Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 13 hetes kölyök...

Van egy 13 hetes kölyök kutyám. Anyukám el akarja ajándékozni vagy menhelyre akarja adni. Én megszeretném tartani. Hogy vegyem rá, hogy megtarthassam?

Figyelt kérdés
Én 13 éves lány vagyok. Dunakeszin élek. Anyukám ki akar költözni Németországba,de kutya nélkül. Én kutyával szeretnék. Tudom,kutya nélkül is eléggé drága az utazás,de kutyával még drágább. Anyukám az évvégén akar velem kiköltözni,de én csak az általános után.

2017. jan. 9. 18:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért vállaltatok így kutyát? Max 5 hete lehet nálatok, akkor még nem tudtatok a költözésről?

Sajnos nagy valószínűséggel anyukád fog dönteni, ha ő nem akarja vinni a kutyát akkor sok mindent nem tehetsz, csak annyit hogy megpróbálod a lehető legjobb helyen elhelyezni a kutyát.

2017. jan. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nálunk született a kölyök. Csak most jött szóba a költözés.
2017. jan. 9. 19:04
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Valóban felelőtlenül döntöttetek...

Próbáld meggyőzni anyukád,vagy már kezdj el most gyűjteni pénzt az utazására.Egy biztos,engem kutya nélkül nem lehetne elvonszolni a kocsiig se.

2017. jan. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Ha nálatok született, akkor annak van anyja is, vagyis legalább még egy kutyátok van. Vele mi a helyzet? Őt sem akarjátok vinni? És gondolom teói is voltak, akiket elpasszoltatok, ezt a kölyköt akkor miért nem, ha köktözni akartok? Eleve miért szaporítottatok, ha külföldre akartok menni kutya nélkül? Persze az maga egy kérdés, hogy miért kellett szaporítanotok.
2017. jan. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Német országban nagyon drága a kutyatartás, én itt élek már 2 éve de nem ajánlom hogy kutyával költözzetek mert semmi jó nem fog belőle kisülni. Ha érdekel valami az itteni kutyatartásról írj privit
2017. jan. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igaz,anyja is van. Kb 6 hónapos korában került úgy hozzánk,hogy az utcán volt. Örökbe fogadtuk. Akkor sajnos még nem tudtuk,hogy vemhes. Megszülettek a kölyköt. Őket eladtuk/volt amelykk ingyen volt. Őt akkor választottam ki amikor megszületett. Mert akkor még nem volt ez (a költözés).
2017. jan. 9. 19:27
 7/9 anonim ***** válasza:
40%
Kutya adóról halottál már? Városonként 50-től 1-300 vagy több euró is lehet(harci kutyáknál sokkal több az 1000€-t is meghalathatja). Az állatorvos is nagyon drága. A táp sem olcsó és nehéz olyan lakást találni ahova lehet vinni állatot. A kutyát később nevelni kell hogy ne legyen szeparációs szorongása, ha ez nem sikerül akkor vagy szétszedi a házat vagy feljelentenek a szomszédok... aki új élet reményében kevés pénzzel és lehetőséggel megy külföldre a háta közepére sem kíván egy kiskutyát.
2017. jan. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
40%
Kutyával, sőt kettővel, nehezebb a kiköltözés, nehezebb szállást találni. Plusz kint az állatorvos is nagyon drága. Keressetek nekik inkább szerető gazdát költözés előtt. Az anyakutyának is.
2017. jan. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
43%
Felelős kutyatartás nem mond semmit? Amikor befogadtátok a kutyát, kiválasztottátok a kölyköt, vállaltátok, hogy gondozzátok őket életük végéig. Persze könnyebb utcára, gyepire hajítani két kutyát, mint felelősséget vállalni. Legyen, szabaduljatok meg tőlük, hisz ezek szerint alkalmatlanok vagytok erre a feladatra, de tanuljatok belőle és legalább többet ne tartsatok semmilyen házi állatot!
2017. jan. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!