Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretnék egy kiiskutyá...

Gagavp kérdése:

Nagyon szeretnék egy kiiskutyát? Napi 8 órát dolgozom, így csak reggel 6-7 este 17-18 körül tudnám levinni sétálni. Az első hétre ki tudnék venni szabit, akkor le tudnám vinni sűrűbben, de utána ez már nem megoldható, napközben sem tudok hazamenni.

Figyelt kérdés
Szerintetek belevágjak? Az egy hét alatt nem szokna hozzá a két-három óránkénti sétákhoz, nem érné traumaként ha a kezdeti egy hét után csak 2xtudnám levinni? Köszönöm a segítő válaszokat. Gábor

2017. jan. 9. 22:15
1 2 3
 11/25 anonim válasza:
22%

Fú de a falnak tudok menni az ilyen MINIMU 3 SÉTA dumáktól.... a kutya semmi mást nem igényel csak, hogy szeressék és ő viszont szerethessen valakit jelen esetben téged Gábor.


Annyi a lényeg, ha lakásba van ha nem, ki kell mozgatni a kutyát fajtájától függően persze... ha egy Husky-ról vagy egy agárról lenne szó akkor nem lenne könnyű dolgod ilyen téren viszont egy olyan kutyafajtával ami sokkal inkább alkalmazkodó jobban megoldható lenne és még neki sem ártasz vele mert ha beáll nála egy rutin akkor az neki természetes lesz.


A fő, hogy minden reggel séta után kapjon némi kaját, nem sokat csak annyit, hogy ne tojjon be otthon de ne is haljon éhen és a rendes kajáját ráér megkapnia amikor hazaérsz a melóból, aztán minimum fél óra pihi és mehet a séta. (Vizét is ilyen rendszerességgel érdemes cserélni.)


Nyilván ha kutyát szeretnél nem csak poénból tartanád szóval vagy arról van szó, hogy nagyon szereted a kutyákat vagy kell egy társ az unalmas hétköznapokba vagyis biztosan eleget szeretgetnéd meg stb ezzel nem lenne gond.


Nekem német juhászom van és nálam úgy szoktak lenni pl a séták, hogy amikor dolgozom akkor napi kétszer viszem le reggel és este, amikor nem dolgozom akkor igyekszem 3-szor lent lenni vele és van, hogy órákat is lent vagyok bár most ebben a hidegben nehezemre esik és az a kutyának sem tesz jót.


Na de összegezve, ha úgy érzed hosszútávon képes leszel egy ilyen kapcsolatra akkor miért ne vágjál bele akár már holnap?! A kutyázás nem csak a játszásról meg a sétákról szólnak nyilván nevelés is kell annak a kutyának meg stb de ha határozottan megtanítod mindenre már a kezdetek kezdetén akkor nem lesz gond a későbbiekben.


Ha csak ezzel a napi 2 séta témával van bajod akkor valójában semmi gond nincs. Csináld! Minden kutya megérdemli, hogy legyen egy rendes gazdija.

F

2017. jan. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Gryphon ***** válasza:
45%
Na azert megjegyeznem h manapsag mar nagyon nincs ra mod hogy a kutya ne legyen egyedul. Jo lehet nektek ha valaki mindig otthon van vele. De egy fiatal par nem teheti meg h ne dolgozzon. A mi kutyank igenis szobatiszta lett 1 het alatt. De mivel kolyokrol van szo 8 orat nem fog kibirni, sokkal tobbet iszik igy surubben is menne pisilni. De tudta ha otthon vagyunk nincs pisi. Kikereckedett. Az hogy valaki dolgozni jar nehogy mar kizarja a kutyatartas lehetoseget. En a munkam utan is elviszem setalni mindig. Es nincs vele problema. A nevelessel lehe gondod ha nem figyelsz de azzal h napi 8 orat dolgozol nem. Nem ha utana kelloen foglalkozol vele. Szal hagyjuk h csak annak legyen kutyaja aki otthon van. Ez manapsag lett divat. Egy kitya nem attol jo kutya h egesz nap vele vagyunk. En otthon hagyhattam semmi olyanckart nem csinalt amire azt mondanam h huha. Mint mondtam neveles kerdese. Es jobb ha idoben megszokja h egyedul is van es nem bujink mindig a seg..be. kesobb abbol lesz gondod
2017. jan. 10. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
94%

Kedves utolsó, fiatal pár vagyunk. 24 és 29 évesek. Egyetem, munka is van. Na meg két kutya, akiket leviszünk napi 3X. Nem csak a munka nélküliek, meg az otthonról dolgozók tudják megoldani a napi 3 sétát, hanem mindenki aki akarja!

Utolsó előtti, el nem tudom képzelni ez egy németjuhásznak hol elég??? Tudtad, hogy MUNKAKUTYÁT tartasz?

2017. jan. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat, hát elég vegyesek a vélemények:-) Szeretetből, törődésből úgy gondolom nem lesz hiány, késő délután, este hvgente otthon tudnék lenni és mindenhova vinném magammal, ahova cask tudnám, szóval attól, hogy nem lenne törődve a kiskutyával nem félek.


A kérdésem inkább a praktukumra vonatkozik, h van e esély arra, hogy átlag napi 2 sétától szobatiszta legyen, ne rombolja le a lakást (elkeríteném azért) és hogy ne tegyen kart magában.

2017. jan. 10. 08:31
 15/25 anonim ***** válasza:
79%

Már kaptál választ: egy kölyökkutya nem 2 nap alatt lesz szobatiszta, ha egy hétig otthon vagy és lehordod rendszeresen, az egy dolog, de utána 10 órán keresztül nyilván nem fogja kibírni. Innentől kezdve meg még nehezebb lesz szobatisztaságra nevelni, ugyanis hozzá fog szokni, hogy a lakásban végzi el a dolgát.

A szobakennel oké, de napi 10 órákra bezárni, hogy a saját ürülékében tapicskoljon amíg hazaérsz... Önzőség így kutyát vállalni, csak azért, hogy legyen otthon valaki, amikor hazaérsz, lehet, hogy neked jó lenne, de a kutyának biztosan nem.

Egy kiskutyának eleve napi 3-4szer kell enni adni eleinte, ezt hogy tervezed megoldani? Játszani kell vele, lefárasztani, hogy ne szedje szét a lakást, szocializálni más kutyákkal. Ha ezt te egyedül nem tudod neki biztosítani, akkor ne legyen kutyád.

2017. jan. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
58%
Én a helyedbe nem kölyköt és nem is kistestűt fogadnék be,hanem mondjuk egy közepeset. 1 héttől a kölyök nem lesz szobatiszta sajnos és rombolni is fog. A 3-4 éves kutya még fiatal de már lenyugodott annyira, hogy 2 sétával ne tomboljon. Nekünk vizslánk van reggel fél óra+ este 1,5-2 óra séta és bőven elvan+ egyzser lefekvés előtt ki van engedve a kertbe pisilni. Ha teheted ideiglenes gazditól fogadj be ők már a szobakutyákat szobatisztaságra nevelik.
2017. jan. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Sajnos ez így nem megoldható, a lakásban élő kutyának, a felnőttnek a napi 3 séta a minimum, ebből egy hosszabb, bandázós, szabadon is mozgós 1,5 órás legalább. Ideális esetben inkább 4 séta: kora reggel, kora du, késő du-este, késő este.

Kölyökkutyát eleve kizárnék, de napi 2 sétával felnőttet is. Ha kibírja azt a 10-11 órát, míg nem vagy otthon, az akkor is sok, káros neki. 9 óránál többet nem kellene várakoztatni a pisiléssel.

Egy kölyökkutya mindenképpen traumaként élné meg, szobatisztaságtól függetlenül is, ha hirtelen egész napra egyedül marad. Ennek a lakás és a szomszédok idegei fogják kárát látni.

2017. jan. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező, nem érted, hogy a szeretet meg a törődés nem elég? Az az utolsó pont a hármas listán, fárasztás, nevelés, szeretet. Ha rögtön az első nem fog menni akkor minek akarsz kutyát?

Nagyon önző vagy!!!

2017. jan. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
24%

13-as vagyok...


Nem tudom, hogy ki vagy, hogy megkérdőjelezz engem vagy a kutyám jólétét... mondtam, hogy ha tehetem én is leviszem 3X egy nap és ellenben a sok retardálttal én meg is futtatom és nem bevágom a kertbe aztán néha pórázon kiviszem, hanem elmegyek vele az itteni reptérre ami nem 1 hektáros és teljesen jól érzi magát a kutyám, otthon meg vannak macskás is tehát nem unatkozik ha egyedül van...


Idegenbe ne oltsuk már a másikat jó ha kérhetem!

2017. jan. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
79%
Egy németjuhásznak nem elég a "ha tehetem..."
2017. jan. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!