. máj. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi :)! Már mondtam neki, lehet hogy onnan hozunk de lehet hogy máshonnan...
2010. máj. 6. 14:14
 9/13 anonim ***** válasza:
Máshonnan ne hozzatok mert lehet hogy beteg lesz. Vagy tenyésztőtől vegyetek ( 70.000ft-nál kezdődnek a megbízható árak) vagy menhelyről. Az olcsó kutya többe kerül mert rohangálhatok az orvoshoz vele ezt olvassátok el: [link]
2010. máj. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2010. máj. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!