Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapta a tesómat ezért...

Megharapta a tesómat ezért anyáék oda adják egy rokonnak, de ott kint lesz a hidegben, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szerdán jönnek érte,addig be van zárva,addig nem is mehetek oda hozzá. :(((

A kistesóm hibája volt. Mit tegyek? Szálkás szőrű vizsla :(



2017. jan. 9. 20:09
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
*Nem egyszer, nem kétszer akart lenni. De a lényeg ugyanaz: amíg csak az egyik nem tudja, hogyan kell a másikkal bánni, nem hagyjuk őket egyedül.
2017. jan. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
Ezt mondom én is, hogy nem elég elmondani, folyamatos kontroll kell.
2017. jan. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
Ha figyelmesen elolvasod a válaszaimat, én is ugyanezt mondtam, szóval nem is értem, miért kellett szóvá tenned. :)
2017. jan. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
0%

Semmi gondom nincs azzal, amit írtál, csak emiatt tettem szóvá: "magyarázd el neki te, ha már a szüleid nem tették, hogy hogyan kell viselkedni egy kutyával"


Mert sajnos a dolog nem ilyen egyszerű :) A szülei számtalanszor elmagyarázhatták neki, nem valószínű, hogy ezzel volt a gond, inkább azzal, hogy épp nem figyeltek rá, mit művel. Mondjuk ez is előfordulhat bárkivel, nem szeretek csípőből ítélkezni, emberek vagyunk, nem vagyunk tökéletesek.


Igazából még az is reális lehet, hogy megválnak a kutyától, lehet, hogy én is ezt tenném, akkor is, ha tudnám, hogy nem ő a hibás. Ehhez persze többet kellene tudni arról, pontosan mi is történt, mennyire komolyan támadta meg a gyereket. Lehet, hogy ez a jó döntés, persze nyilván rendes helyre kell adni. Másik kutyát mondjuk ebben az esetben nem hoznék addig, amíg nagyobb nem lesz.


Mondjuk ha esetleg kiderülne, hogy a kistesó tízéves, akkor vissza az egész :)

2017. jan. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
Ha nem csak egy fél mondatot ragadtál volna ki a mondandómból, tanácsot adtam neki, és leírtam, hogyan kell reagálni, ha esetleg morog a kutya. Ezt szerintem egy tíz év alatti gyerek is felfogja (az én környezetemben az alig 3 éves is felfogta), ha értelmesen elmagyarázzák neki. Az elmagyarázás meg nem egyenlő az egyszer elmondással, de szerintem hagyjuk is, mert kb ugyanazt szajkózzuk, csak más szavakkal. :)
2017. jan. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Elvitték :(
2017. jan. 11. 21:20
 27/35 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom :( de lehet jobb lesz neki ott. Meg legalább már nem -25 fok van odakint.

A másik kutyáról sikerült lebeszélni a szüleidet?

2017. jan. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

Sajnálom. A tenyésztőhöz lerült vissza vagy a rokonodhoz?

Remélem legalább az új kutya fogadásról letettek. Már megbocsáss, de ilyen embernek mint a szüleid nem szabadna más életről felelnie, legyen az kutya vagy gyerek.

2017. jan. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Rokonhoz került és hozták a kiskutyát,de le se mentem megnézni :(
2017. jan. 11. 21:40
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, hogy nem akarsz másik kutyát pótléknak, viszont mivel szegény ezt nem tudja, hogy ki helyett jött, és a szüleid valószínűleg őt se fogják rendesen megnevelni, jó lenne, ha te tudnál vele foglalkozni. Ideális esetben ez nem a gyerek dolga, de úgy tűnik, te vagy az egyetlen felelős állattartó abban a családban. :(

A neten is sok információ van, mire hogyan lehet megnevelni (vagy ha bármi kérdésed van, írhatsz privátot), foglalkozz vele sokat, és akkor hátha nem jut arra a sorsa, mint az előző.

Sajnálom, nagyon szomorú az egész történet. :(

2017. jan. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!